Czasami zdarza się, że ciepłomierz nie nalicza prawidłowo. Przyczyną błędnych pomiarów mogą być zatrzymanie przetwornika przepływu z powodu nagromadzenia się zanieczyszczeń, uszkodzenie mechaniczne, nieprawidłowy...
Czasami zdarza się, że ciepłomierz nie nalicza prawidłowo. Przyczyną błędnych pomiarów mogą być zatrzymanie przetwornika przepływu z powodu nagromadzenia się zanieczyszczeń, uszkodzenie mechaniczne, nieprawidłowy montaż czy nieprawidłowy dobór urządzenia.
Racjonalne gospodarowanie energią pozwala obniżyć opłaty. Wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych zasad, by zmniejszyć koszty ogrzewania mieszkania nawet o 40%.
Racjonalne gospodarowanie energią pozwala obniżyć opłaty. Wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych zasad, by zmniejszyć koszty ogrzewania mieszkania nawet o 40%.
Cykl konferencji o oszczędzaniu energii cieplnej w budynkach mieszkalnych
Cykl konferencji o oszczędzaniu energii cieplnej w budynkach mieszkalnych
Firma BMETERS Polska zaprasza na cykl konferencji skierowany do administratorów, zarządców nieruchomości i spółdzielni mieszkaniowych, a także do wszystkich zainteresowanych tematyką oszczędzania energii cieplnej w budynkach mieszkalnych.
Terminy i lokalizacje konferencji:
Trzebnica
9 maja (czwartek), Trzebnica, Hotel Trzebnica, ul. Leśna 2
Czeladź
16 maja (czwartek), Czeladź, Hotel Szafran, ul. Będzińska 82
Toruń
21 maja (wtorek), Toruń, Hotel Filmar, ul. Grudziądzka 45
Warszawa
4-5 czerwca (wtorek-środa), Warszawa, Hotel Puławska Residence, ul. Puławska 361, pod partonatem Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie
Wstęp na wszystkie konferencje jest bezpłatny. Wymagana jest jednak rejestracja pod numerem telefonu: 71 388-90-83 w. 24, 500-260-217, fax 71 387 15 37, a także pod adresem e-mail: andrzej.zych@bmeters.pl.
BMETERS Polska przy udziale firm: Grundfos, Danfoss i De Dietrich zrealizuje w maju trzy konferencje dotyczące sposobów zmniejszenia kosztów utrzymania ciepła, a także prawidłowego opomiarowania ciepła w budynkach wielolokalowych.
Spotkania przeznaczone są szczególnie dla:
administratorów,
zarządców,
spółdzielni mieszkaniowych,
a także dla wszystkich zainteresowanych tematyką oszczędzania energii cieplnej w budynkach mieszkalnych.
Poruszonych zostanie wiele praktycznych kwestii związanych z zastosowaniem urządzeń techniki grzewczej, instalacyjnej i pomiarowej.
Konferencje branżowe będą okazją do spotkania się specjalistów, producentów i praktyków, związanych z przemysłem produkcyjnym z całej Polski. Podczas planowanych spotkań głos zabiorą przedstawiciele i eksperci z branży techniki budowlanej, którzy przedstawią nowoczesne podejście do rozwiązywania problemów energetycznych.
Omówione zostaną, m.in. zagadnienia związane z kompleksową termomodernizacją budynków wielorodzinnych oraz korzyściami, jakie niesie ze sobą opomiarowanie ciepła w budynkach wielomieszkaniowych, z uwzględnieniem przenikania ciepła między lokalami.
Uczestnicy będą mieli również możliwość zgłębienia wiedzy na tematy dotyczące, m.in. modernizacji instalacji centralnego ogrzewania oraz wody użytkowej. Poznamy także nowoczesne rozwiązania ogrzewania domów za pomocą kotłów gazowych oraz energooszczędne pompy obiegowe i zestawy hydroforowe, które gwarantują niskie rachunki za ogrzewanie domu i wody.
Celem cyklu konferencji, w których udział weźmie ponad 500 ekspertów jest przedstawienie przede wszystkim administratorom, zarządcom nieruchomości i spółdzielniom mieszkaniowym najnowszych praktyk, innowacyjnych rozwiązań branżowych oraz wymianę poglądów i doświadczeń związanych z techniką grzewczą i pomiarową w budynkach mieszkalnych.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 maja 2013 w Trzebnicy i będzie dotyczyć sposobów oszczędzania energii cieplnej w budynkach mieszkalnych za pomocą nowoczesnych urządzeń techniki grzewczej, instalacyjnej i pomiarowej.
Patronat nad wydarzeniem objęła Politechnika Wrocławska. Kolejną konferencję zaplanowano na 16 maja w Czeladzi oraz 21 maja w Toruniu. Firma Bmeters organizuje również dwudniową konferencję pod patronatem Instytutu Techniki Budowlanej, która odbędzie się 4 i 5 czerwca w Warszawie.
Mieszanka struktury właścicielskiej, brak funkcji zarządcy ulicy, brak spójnej architektury, a także niedobór odpowiednio dużych lokali – to największe przeszkody w szybkim rozwoju ulic handlowych. Jest...
Mieszanka struktury właścicielskiej, brak funkcji zarządcy ulicy, brak spójnej architektury, a także niedobór odpowiednio dużych lokali – to największe przeszkody w szybkim rozwoju ulic handlowych. Jest to ważne, szczególnie w przypadku reprezentacyjnych ulic miast, gdyż te odwiedzają tysiące ludzi dziennie.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) informuje, że w tym roku pojawi się ustawa zobowiązująca duże polskie miasta do tworzenia stref czystego transportu. Mowa o Krakowie, Katowicach, Wrocławiu. W Warszawie...
Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) informuje, że w tym roku pojawi się ustawa zobowiązująca duże polskie miasta do tworzenia stref czystego transportu. Mowa o Krakowie, Katowicach, Wrocławiu. W Warszawie strefa czystego transportu działa od 1 lipca 2024.
Od 1 lipca 2024 r. w centrum Warszawy obowiązywać będzie Strefa Czystego Transportu. Oznacza to, że właściciele starych pojazdów nie będą mogli się nimi poruszać po centrum stolicy.
Od 1 lipca 2024 r. w centrum Warszawy obowiązywać będzie Strefa Czystego Transportu. Oznacza to, że właściciele starych pojazdów nie będą mogli się nimi poruszać po centrum stolicy.
Bez względu na wyniki problemy lokalne będą musiały być rozwiązywane i z pewnością w jakimś zakresie rozwiązywane będą. Pamiętajmy, że od jakości władzy lokalnej i codziennej z nią współpracy, w dużym...
Bez względu na wyniki problemy lokalne będą musiały być rozwiązywane i z pewnością w jakimś zakresie rozwiązywane będą. Pamiętajmy, że od jakości władzy lokalnej i codziennej z nią współpracy, w dużym stopniu zależy praca zarządcy nieruchomości, ale również ocena tej pracy przez naszych mieszkańców.
W Warszawie i Krakowie duży problem stanowi zadłużenie lokali komunalnych i socjalnych. Wrocław prowadzi politykę sprzedaży miejskich lokali. Jakie wydatki na gospodarkę mieszkaniową planują trzy największe...
W Warszawie i Krakowie duży problem stanowi zadłużenie lokali komunalnych i socjalnych. Wrocław prowadzi politykę sprzedaży miejskich lokali. Jakie wydatki na gospodarkę mieszkaniową planują trzy największe miasta Polski?
Styczeń na rynku deweloperskim przyniósł kolejny wzrost podaży. Na siedmiu największych rynkach w Polsce deweloperzy wprowadzili do oferty 5,3 tys. lokali – o 42% więcej niż miesiąc wcześniej i aż o 95%...
Styczeń na rynku deweloperskim przyniósł kolejny wzrost podaży. Na siedmiu największych rynkach w Polsce deweloperzy wprowadzili do oferty 5,3 tys. lokali – o 42% więcej niż miesiąc wcześniej i aż o 95% więcej w porównaniu do ubiegłego roku.
Z początkiem roku 2022 weszły w życie zmiany w ustawach o odpadach i o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, które dość lakonicznie wprowadzają zmiany dotyczące odpadów budowlanych i rozbiórkowych...
Z początkiem roku 2022 weszły w życie zmiany w ustawach o odpadach i o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, które dość lakonicznie wprowadzają zmiany dotyczące odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstw domowych. Jest to o tyle istotne, że skutki tych zmian mają zasadnicze znaczenie nie tylko dla mieszkańców, przedsiębiorców, ale również – a może przede wszystkim – dla zarządców nieruchomości.
W tym roku przypada 40. jubileuszowa edycja konkursu Warszawa w kwiatach - największej akcji wspólnego upiększania stolicy. Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 czerwca, ale już teraz mieszkańcy mogą skorzystać...
W tym roku przypada 40. jubileuszowa edycja konkursu Warszawa w kwiatach - największej akcji wspólnego upiększania stolicy. Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 czerwca, ale już teraz mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnych warsztatów ogrodniczych i przygotować się do konkursu.
W ciągu ostatnich 10 lat deweloperzy i inwestorzy indywidualni w Polsce oddali do użytku 1,8 mln mieszkań. Mimo to wciąż ich brakuje. Z danych Eurostatu wynika, że pod względem liczby pokoi przypadających...
W ciągu ostatnich 10 lat deweloperzy i inwestorzy indywidualni w Polsce oddali do użytku 1,8 mln mieszkań. Mimo to wciąż ich brakuje. Z danych Eurostatu wynika, że pod względem liczby pokoi przypadających na osobę mamy w Polsce niemal najgorszy wynik w Europie.
Przyłączanie nieruchomości w trybie art. 209a ustawy o gospodarce nieruchomościami to temat ważny ale mało znany. Dotyczy wspólnot mieszkaniowych, wydzielanych po obrysie budynku, prawdopodobnie głównie...
Przyłączanie nieruchomości w trybie art. 209a ustawy o gospodarce nieruchomościami to temat ważny ale mało znany. Dotyczy wspólnot mieszkaniowych, wydzielanych po obrysie budynku, prawdopodobnie głównie w Warszawie.
Z prof. Markiem Bryxem – kierownikiem Katedry Miasta Innowacyjnego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na temat polityki mieszkaniowej w Polsce – rozmawia Sabina Augustynowicz.
Z prof. Markiem Bryxem – kierownikiem Katedry Miasta Innowacyjnego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na temat polityki mieszkaniowej w Polsce – rozmawia Sabina Augustynowicz.
Migracja ludności do największych ośrodków miejskich jest trendem ogólnoświatowym. Dużo ludzi decyduje się na zamieszkanie w strefie podmiejskiej, która administracyjnie wchodzi jeszcze w skład miasta,...
Migracja ludności do największych ośrodków miejskich jest trendem ogólnoświatowym. Dużo ludzi decyduje się na zamieszkanie w strefie podmiejskiej, która administracyjnie wchodzi jeszcze w skład miasta, ale posiada inny rodzaj zabudowy. W Polsce coraz bardziej widoczny jest spadek liczby ludności w większych miastach.
Po serii artykułów dotyczących energii elektrycznej, obiecałem Państwu lżejszy temat. Zastanówmy się zatem tym razem dlaczego środowisko spółdzielcze, reprezentujące interesy około 10 milionów obywateli,...
Po serii artykułów dotyczących energii elektrycznej, obiecałem Państwu lżejszy temat. Zastanówmy się zatem tym razem dlaczego środowisko spółdzielcze, reprezentujące interesy około 10 milionów obywateli, ma tak niewielki wpływ na decyzje władz rządowych i samorządowych oraz na proces legislacyjny w Polsce.
Właściciele nieruchomości w Polsce dostali lub wkrótce dostaną od swoich gmin listy z zawiadomieniem o podwyżce podatku od nieruchomości. Podatek od nieruchomości w 2023 r. będzie dla wielu osób o prawie...
Właściciele nieruchomości w Polsce dostali lub wkrótce dostaną od swoich gmin listy z zawiadomieniem o podwyżce podatku od nieruchomości. Podatek od nieruchomości w 2023 r. będzie dla wielu osób o prawie 12 proc. wyższy niż rok wcześniej.
Radni sejmiku województwa mazowieckiego zaostrzyli uchwałę antysmogową dla Warszawy. Od października 2023 roku na terenie Warszawy będzie obowiązywał całkowity zakaz ogrzewania mieszkań węglem.
Radni sejmiku województwa mazowieckiego zaostrzyli uchwałę antysmogową dla Warszawy. Od października 2023 roku na terenie Warszawy będzie obowiązywał całkowity zakaz ogrzewania mieszkań węglem.
Przyśpieszenie redukcji źródeł ciepła związanych z niską emisją w stolicy i powiatach sąsiednich to główny cel nowej uchwały antysmogowej, na którą pracują władze Mazowsza.
Przyśpieszenie redukcji źródeł ciepła związanych z niską emisją w stolicy i powiatach sąsiednich to główny cel nowej uchwały antysmogowej, na którą pracują władze Mazowsza.
Program „Mieszkanie bez wkładu własnego” ma zacząć obowiązywać w pierwszym półroczu 2022 r. Celem programu jest sprawienie, by osoby, które są w trakcie gromadzenia środków na pokrycie wkładu własnego,...
Program „Mieszkanie bez wkładu własnego” ma zacząć obowiązywać w pierwszym półroczu 2022 r. Celem programu jest sprawienie, by osoby, które są w trakcie gromadzenia środków na pokrycie wkładu własnego, mogły szybciej kupić własne lokum. Eksperci REDNET Consulting przyjrzeli się kwestii dostępności mieszkań na warszawskim rynku pierwotnym.
W ciągu dnia, pomiędzy godziną 7:00 a 22:00, na ulicach Warszawy znajduje się średnio 92,3 tys. osób. W wyniku pandemii zmieniły się lokalizacje, w których w stolicy koncentruje się najwięcej ludzi. Punkty...
W ciągu dnia, pomiędzy godziną 7:00 a 22:00, na ulicach Warszawy znajduje się średnio 92,3 tys. osób. W wyniku pandemii zmieniły się lokalizacje, w których w stolicy koncentruje się najwięcej ludzi. Punkty kumulacji ruchu pieszych przeniosły się ze Śródmieścia na obszary oddalone od centrum.
W pierwszym kwartale br. średnia cena transakcyjna mieszkania w stolicy wynosiła 10 662 zł i była o 7% wyższa niż rok wcześniej. Różnica jednak między poszczególnymi dzielnicami jest spora – wynika z raportu...
W pierwszym kwartale br. średnia cena transakcyjna mieszkania w stolicy wynosiła 10 662 zł i była o 7% wyższa niż rok wcześniej. Różnica jednak między poszczególnymi dzielnicami jest spora – wynika z raportu przygotowanego przez Barometr Metrohouse i Gold Finance.
Całkowite zasoby powierzchni biurowej w Warszawie w pierwszym kwartale 2021 roku wyniosły ponad 6 milionów mkw., co oznacza porównywalny poziom z Barceloną czy Wiedniem – wynika z podsumowania pierwszego...
Całkowite zasoby powierzchni biurowej w Warszawie w pierwszym kwartale 2021 roku wyniosły ponad 6 milionów mkw., co oznacza porównywalny poziom z Barceloną czy Wiedniem – wynika z podsumowania pierwszego kwartału na warszawskim rynku powierzchni biurowych przygotowanego przez Cushman & Wakefield.
Druga fala pandemii przypada na jesień – od października do grudnia – ubiegłego roku. Niewątpliwie fala ta uderzyła z impetem w polską gospodarkę. Jej wpływ na ceny nowych mieszkań był jednak mniejszy,...
Druga fala pandemii przypada na jesień – od października do grudnia – ubiegłego roku. Niewątpliwie fala ta uderzyła z impetem w polską gospodarkę. Jej wpływ na ceny nowych mieszkań był jednak mniejszy, niż zakładali branżowi eksperci. W Warszawie po cenowej stagnacji odnotowanej w trzecim kwartale mieszkania deweloperskie znów zaczęły drożeć.
Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...
Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...
Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.