administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Problem to pseudo-zarządcy!

Hanna Kowalkowska. Fot. archiwum HK

Hanna Kowalkowska. Fot. archiwum HK

Na rynku coraz częściej pojawiają się osoby oferujące usługi zarządzania kiepskiej jakości, ale za to za niskie wynagrodzenie. Kiedy pojawiają się kłopoty, to przez pryzmat działalności konkretnego zarządcy, oceniane jest całe środowisko - z Hanną Kowalkowską, Prezydent Polskiej Federacji Zarządców Nieruchomości, rozmawia Helena Śpiewak.

Zobacz także

Bank Gospodarstwa Krajowego Premia MZG na inwestycje w gminach

Premia MZG na inwestycje w gminach Premia MZG na inwestycje w gminach

Gmina Strzelce Opolskie przez wiele lat borykała się ze złą kondycją swoich zasobów mieszkaniowych. Samorząd zdecydował się na złożenie wniosków do Banku Gospodarstwa Krajowego o przyznanie premii MZG...

Gmina Strzelce Opolskie przez wiele lat borykała się ze złą kondycją swoich zasobów mieszkaniowych. Samorząd zdecydował się na złożenie wniosków do Banku Gospodarstwa Krajowego o przyznanie premii MZG z opcją grantu MZG, czyli specjalnego dofinansowania skierowanego do gmin i spółek gminnych. Dzięki pozyskanym środkom gmina mogła przeprowadzić kompleksowe remonty kilku budynków komunalnych, dostosowując je do potrzeb mieszkańców. O szczegółach inwestycji opowiada Dariusz Wiśniewski z Gminnego Zarządu...

Local Network Monitoring RODO i wciąż rosnące koszty ochrony fizycznej

RODO i wciąż rosnące koszty ochrony fizycznej RODO i wciąż rosnące koszty ochrony fizycznej

Firma od 16 lat zajmuje się tworzeniem i obsługą systemów monitoringu, zwiększających bezpieczeństwo osiedli w całej Polsce. W styczniu 2017 roku uruchomiła największe w Polsce Centrum Monitoringu wizyjnego,...

Firma od 16 lat zajmuje się tworzeniem i obsługą systemów monitoringu, zwiększających bezpieczeństwo osiedli w całej Polsce. W styczniu 2017 roku uruchomiła największe w Polsce Centrum Monitoringu wizyjnego, w którym operatorzy wspierani patrolami interwencyjnymi pilnują bezpieczeństwa mieszkańców osiedli, obserwując obraz z kamer przez 24 godziny na dobę, robiąc to znacznie taniej od tradycyjnej ochrony.

Local Network Monitoring Kim zastąpić czujnego sąsiada?

Kim zastąpić czujnego sąsiada? Kim zastąpić czujnego sąsiada?

Firma Local Network od ponad 16 lat zajmuje się tworzeniem i obsługą systemów monitoringu, zwiększających bezpieczeństwo osiedli w całym kraju. W styczniu 2017 r. uruchomiła największe w Polsce centrum...

Firma Local Network od ponad 16 lat zajmuje się tworzeniem i obsługą systemów monitoringu, zwiększających bezpieczeństwo osiedli w całym kraju. W styczniu 2017 r. uruchomiła największe w Polsce centrum monitoringu wizyjnego, czynne przez 24 godziny na dobę.

Helena Śpiewak: Prezydentem Polskiej Federacji Zarządców Nieruchomości jest Pani od czerwca br. Jak zamierza Pani kierować Federacją: zachowawczo, czy wprowadzając zmiany?

Hanna Kowalkowska: Zmiany to determinanty rozwoju, więc zdecydowanie jestem za zmianami.

 

HŚ: Jakie zmiany chciałaby Pani wprowadzić? Zwłaszcza w „dobie deregulacji”?

HK: Przede wszystkim trzeba wznowić prace nad regulacją prawnego statusu zawodu zarządcy. Do tego niezbędna jest maksymalna integracja naszego środowiska. Cały czas pracuję nad tym, aby wszystkie, a przynajmniej większość federacji w Polsce zdecydowała się na współpracę – pomijając wzajemne urazy i czasem rezygnując z własnych ambicji. Problem jest trudny, ale zbyt często zarządcami są osoby niekompetentne. Wymaga to konsekwentnych i zdecydowanych działań. Wiem, że próby zawarcia takiego porozumienia już były, ale efekt jest mizerny. Dla mnie to niezrozumiałe. Analizując dokumentację federacji doszłam do wniosku, że dotychczas zwyciężały partykularne interesy i ambicje. W federacjach nastąpiły ostatnio jednak zmiany, więc może kolejna próba wypracowania wspólnego stanowiska się uda.

 

HŚ: W rubryce zawód wpisuje Pani?

HK: Ekonomistka, specjalność – administracja publiczna. Pochodzę z tradycyjnej małomiasteczkowej rodziny, gdzie wykształcenie kobiety nie było priorytetem. Dlatego dopiero po „odchowaniu” dzieci mogłam kontynuować naukę. Dzisiaj myślę, że dobrze się stało, bo zawód wybrałam świadomie. Potem były różne studia podyplomowe i kursy. Przede wszystkim z zakresu gospodarki nieruchomościami, ale mam też uprawnienia dla członków rad nadzorczych. Praktycznie swoją formalną edukację kończyłam jako „bardzo” dorosła osoba. Doświadczenia zawodowe? Tak jak w przypadku większości mieszkańców Żyrardowa (gdzie mieszkam od dzieciństwa) pierwsze lata to praca w przemyśle lniarskim. Potem kilka lat – urzędniczka w ZUS-ie. A od prawie 30 lat prowadzę własną firmę zajmującą się obsługą rynku nieruchomości.

 

HŚ: Najważniejsze „kamienie milowe” w Pani karierze zarządcy – praktyka?

HK: Zarządcą zostałam z przypadku. Wcześniej, w drugiej połowie lat 90-tych, moja firma zajmowała się obsługą księgową firm. Czysty przypadek sprawił, że znajomy poprosił mnie o pomoc w zakupie a potem prowadzeniu obiektu, który szumnie nazywano hotelem. Potem w 2000 r. właściciele małej kamieniczki podpisali ze mną umowę na jej zarządzanie. Każdemu, kto miał „trochę” pieniędzy i nabywał jakąś nieruchomość wydawało się wówczas, że zarządzanie to nie problem. Okazało się jednak, że jest to problem. I tak się zaczęło. Przy okazji chcę zwrócić uwagę na reakcje społeczne, które moja działalność wywołała. Większość społeczeństwa – zwłaszcza małomiasteczkowego – uparcie wierzyła, że tylko spółdzielnie mieszkaniowe, zakłady budżetowe i publiczne jednostki są od zarządzania. Pojawienie się prywatnej firmy, która przejmuje obiekty było co najmniej „dziwne”.

Dla mnie był to moment, kiedy zdecydowałam, że „zrobię” licencje. Mam dwie – pośrednika i zarządcy nieruchomości. Obie uzyskałam w 2001 r. Był to rok, w którym przygoda z zarządzaniem przeważyła szalę. Do dzisiaj pracuję ze wspólnotami, które właśnie wtedy podpisały z moją firmą umowę. Z biegiem lat liczba obsługiwanych obiektów rosła. Przeważają budynki mieszkalne, ale mamy w swoich zasobach też galerie handlowe, obiekty biurowe i usługowe. Zarządzanie powierzchnią ponad 120 000 m2 nie jest proste, zwłaszcza, że mamy dużo obiektów zabytkowych z ogromnymi ograniczeniami prawnymi.

Był rok 2004, gdy wstąpiłam do stowarzyszenia EKSPERT. Tak naprawdę moje członkostwo było podyktowane ustawowym obowiązkiem systematycznego podnoszenia kwalifikacji. Nie przewidywałam wówczas, że będę w tej organizacji tyle lat. Przygotowywanie materiałów jubileuszowych (w tym roku Ekspert obchodził swoje XX-lecie) uświadomiło mi, że przez ponad 11 lat brałam czynny udział w pracach EKSPERTA. Najpierw jako członek Komisji Rewizyjnej – do 2018 r. Potem jako członek Zarządu, a od 2021 r. jako prezes. W 2016 r. została mi powierzona (w moim odczuciu zupełnie przypadkowo) funkcja organizatora szkoleń i konferencji. Początkowo byłam przerażona, ale… w końcu ktoś to musiał robić! Nie mając żadnego doświadczenia zorganizowałam pierwsze szkolenie, w którym uczestniczyło ok. 150 osób. Według relacji uczestników było świetne.

Współpraca z PFZN jest krótsza. W zarządzie Federacji pracuję od 2018 r. Krótko, ale widać ocena mojej pracy w EKSPERCIE spowodowała, że zaproponowano mi stanowisko prezydenta PFZN. Rada Krajowa niemal jednogłośnie przegłosowała moją kandydaturę. I tak zostałam Prezydentem Polskiej Federacji Zarządców Nieruchomości.

Jeszcze odrobina prywaty – zarówno w EKSPERCIE, jak i w Federacji dużo zawdzięczam moim kolegom i koleżankom z zarządów. Jesteśmy po prostu zgranym teamem, co bardzo pomaga mi w pracy. Szczególnie jestem wdzięczna za wsparcie ze strony dr. Marka Majchrzaka.

 

HŚ: Jak widać, pełni Pani obecnie kilka ważnych funkcji: zarządza własną firmą zarządzającą, kieruje dwoma dużymi organizacjami zarządców nieruchomości. Nie za dużo obowiązków?

HK: Obowiązków mam dużo, ale podobno im więcej obowiązków, tym lepsza organizacja czasu. Coś w tym jest. EKSPERT liczy obecnie 216 członków, Federacja od lat ma stałą liczbę zrzeszonych stowarzyszeń, tj. 16. W przypadku niektórych obserwujemy spadek aktywności, ale są też takie, które mimo wszystko działają prężnie.

PFZN cały czas prowadzi praktyki zawodowe w ramach kursu „Dyplomowany zarządca nieruchomości”. Zainteresowanie pomimo „deregulacji” jest spore, co w mojej ocenie wynika z programu odpowiadającego potrzebom zarządców.

EKSPERT rocznie przeprowadza dwa szkolenia, w których uczestniczą także członkowie stowarzyszeń spoza naszej Federacji. Liczba uczestników tradycyjnie przekracza 100 osób. Uważam, że jak na obecne warunki to duże osiągniecie.

 

HŚ: Największe Pani sukcesy?

HK: Ostatnio przeczytałam ciekawą sentencję Roberta Colliera „Sukces jest sumą małych wysiłków, powtarzanych dzień po dniu”. Myślę, że w moim przypadku właśnie tak jest. Sukcesem dla mnie jest dotarcie do miejsca, w którym się obecnie znajduję. Poprzedzone latami ciężkiej pracy, nie zawsze dobrze ocenianej i niekoniecznie z wymiernymi efektami.

Kierowanie własną firmą zarządzającą to w polskiej rzeczywistości na pewno sukces. Utrzymanie się tak długo na małomiasteczkowym rynku to też sukcesik. Wreszcie największy sukces to zaufanie i sympatia moich „ZLECENIODAWCÓW”. Sukcesem jest moja rodzina – niestety już nie pełna (w maju zmarł mój mąż), ale mam wspaniałe dzieci i czwórkę najwspanialszych na świecie wnuków. Uważam, że sukces nie jest czymś, na co się czeka. Jest czymś, nad czym się pracuje całe życie.

 

HŚ: A co uznałaby Pani za swoją największą porażkę?

HK: Bez akceptacji swoich pomyłek i potknięć nie można iść dalej. Dla mnie porażki nie są porażką. Trzeba nauczyć się je ponosić i podnosić po upadku. Bardzo często powodem porażek jest obawa przed krytyką i niezrozumieniem. Chcielibyśmy coś zrobić, wprowadzić niepopularne rozwiązania lub wykonać zadanie, które odbiega od powszechnych kanonów, ale zapala się czerwona lampka i gdzieś z tyłu głowy pojawia się pytanie – jak przyjmą to inni. Ja również miewam takie rozterki. Nie hamują one jednak moich działań. Już Arystoteles wieki temu powiedział: Jest tylko jeden sposób na uniknięcie krytyki. Nic nie mówić, nic nie robić i być nikim. Takie zachowanie nie leży w mojej naturze.

 

HŚ: Pani zalety w kontaktach z ludźmi?

HK: Jestem urodzoną optymistką. Lubię ludzi i pracę z nimi. Zawsze w nich wierzę i nawet w trudnych, konfliktowych sytuacjach staram się zrozumieć ich motywy. Uważam, że każdemu należy dać drugą szansę. Jestem otwarta na drugiego człowieka i umiem przyznać się do błędów.

 

HŚ: Pani wady w kontaktach z innymi?

HK: Bardzo często tak jest postrzegana moja bezpośredniość i szczerość. Ja jednak nie uważam tego za wadę. Nie lubię knowania, konfabulacji i spisków. Uważam, że problemy łatwiej się rozwiązuje, kiedy mówimy prawdę, nawet bolesną.

 

HŚ: Z jakimi ludźmi lubi Pani pracować, a z jakimi Pani nie po drodze?

HK: Lubię pracować z ludźmi mądrymi, inteligentnymi, ale też z takimi, którzy nie boją się wyzwań. Na pewno nie chciałabym tworzyć zespołu z osobami dwulicowymi, fałszywymi, które czekają tylko na moją porażkę.

HŚ: Widać, że praca jest Pani pasją. A inne Pani zainteresowania?

HK: W przypadku zarządcy nieruchomości praca musi być pasją. W przeciwnym razie trudno się w tej pracy utrzymać i nie stracić zdrowia, zwłaszcza psychicznego. Lubię podróżować, zwiedzać ciekawe miejsca. Jako zodiakalny rak jestem też bardzo rodzinna – od kilku lat moją pasją są moje wnuki. Pasjami lubię też czytać książki, poznawać świat w realu niedostępny. Odrywa mnie to nieco od otaczających problemów, konfliktów, wojen…

 

HŚ: Wróćmy do PFZN. Czy funkcja prezydenta PFZN to wisienka na torcie w karierze czy też ma Pani dalsze plany?

HK: Jestem już w takim wieku, kiedy snucie dalekosiężnych planów może pozostać tylko niespełnionym marzeniem. Staram się nie myśleć o tym, co będzie za 5 lat. Życie pisze własne scenariusze, czy się nam one podobają, czy nie. Niemniej chciałabym, żeby zarówno PFZN, jak i EKSPERT były w dobrej kondycji finansowej i z dobrą pozycją na rynku, gdy będę je przekazywać młodszej generacji zarządców. A to trudne wyzwanie!

 

HŚ: Jakie widzi Pani korzyści z przynależności do PFZN?

HK: Coraz częściej słychać, że oczekiwania właścicieli nieruchomości, skierowane do sektora zarzadzania wzrastają. Coraz częściej od zarządców oczekuje się interdyscyplinarnej wiedzy, doświadczenia i umiejętności. Może takie sygnały z rynku spowodują wzrost zainteresowania organizacjami, które potrafią przygotować profesjonalistów. Polska Federacja Zarządców Nieruchomości niewątpliwie do takich należy. Trudno przedstawić konkretną listę korzyści. Federacja to stowarzyszenie stowarzyszeń. To po stronie zarządów stowarzyszeń leży ocena, czy członkostwo w federacji będzie dla nich korzystne. Jako prezydent Federacji oczywiście uważam, że tylko działania dużych grup mogą przynieść wymierne efekty. Przepraszam za kolokwializm, ale podobno duży może więcej i jest w tym sporo prawdy. Stowarzyszenia zawodowe są pomijane niemal we wszystkich procesach rynkowych. Brak dotacji, brak wsparcia merytorycznego. Są tylko koszty i wzrastające obowiązki. Małe grupy nie są w stanie uporać się ani z problemami finansowymi, ani z organizacyjnymi. Federacja zapewnia też wymianę informacji, a w razie potrzeby – wsparcie.

 

HŚ: Najtrudniejsze problemy zarządców na dziś?

HK: Może najpierw krótka ocena rzeczywistości: integrację środowiska zarządców oceniłabym na poziomie średnim, zakres obowiązków na poziomie wysokim z tendencją wzrostową, zaufanie społeczne do zawodu niestety na poziomie niskim z tendencją wciąż malejącą. Jakie są tego przyczyny? Otóż nadal w naszym środowisku dominuje grupa ludzi przekonanych, że należy niszczyć konkurencję i robi to na różne sposoby. Takie podejście powoduje konflikty i nieporozumienia, a to główne bariery na drodze do integracji. Ustawodawcy systematycznie zobowiązują zarządcę nieruchomości w różnych przepisach do wykonywania często kuriozalnych obowiązków, nie dając niestety dodatkowych uprawnień.

Na rynku coraz częściej pojawiają się osoby oferujące usługi zarządzania kiepskiej jakości, ale za to za niskie wynagrodzenie. Wielu właścicieli nieruchomości niestety łapie się na takie oferty. Natomiast kiedy pojawiają się kłopoty, to przez pryzmat działalności konkretnego zarządcy, oceniane jest całe środowisko. Najgorszym problemem sektora zarzadzania jest rosnący zalew rynku pseudo-zarządcami, ale także brak precyzyjnego określenia, kto tak naprawdę jest zarządcą. Do 2014 r. była to – określona z imienia i nazwiska – osoba fizyczna posiadająca wymagane prawem kwalifikacje. Dzisiaj każdy, niestety, może nim być, bo zgodnie z obowiązującym prawem, aktualnie „zarządca to ubezpieczony przedsiębiorca”. Tylko czy taki zarządca jest w stanie rozwiązywać problemy związane chociażby z galopującą inflacją? W mojej ocenie NIE!

 

HŚ: Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Powiązane

Dom100.eu Zamieszkaj na swoim – rozpoczął się nowy etap inwestycji Zabrze Grzybowice

Zamieszkaj na swoim – rozpoczął się nowy etap inwestycji Zabrze Grzybowice Zamieszkaj na swoim – rozpoczął się nowy etap inwestycji Zabrze Grzybowice

Rynek nieruchomości w Polsce przeżywa obecnie interesujący okres. Po chwilowym spowolnieniu w 2023 roku obserwujemy wyraźne oznaki ożywienia. Dla osób rozważających zakup mieszkania obecna sytuacja jest...

Rynek nieruchomości w Polsce przeżywa obecnie interesujący okres. Po chwilowym spowolnieniu w 2023 roku obserwujemy wyraźne oznaki ożywienia. Dla osób rozważających zakup mieszkania obecna sytuacja jest bardzo korzystna. Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym czynnikom, które warto wziąć pod uwagę, chcąc spełnić marzenie o własnych czterech kątach.

Bank Gospodarstwa Krajowego Premia MZG na inwestycje w gminach

Premia MZG na inwestycje w gminach Premia MZG na inwestycje w gminach

Gmina Strzelce Opolskie przez wiele lat borykała się ze złą kondycją swoich zasobów mieszkaniowych. Samorząd zdecydował się na złożenie wniosków do Banku Gospodarstwa Krajowego o przyznanie premii MZG...

Gmina Strzelce Opolskie przez wiele lat borykała się ze złą kondycją swoich zasobów mieszkaniowych. Samorząd zdecydował się na złożenie wniosków do Banku Gospodarstwa Krajowego o przyznanie premii MZG z opcją grantu MZG, czyli specjalnego dofinansowania skierowanego do gmin i spółek gminnych. Dzięki pozyskanym środkom gmina mogła przeprowadzić kompleksowe remonty kilku budynków komunalnych, dostosowując je do potrzeb mieszkańców. O szczegółach inwestycji opowiada Dariusz Wiśniewski z Gminnego Zarządu...

Canada Rubber Polska Sp. z o.o. Hydroizolacja Dachów Budynków Mieszkalnych z Canada Systems

Hydroizolacja Dachów Budynków Mieszkalnych z Canada Systems Hydroizolacja Dachów Budynków Mieszkalnych z Canada Systems

Hydroizolacja dachów to niezbędny element każdego budynku mieszkalnego. Bez prawidłowej ochrony przed wodą budynki narażone są na poważne problemy nie tylko estetyczne, ale również te strukturalne. Odpowiednia...

Hydroizolacja dachów to niezbędny element każdego budynku mieszkalnego. Bez prawidłowej ochrony przed wodą budynki narażone są na poważne problemy nie tylko estetyczne, ale również te strukturalne. Odpowiednia ochrona powierzchni dachowej pozwoli cieszyć się spokojem przez długie lata. Firma Canada Systems jest liderem na ogólnopolskim rynku w zakresie hydroizolacji dachów. W swojej ofercie firma posiada produkty odpowiadające na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, od lat dostarczając...

Fortum Power and Heat Polska Jak zapewnić skuteczne i kompleksowe wsparcie w monitorowaniu parametrów pracy węzła cieplnego?

Jak zapewnić skuteczne i kompleksowe wsparcie w monitorowaniu parametrów pracy węzła cieplnego? Jak zapewnić skuteczne i kompleksowe wsparcie w monitorowaniu parametrów pracy węzła cieplnego?

W dobie nowoczesnych technologii zarządzanie systemami ciepłowniczymi wchodzi na zupełnie nowy poziom, oferując zarządcom budynków innowacyjne narzędzia. Jednym z kluczowych elementów tych rozwiązań jest...

W dobie nowoczesnych technologii zarządzanie systemami ciepłowniczymi wchodzi na zupełnie nowy poziom, oferując zarządcom budynków innowacyjne narzędzia. Jednym z kluczowych elementów tych rozwiązań jest stały nadzór nad parametrami pracy węzłów cieplnych. Jak te innowacje wpływają na efektywność pracy, bezpieczeństwo budynków i komfort mieszkańców?

ING Bank Śląski Kredyt online dla wspólnoty mieszkaniowej – nowość od ING

Kredyt online dla wspólnoty mieszkaniowej – nowość od ING Kredyt online dla wspólnoty mieszkaniowej – nowość od ING

Przeprowadzenie remontu elewacji, naprawa dachu czy wymiana windy to tylko niektóre przykłady kosztownych inwestycji we wspólnocie mieszkaniowej. Jak zyskać środki na ich przeprowadzenie? Jedną z możliwości...

Przeprowadzenie remontu elewacji, naprawa dachu czy wymiana windy to tylko niektóre przykłady kosztownych inwestycji we wspólnocie mieszkaniowej. Jak zyskać środki na ich przeprowadzenie? Jedną z możliwości jest skorzystanie z kredytu, który oferuje ING Bank Śląski S.A.

DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB Evoplus Lite. Wytrzymałe i łatwe w obsłudze elektroniczne bezdławnicowe pompy obiegowe i cyrkulacyjne

DAB Evoplus Lite. Wytrzymałe i łatwe w obsłudze elektroniczne bezdławnicowe pompy obiegowe i cyrkulacyjne DAB Evoplus Lite. Wytrzymałe i łatwe w obsłudze elektroniczne bezdławnicowe pompy obiegowe i cyrkulacyjne

Evoplus Lite to nowoczesna, energooszczędna pompa obiegowa, zaprojektowana z myślą o spełnieniu wysokich wymagań instalacji grzewczych i klimatyzacyjnych. Ta wszechstronna i wydajna pompa idealnie sprawdza...

Evoplus Lite to nowoczesna, energooszczędna pompa obiegowa, zaprojektowana z myślą o spełnieniu wysokich wymagań instalacji grzewczych i klimatyzacyjnych. Ta wszechstronna i wydajna pompa idealnie sprawdza się zarówno wielorodzinnych budynkach mieszkalnych, szkołach, szpitalach czy ośrodkach sportowych, oferując niezawodność, trwałość oraz prostotę obsługi, która ułatwia pracę instalatora.

Produkty i rozwiązania 2025 Innowacyjne produkty i rozwiązania 2025 dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

Innowacyjne produkty i rozwiązania 2025 dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych Innowacyjne produkty i rozwiązania 2025 dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

Przedstawiamy produkty i usługi, z których warto skorzystać, przeprowadzając remont i termomodernizację w 2025 roku. Nowoczesne i ekologiczne rozwiązania mogą z początku oznaczać wyższe koszty. Skąd wziąć...

Przedstawiamy produkty i usługi, z których warto skorzystać, przeprowadzając remont i termomodernizację w 2025 roku. Nowoczesne i ekologiczne rozwiązania mogą z początku oznaczać wyższe koszty. Skąd wziąć na to pieniądze? W naszym zestawieniu uwzględniliśmy także premie i granty dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, które pozwolą sfinansować planowane inwestycje. Życzymy miłej lektury!

PortalPRO Zadbaj o swoje budynki i przygotuj plan roczny bez trudu!

Zadbaj o swoje budynki i przygotuj plan roczny bez trudu! Zadbaj o swoje budynki i przygotuj plan roczny bez trudu!

Regularna kontrola stanu budynków to obowiązek każdego Zarządcy. W ustawowych okresach musi on przeprowadzać przeglądy kluczowych instalacji. To jednak nie koniec obowiązków. Bezpieczeństwo gra oczywiście...

Regularna kontrola stanu budynków to obowiązek każdego Zarządcy. W ustawowych okresach musi on przeprowadzać przeglądy kluczowych instalacji. To jednak nie koniec obowiązków. Bezpieczeństwo gra oczywiście pierwsze skrzypce, jednak należy także utrzymać pełną funkcjonalność użytkową dla mieszkańców, zadbać o ich komfort, a dodatkowo – o estetykę budynku. Jak łatwo poradzić sobie z tym zadaniem i jednocześnie prosto i wygodnie przygotować plan roczny? O tym opowiadamy w artykule.

infonumer.pl Podejrzane numery telefonu – jak je rozpoznać i kiedy pojawia się zagrożenie?

Podejrzane numery telefonu – jak je rozpoznać i kiedy pojawia się zagrożenie? Podejrzane numery telefonu – jak je rozpoznać i kiedy pojawia się zagrożenie?

Możliwość swobodnego korzystania z technologicznych udogodnień i nowoczesnych smartfonów to jednocześnie przywilej, ale i spore zagrożenie. Jako użytkownik telefonu możesz paść ofiarą wyłudzenia danych...

Możliwość swobodnego korzystania z technologicznych udogodnień i nowoczesnych smartfonów to jednocześnie przywilej, ale i spore zagrożenie. Jako użytkownik telefonu możesz paść ofiarą wyłudzenia danych osobowych. Takie przestępstwa zaliczane są do wyłudzeń typu phishing. Zobacz, jak rozpoznawać podejrzane połączenia telefoniczne.

Bank Ochrony Środowiska S.A. Możliwości wsparcia dla wspólnot mieszkaniowych w BOŚ

Możliwości wsparcia dla wspólnot mieszkaniowych w BOŚ Możliwości wsparcia dla wspólnot mieszkaniowych w BOŚ

Modernizacja, remont, poprawa efektywności energetycznej oraz inne przedsięwzięcia związane z utrzymaniem i poprawą stanu nieruchomości – to tylko kilka przykładów działań, na które wspólnota mieszkaniowa...

Modernizacja, remont, poprawa efektywności energetycznej oraz inne przedsięwzięcia związane z utrzymaniem i poprawą stanu nieruchomości – to tylko kilka przykładów działań, na które wspólnota mieszkaniowa może uzyskać kredyt. Rodzaj finansowania dobierany jest przez pracowników BOŚ Banku w zależności od specyficznych potrzeb wspólnot mieszkaniowych, a ich warunki zależą od wielu czynników, m.in. kwoty kredytu, celu, okresu spłaty itp.

Grupa GPEC Nowoczesne technologie w ciepłownictwie? To się już dzieje!

Nowoczesne technologie w ciepłownictwie? To się już dzieje! Nowoczesne technologie w ciepłownictwie?  To się już dzieje!

Cyfryzacja i nowoczesne technologie coraz silniej wkraczają w różne dziedziny życia, w tym także w ciepłownictwo. Jednym z takich rozwiązań jest oferowany przez Grupę GPEC projekt „Inteligentny Węzeł”,...

Cyfryzacja i nowoczesne technologie coraz silniej wkraczają w różne dziedziny życia, w tym także w ciepłownictwo. Jednym z takich rozwiązań jest oferowany przez Grupę GPEC projekt „Inteligentny Węzeł”, który optymalizuje zużycie energii, zachowując komfort cieplny w budynkach.

Grupa GPEC Automatyzacja w ciepłownictwie

Automatyzacja w ciepłownictwie Automatyzacja w ciepłownictwie

W dobie wzrastających kosztów energii i rosnącej świadomości ekologicznej, cyfryzacja i automatyzacja stają się kluczowymi narzędziami optymalizacji zużycia ciepła w budynkach wielorodzinnych.

W dobie wzrastających kosztów energii i rosnącej świadomości ekologicznej, cyfryzacja i automatyzacja stają się kluczowymi narzędziami optymalizacji zużycia ciepła w budynkach wielorodzinnych.

DomBest Co oznacza odczyt zdalny?

Co oznacza odczyt zdalny? Co oznacza odczyt zdalny?

Zdalny odczyt zużycia mediów takich jak woda i ciepło to technologia pozwalająca na automatyczne zbieranie danych bez potrzeby fizycznej obecności inkasenta. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań...

Zdalny odczyt zużycia mediów takich jak woda i ciepło to technologia pozwalająca na automatyczne zbieranie danych bez potrzeby fizycznej obecności inkasenta. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań są odczyty radiowe, które oferują pewien poziom automatyzacji i wygody. Nie jest to jednak rozwiązanie pozbawione wad. Coraz większą popularność zyskują liczniki ultradźwiękowe z pełnym systemem zdalnego odczytu danych, które oferują znacznie większą precyzję i wygodę, zarówno dla zarządców, jak i lokatorów.

santanderconsumer.pl Stałe czy zmienne – jak rodzaj oprocentowania wpływa na zaciągany kredyt gotówkowy?

Stałe czy zmienne – jak rodzaj oprocentowania wpływa na zaciągany kredyt gotówkowy? Stałe czy zmienne – jak rodzaj oprocentowania wpływa na zaciągany kredyt gotówkowy?

Rodzaj oprocentowania kredytu gotówkowego to jeden z kluczowych elementów, który wpływa na całkowity koszt zobowiązania oraz jego atrakcyjność dla kredytobiorcy. Oprocentowanie może być stałe lub zmienne,...

Rodzaj oprocentowania kredytu gotówkowego to jeden z kluczowych elementów, który wpływa na całkowity koszt zobowiązania oraz jego atrakcyjność dla kredytobiorcy. Oprocentowanie może być stałe lub zmienne, a każdy z tych typów ma swoje specyficzne cechy, które warto zrozumieć i porównać przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu gotówkowego.

LAKMA SAT Sp. z o.o Koniec z wykwitami, pleśnią i grzybami – POSTAW NA BIOTOX PRO!

Koniec z wykwitami, pleśnią i grzybami – POSTAW NA BIOTOX PRO! Koniec z wykwitami, pleśnią i grzybami –  POSTAW NA BIOTOX PRO!

BIOTOX PRO jest wysokiej skuteczności bezwonnym i gotowym do użycia środkiem do zabezpieczania chłonnych podłoży. Powłoka odporna jest na działanie czynników zewnętrznych, w tym wilgoci, chroni także przed...

BIOTOX PRO jest wysokiej skuteczności bezwonnym i gotowym do użycia środkiem do zabezpieczania chłonnych podłoży. Powłoka odporna jest na działanie czynników zewnętrznych, w tym wilgoci, chroni także przed porastaniem glonów, porostów, mchów, pleśni czy grzybów. Produkt wnika głęboko w podłoże, nie powoduje odbarwień oraz nie wpływa na przyczepność ewentualnych kolejnych powłok.

LAKMA SAT Sp. z o.o BIOTOX PRO - czym jest?

BIOTOX PRO - czym jest? BIOTOX PRO - czym jest?

BIOTOX PRO jest wysokiej skuteczności bezwonnym i gotowym do użycia środkiem do zabezpieczania chłonnych podłoży. Powłoka odporna jest na działanie czynników zewnętrznych, w tym wilgoci, chroni także przed...

BIOTOX PRO jest wysokiej skuteczności bezwonnym i gotowym do użycia środkiem do zabezpieczania chłonnych podłoży. Powłoka odporna jest na działanie czynników zewnętrznych, w tym wilgoci, chroni także przed porastaniem glonów, porostów, mchów, pleśni czy grzybów. Produkt wnika głęboko w podłoże, nie powoduje odbarwień oraz nie wpływa na przyczepność ewentualnych kolejnych powłok.

LAKMA SAT Sp. z o.o BIOTOX PRO - gdzie się stosuje?

BIOTOX PRO - gdzie się stosuje? BIOTOX PRO - gdzie się stosuje?

BIOTOX PRO przeznaczony jest do wstępnego gruntowania powierzchni, takich jak: kamień naturalny, tynki cienkowarstwowe, tynki cementowe i cementowo – wapienne, beton, cegła, ściany pokryte farbami, dachówki...

BIOTOX PRO przeznaczony jest do wstępnego gruntowania powierzchni, takich jak: kamień naturalny, tynki cienkowarstwowe, tynki cementowe i cementowo – wapienne, beton, cegła, ściany pokryte farbami, dachówki cementowe. Nadaje się do stosowania w pomieszczeniach sanitarnych i łazienkach. Jest niezastąpiony w miejscach narażonych na stałe działanie wilgoci (np. pralnie, piwnice).

LAKMA SAT Sp. z o.o BIOTOX PRO - od czego zacząć aplikowanie?

BIOTOX PRO - od czego zacząć aplikowanie? BIOTOX PRO - od czego zacząć aplikowanie?

Od przygotowania powierzchni. Podłoże musi być suche, czyste, pozbawione luźno związanych elementów, bez śladów korozji i wykwitów pochodzenia biologicznego.

Od przygotowania powierzchni. Podłoże musi być suche, czyste, pozbawione luźno związanych elementów, bez śladów korozji i wykwitów pochodzenia biologicznego.

Bank Gospodarstwa Krajowego Rozwiązania dla poszkodowanych przez powódź – budownictwo wielorodzinne

Rozwiązania dla poszkodowanych przez powódź – budownictwo wielorodzinne Rozwiązania dla poszkodowanych przez powódź – budownictwo wielorodzinne

Bank Gospodarstwa Krajowego przypomina o rozwiązaniach wprowadzonych specustawą powodziową. Większe wsparcie mogą otrzymać m.in. samorządy, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, Towarzystwa Budownictwa...

Bank Gospodarstwa Krajowego przypomina o rozwiązaniach wprowadzonych specustawą powodziową. Większe wsparcie mogą otrzymać m.in. samorządy, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, Towarzystwa Budownictwa Społecznego (TBS), Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe (SIM). To środki na remont lub odbudowę wielorodzinnych budynków mieszkalnych. To elementy pakietu pomocy dla powodzian.

Piotr Żołądkowski Komunikacja w czasach kryzysu

Komunikacja w czasach kryzysu Komunikacja w czasach kryzysu

Dobrze komunikować się oznacza, że potrafimy zarówno słuchać, jak i przekazywać informacje naszym odbiorcom. Czy jednak w sytuacjach kryzysowych potrafimy się dobrze komunikować? A może zarządcy nieruchomości...

Dobrze komunikować się oznacza, że potrafimy zarówno słuchać, jak i przekazywać informacje naszym odbiorcom. Czy jednak w sytuacjach kryzysowych potrafimy się dobrze komunikować? A może zarządcy nieruchomości wcale nie mają z tym problemu?

Jacek Frydryszak Odpowiedzialność zarządcy nieruchomości

Odpowiedzialność zarządcy nieruchomości Odpowiedzialność zarządcy nieruchomości

Do napisania tego artykułu zainspirowała mnie sprawa panów Kamińskiego i Wąsika, która pokazała jak skrajne mogą być stanowiska wobec naruszeń prawa. Na wstępie chciałbym również podkreślić, że nie jestem...

Do napisania tego artykułu zainspirowała mnie sprawa panów Kamińskiego i Wąsika, która pokazała jak skrajne mogą być stanowiska wobec naruszeń prawa. Na wstępie chciałbym również podkreślić, że nie jestem prawnikiem i przedstawiony problem opisuję wyłącznie z punktu widzenia praktyka zarządzającego od lat nieruchomościami spółdzielczymi, który prawa, bez względu na jego jakość – musi przestrzegać.

Bartłomiej Żukowski Naruszenie dóbr osobistych zarządcy nieruchomości

Naruszenie dóbr osobistych zarządcy nieruchomości Naruszenie dóbr osobistych zarządcy nieruchomości

Wykonywanie zadań zarządcy nieruchomości wiąże się przede wszystkim z pracą z ludźmi. Wykonując codzienne obowiązki, zarządca spotyka się zarówno z członkami zarządów wspólnot, właścicielami lokali, jak...

Wykonywanie zadań zarządcy nieruchomości wiąże się przede wszystkim z pracą z ludźmi. Wykonując codzienne obowiązki, zarządca spotyka się zarówno z członkami zarządów wspólnot, właścicielami lokali, jak i wykonawcami oraz przedstawicielami urzędów, w których musi załatwiać powierzone mu sprawy. Nieuchronną konsekwencją takiej specyfiki pracy są różnego rodzaju nieporozumienia, konflikty, rozbieżności w ocenie podejmowanych działań lub istotnych potrzeb. Wykonując swoje obowiązki zarządcy niemal codziennie...

Michał Kozak, IRKOM Rozliczanie kosztów zużycia ciepła i wody w budynkach

Rozliczanie kosztów zużycia ciepła i wody w budynkach Rozliczanie kosztów zużycia ciepła i wody w budynkach

Nowy poradnik „Rozliczanie kosztów zużycia ciepła i wody w budynkach wielolokalowych” powinien pomóc zarządcom takich budynków w poprawnym rozwiązywaniu problemów dotyczących rozliczania kosztów ciepła...

Nowy poradnik „Rozliczanie kosztów zużycia ciepła i wody w budynkach wielolokalowych” powinien pomóc zarządcom takich budynków w poprawnym rozwiązywaniu problemów dotyczących rozliczania kosztów ciepła do ogrzewania oraz kosztów przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Maciej Kamiński OC zarządcy w prawie i praktyce

OC zarządcy w prawie i praktyce OC zarządcy w prawie i praktyce

Niedopełnienie obowiązków ustawowych związanych z ubezpieczeniem OC zarządcy nieruchomości związane jest z dotkliwymi sankcjami finansowymi, w związku z czym kwestii tej warto poświęcić szczególną uwagę.

Niedopełnienie obowiązków ustawowych związanych z ubezpieczeniem OC zarządcy nieruchomości związane jest z dotkliwymi sankcjami finansowymi, w związku z czym kwestii tej warto poświęcić szczególną uwagę.

Wybrane dla Ciebie

Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną!

Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną! Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną!

Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią?

Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią? Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią?

Sposób jak obniżyć rachunki za energie elektryczną »

Sposób jak obniżyć rachunki za energie elektryczną » Sposób jak obniżyć rachunki za energie elektryczną »

Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku?

Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku? Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku?

Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce?

Windy - Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby opracować idealne rozwiązanie dla budynku »

Windy - Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby opracować idealne rozwiązanie dla budynku » Windy - Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby opracować idealne rozwiązanie dla budynku »

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca? Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości?

Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości? Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. » Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film » Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii » Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Redakcja AiMN Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Centrum monitoringu wizyjnego osiedla Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją » Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać? Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Buderus Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami? Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Nowa wersja programu Lokale – 3.3 Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów » Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować? Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model? Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! » Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź! Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.