administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Renowacja dachów płaskich

Przeglądów stanu dachów powinno dokonywać się regularnie, w słoneczny, suchy dzień. Fot. Pixabay

Przeglądów stanu dachów powinno dokonywać się regularnie, w słoneczny, suchy dzień. Fot. Pixabay

Wprawdzie nie ma odrębnych przepisów, które regulowałyby obowiązek kontroli technicznej dachów, jednak nie oznacza to, że obowiązek taki nie istnieje. Istnieje. Dach jest częścią budynku, a Prawo budowlane wprost określa konieczność przeglądów technicznych budynków przynajmniej raz w roku. Takie regularne przeglądy mogą nas ustrzec przed poważnymi awariami. Oczywiście, jeśli usterki są widoczne, bo np. dach przecieka, nikt nie czeka do terminu przeglądu, tylko podejmuje działania naprawcze od razu. Nawet jeśli dach ma swoje lata, nie zawsze konieczna jest jego wymiana. Lepszym, bo tańszym i równie skutecznym, rozwiązaniem może okazać się remont dachu.

Zobacz także

AlchiPolska Sp. z o.o. „Chłodny dach” i renowacja wyeksploatowanych pokryć dachowych w systemie Hyperdesmo

„Chłodny dach” i renowacja wyeksploatowanych pokryć dachowych w systemie Hyperdesmo „Chłodny dach” i renowacja wyeksploatowanych pokryć dachowych w systemie Hyperdesmo

System płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo od ponad 35 lat jest z powodzeniem wykorzystywany zarówno do hydroizolacji nowych dachów płaskich, jak i renowacji istniejących pokryć m.in. z papy bitumicznej,...

System płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo od ponad 35 lat jest z powodzeniem wykorzystywany zarówno do hydroizolacji nowych dachów płaskich, jak i renowacji istniejących pokryć m.in. z papy bitumicznej, PVC, TPO/FPO, EPDM. Można go stosować we wszystkich strefach klimatycznych. Rozwiązanie to zostało zastosowane na dachu największego na świecie radioteleskopu – Wielkiego Teleskopu Milimetrowego, położonego na wysokości 4600 m n.p.m. w Meksyku.

AlchiPolska Sp. z o.o. Płynne membrany Hyperdesmo

Płynne membrany Hyperdesmo Płynne membrany Hyperdesmo

Znalezienie najbardziej trwałych i skutecznych, a jednocześnie łatwych w zastosowaniu i dostępnych cenowo systemów hydroizolacji dachu to poważne wyzwanie. Bez względu na to, czy dach jest płaski, czy...

Znalezienie najbardziej trwałych i skutecznych, a jednocześnie łatwych w zastosowaniu i dostępnych cenowo systemów hydroizolacji dachu to poważne wyzwanie. Bez względu na to, czy dach jest płaski, czy pochyły, narażony jest na deszcz i śnieg. Dachy płaskie są nawet bardziej wymagające dla hydroizolacji z uwagi na zagrożenie trwałego zalegania wody na jego powierzchni.

Canada Rubber Polska Sp. z o.o. Hydroizolacja Dachów Budynków Mieszkalnych z Canada Systems

Hydroizolacja Dachów Budynków Mieszkalnych z Canada Systems Hydroizolacja Dachów Budynków Mieszkalnych z Canada Systems

Hydroizolacja dachów to niezbędny element każdego budynku mieszkalnego. Bez prawidłowej ochrony przed wodą budynki narażone są na poważne problemy nie tylko estetyczne, ale również te strukturalne. Odpowiednia...

Hydroizolacja dachów to niezbędny element każdego budynku mieszkalnego. Bez prawidłowej ochrony przed wodą budynki narażone są na poważne problemy nie tylko estetyczne, ale również te strukturalne. Odpowiednia ochrona powierzchni dachowej pozwoli cieszyć się spokojem przez długie lata. Firma Canada Systems jest liderem na ogólnopolskim rynku w zakresie hydroizolacji dachów. W swojej ofercie firma posiada produkty odpowiadające na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, od lat dostarczając...

Dach jest częścią konstrukcji budynku, która w sposób szczególny jest narażona na działanie różnych czynników atmosferycznych. W przypadku dachów płaskich wraz z upływem lat możemy zauważyć pewne nieszczelności. Nie oznacza to jednak konieczności wymiany dachu na nowy, niekiedy wystarczy remont.

Remont dachu – zakres prac zależny od usterki

Remont dachu płaskiego może przebiegać w różny sposób i obejmować wiele czynności, wszystko zależy od stanu, w jakim się znajduje.

Jeżeli na dachu są nieliczne bąble i wydęcia, ale termoizolacja, o ile została zastosowana, nie jest wilgotna, można pozostawić stare pokrycie. Wówczas prace naprawcze polegają na wysuszeniu wilgotnych miejsc i przykryciu ich za pomocą łat z papy podkładowej termozgrzewalnej. Następnie dach można pokryć jedną lub dwiema warstwami nowego pokrycia.

Inną sytuacją jest, kiedy izolacja jest uszkodzona na całej powierzchni. Wówczas konieczne jest usunięcie całego starego pokrycia do podstawy betonowej. W kolejnym kroku należy oczyścić oraz wysuszyć powierzchnię i położyć warstwy nowego pokrycia – paroizolację, termoizolację i hydroizolację.

Sposoby uszczelniania dachu

Uszczelnianie jest bardzo ważnym etapem w procesie remontu dachu. Zapobiega wyciekom wody oraz chroni przed uszkodzeniem izolacji termicznej, co pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury w budynku. Wybór sposobu uszczelnienia dachu zależy od kilku czynników, m.in. od rodzaju dachu oraz warunków atmosferycznych, które panują w danym regionie.

Na rynku nie brakuje produktów służących do naprawy dachu. Można je podzielić na pięć grup, w zależności od tego, który sposób uszczelniania zostanie wybrany.

Papy termozgrzewalne

Są najczęściej stosowanym sposobem uszczelniania dachów. Powstają z modyfikowanego bitumu. Nakładane są na podłoże dachu, a następnie nagrzewane palnikiem, co powoduje stopienie bitumu i połączenie go z podłożem. Dzięki temu powstaje jednolita, wodoodporna powłoka.

Membrany

Są to elastyczne płyty wykonane z różnych materiałów, takich jak PVC, EPDM czy TPO. Nakładane są na dach i zgrzewane ze sobą lub z podłożem, tworząc wodoodporną powłokę. Należą do materiałów bardzo trwałych i odpornych na działanie czynników atmosferycznych.

Masa bitumiczna

Masa ta jest nakładana na powierzchnię dachu w stanie ciekłym lub pastowym. Do nakładania używa się wałka lub pędzla. Po wyschnięciu tworzy się wodoodporna powłoka.

Folie samoprzylepne

Są elastyczne i posiadają samoprzylepną warstwę kleju. Nakładane są na dach i dociskane do podłoża, tworząc wodoodporną powłokę. Są bardzo łatwe w montażu i skutecznie chronią przed wyciekami.

Impregnat

Preparat impregnujący nakładany jest na powierzchnię dachu za pomocą wałka lub pędzla i po wyschnięciu tworzy wodoodporną powłokę. Impregnacja jest stosowana w przypadku dachów płaskich lub o niewielkim nachyleniu.

Oprócz wymagań związanych z konstrukcją dachu oraz klimatem, przy wyborze metody warto też zwrócić uwagę na oddziaływanie remontu dachu na środowisko.

Kontrola okresowa dachu

Zgodnie z §5 ust. 1 rozporządzenia w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych, okresowej kontroli, o której mowa w art. 62 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy podlegają elementy budynku narażone na szkodliwe wpływy atmosferyczne i niszczące działania czynników występujących podczas użytkowania, których uszkodzenia mogą powodować zagrożenie dla bezpieczeństwa osób, środowiska oraz konstrukcji budynku. W toku kontroli szczegółowym sprawdzeniem należy objąć stan techniczny m.in. pokryć dachowych, obróbek blacharskich i urządzeń zamocowanych na dachu budynku.

Przeglądów stanu dachów powinno dokonywać się regularnie, w słoneczny, suchy dzień. Najczęściej szczegółowe kontrole przeprowadza się na wiosnę – by sprawdzić stan dachu po zimie, i jesienią, by wykryć ewentualne usterki, które zimą byłyby problematyczne. Przeprowadza się wtedy m.in. kontrolę:

  • połaci dachowej,
  • stanu drabin i stanu konstrukcji dachowej,
  • izolacji daszków,
  • obróbek blacharskich,
  • wylotów wentylacyjnych,
  • rynien.

Dodatkowo można zlecić czyszczenie rynien, trapów, kanalików, kratek osłonowych, rur wpustowych oraz połaci dachowej.

Hydroizolacja dachu płaskiego

Hydroizolacja dachu płaskiego ma na celu chronić budynek przed wilgocią i wodą. Przed przystąpieniem do wymiany czy naprawy hydroizolacji, należy skontrolować stan obróbek blacharskich. Bardzo często to właśnie na ich styku z attykami, ścianami kolankowymi czy kominkami wentylacyjnymi występują nieszczelności. Przyczyny przecieków mogą być różne, np. uszkodzenie blachy przez zator lodowy lub odspojenie od hydroizolacji.

Dach płaski z odpowiednim kątem nachylenia

Dach płaski nie może pozostawać idealnie płaski, musi być zachowany odpowiedni spadek (około 1,5–2%), aby woda deszczowa czy roztopowa mogła z niego spływać. Jeśli są miejsca, w których woda zalega, oznacza to, że kąt nachylenia jest nieprawidłowy. Tak się może zdarzyć na skutek zapadnięcia się warstw, zgrubień papy czy ugięcia konstrukcji.

A zatem przed rozpoczęciem prac hydroizolacyjnych, należy zweryfikować spadek i ewentualnie ukształtować go na nowo. W tym celu można wykonać zbrojoną wylewkę betonową. Przed jej wylaniem zaleca się zerwanie kilku warstw starej papy, żeby nie obciążyć zbyt mocno stropu. Taki sposób postępowania sprawdzi się przy stropodachach wentylowanych. Na dachach niewentylowanych natomiast można także wykonać opisaną wylewkę lub gdy wykonywane jest ocieplenie, docięty materiał termoizolacyjny (np. styropian, twarda wełna mineralna) ułożyć na starym wyrównanym pokryciu.

Metody hydroizolacji dachów

Wyróżnia się na dwa podstawowe sposoby hydroizolacji dachów płaskich – metodę tradycyjną i metodę odwróconą. Pierwsza z wymienionych – tradycyjna – polega na wykonaniu konstrukcji dwuwarstwowej, z której dolna warstwa stanowi izolację cieplną, a górna – izolację przeciwwodną. Górną warstwę wykonuje się z materiałów bitumicznych, zabezpieczających całą powierzchnię dachową przed ewentualnym zalaniem.

Przy metodzie odwróconej, jak już sama nazwa wskazuje, mamy do czynienia z sytuacją odwrotną. Izolacja znajduje się na wierzchu, chroniąc tym samym warstwę ochronną przed szkodliwymi czynnikami klimatycznymi (np. promieniowaniem UV), czy przed uszkodzeniami mechanicznymi. Taki sposób postępowania jest stosowany m.in. przy wykonywaniu zielonego ogrodu na dachu budynku.

Współczesne papy

Najczęściej do hydroizolacji dachów płaskich wykorzystuje się papy polimerowo-bitumiczne. Materiały te są tak dopracowane przez producentów, że bez problemu przekraczają minimalne wymagania normowe, tym samym stwarzając trwałą, szczelną, odporną na deszcz i wodę roztopową, wysokie i niskie temperatury powłokę dachu płaskiego.

Papy polimerowo-bitumiczne zbudowane są z wytrzymałych wkładów nośnych, które są połączone z warstwami polimerowego bitumu. Na dachach płaskich stosuje się zwykle dwie warstwy papy – podkładową i nawierzchniową. Obie warstwy muszą być połączone – zgrzane lub sklejone. Dostępne są również systemy, w których stosowana jest papa jednowarstwowego krycia. To wygodne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga podkładu z innej papy.

ączone z warstwami polimerowego bitumu. Na dachach płaskich stosuje się zwykle dwie warstwy papy – podkładową i nawierzchniową. Obie warstwy muszą być połączone – zgrzane lub sklejone. Dostępne są również systemy, w których stosowana jest papa jednowarstwowego krycia. To wygodne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga podkładu z innej papy.

Membrany z rolki

Membrany dachowe wykorzystywane do hydroizolacji dachów płaskich produkowane są ze specjalnych tworzyw sztucznych (PVC) lub kauczuków (EPDM). Zbudowane są z trzech warstw: wierzchniej, zbrojenia i spodniej.

Warstwa wierzchnia odpowiada za odporność na działanie czynników zewnętrznych – promieniowanie UV, zmienne temperatury, naturalne starzenie, ścieranie podczas poruszania się po dachu, działanie gazów wytwarzanych przez ciepłownie czy zakłady przemysłowe, promieniowanie cieplne, zaprószenie ogniem. Kolejna warstwa – zbrojenia – ma zapewnić odporność na przebicia, rozcieranie, rozciąganie oraz wydłużenie. Ostatnia warstwa, tzw. spodnia, odpowiedzialna jest za jakość zgrzewu – trwałe, jednorodne połączenie z warstwą wierzchnią.

Membrany przytwierdza się do podłoża za pomocą specjalnych elementów mocujących. Pasy łączone są metodą zgrzewania.

Membrany w płynie

Płynne membrany po nałożeniu tworzą bezspoinową hydroizolację – wodoszczelną, odporną na działanie: wody zarówno deszczowej, jak i roztopowej, zalegającego śniegu, promieniowania UV, korozji, mikroorganizmów. Powłoka jest również odporna na czynniki chemiczne i mechaniczne oraz wysoce elastyczna. Płynne membrany są otwarte dyfuzyjnie, oznacza to, że mają zdolność odprowadzenia wilgoci do atmosfery, zapobiegając w ten sposób niszczeniu konstrukcji.

Membrany nakłada się przy użyciu pędzli, wałków lub natrysku bezpowietrznego, nawet w miejscach trudno dostępnych – dopiero po aplikacji wiążą się one z podłożem. W tym przypadku do wykonania hydroizolacji nie potrzeba żadnych palników, nagrzewnic czy dmuchaw. Najczęściej grubość warstwy to 0,8–2,2 mm.

Membrany w płynie są również przydatne podczas usuwania uszkodzeń w dachu płaskim. Ich stosowanie nie wymaga zrywania starej warstwy papy. Wystarczy jedynie sprawdzić, czy stan techniczny konstrukcji pozwala na przeprowadzenie renowacji.

Ułożenie z zakładami

Każdy materiał z rolki musi być układany z odpowiednim zakładem. Poszczególne pasy muszą zachodzić na siebie około 10–15 cm. Takie zakłady zgrzewa się lub skleja. Zbyt wąskie zakłady spowodują, że pod wpływem naprężeń dojdzie do rozszczelnienia hydroizolacji i w konsekwencji dach będzie przeciekał. Nieszczelności powstaną również, jeśli zakłady będą niedokładnie zgrzane lub sklejone.

Mocowanie ma znaczenie

Na dachach płaskich papy i membrany dachowe mocuje się mechanicznie lub przyklejając. Wybór mocowania zależy od materiału hydroizolacyjnego oraz konstrukcji dachu. Na trwałość mocowania ma wpływ także dokładność wykonania prac. Bardzo ważne jest, aby materiały ułożone na dachu nie zostały podniesione przez wiatr.

W przypadku mechanicznego mocowania membran istotne jest ścisłe przyleganie do podłoża, w tym celu używa się łączników teleskopowych. Ich długość zależy od grubości ocieplenia. W miejscach, w których pokrycie jest najbardziej narażone na destrukcyjne działanie wiatru, gęstość kołków powinna być większa.

Tak, jak zostało wspomniane, membrany czy papy można również kleić. A płynne membrany nakłada się na podłoże za pomocą wałków malarskich lub urządzeń natryskowych.

Hydroizolacja dachu przy kominie

Oprócz naprawy połaci dachowej istotnym elementem remontu dachu są przestrzenie wokół komina. Jako jeden z najbardziej newralgicznych elementów dachu, komin wymaga odpowiedniej hydroizolacji od zewnątrz.

Przy dachach płaskich zdecydowanie najpopularniejszym środkiem do uszczelniania jest guma w płynie. To elastomer bitumiczny wzbogacony polimerami, który wykazuje doskonałą odporność na zmienne warunki atmosferyczne, a także cechuje się wyjątkową elastycznością – nawet do 900% rozciągliwości. Co ważne, do aplikacji tego typu środka nie potrzeba specjalistycznych narzędzi – wystarczy pędzel albo wałek malarski. Aplikacja odbywa się na zimno i bez konieczności zrywania pokrycia.

Najczęstsze błędy w hydroizolacji

Wybór dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych to jedno. Na nic się zdadzą najlepsze materiały, jeżeli na którymś z etapów powstaną zaniedbania. Najczęściej spotykanym błędem jest układanie hydroizolacji na wilgotnym podłożu. Już niewielka wilgoć może spowodować pojawienie się pęcherzy na papie.

Innym spotykanym błędem jest niewłaściwie zamontowana papa. Fałdy, które mogą powstać w wyniku złego montażu, utrudniają spływanie wody. Niedopuszczalne jest układanie wierzchniej warstwy papy prostopadle do podkładowej. Prowadzi to do silnych naprężeń w linii pokrycia.

Klejenie czy zgrzewanie papy wyłącznie na zakładach to kolejny błąd, którego dość często dopuszczają się pseudofachowcy. Montując papę jednowarstwową, niezbędne są specjalne łączniki do stropu. Łączniki te należy umieścić wzdłuż zakładów, dzięki czemu kolejny pas będzie zakrywać je od góry. W ten sposób można uniknąć przecieków.

Podsumowując, warto, aby remont dachu poprzedzony był profesjonalną oceną stanu dachu. Specjalista doradzi, jakie prace należy przeprowadzić, jakich materiałów użyć. Z pewnością koszt takiego doradztwa szybko się zwróci.  

Komentarze

Powiązane

Dom100.eu Zamieszkaj na swoim – rozpoczął się nowy etap inwestycji Zabrze Grzybowice

Zamieszkaj na swoim – rozpoczął się nowy etap inwestycji Zabrze Grzybowice Zamieszkaj na swoim – rozpoczął się nowy etap inwestycji Zabrze Grzybowice

Rynek nieruchomości w Polsce przeżywa obecnie interesujący okres. Po chwilowym spowolnieniu w 2023 roku obserwujemy wyraźne oznaki ożywienia. Dla osób rozważających zakup mieszkania obecna sytuacja jest...

Rynek nieruchomości w Polsce przeżywa obecnie interesujący okres. Po chwilowym spowolnieniu w 2023 roku obserwujemy wyraźne oznaki ożywienia. Dla osób rozważających zakup mieszkania obecna sytuacja jest bardzo korzystna. Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym czynnikom, które warto wziąć pod uwagę, chcąc spełnić marzenie o własnych czterech kątach.

Bank Gospodarstwa Krajowego Premia MZG na inwestycje w gminach

Premia MZG na inwestycje w gminach Premia MZG na inwestycje w gminach

Gmina Strzelce Opolskie przez wiele lat borykała się ze złą kondycją swoich zasobów mieszkaniowych. Samorząd zdecydował się na złożenie wniosków do Banku Gospodarstwa Krajowego o przyznanie premii MZG...

Gmina Strzelce Opolskie przez wiele lat borykała się ze złą kondycją swoich zasobów mieszkaniowych. Samorząd zdecydował się na złożenie wniosków do Banku Gospodarstwa Krajowego o przyznanie premii MZG z opcją grantu MZG, czyli specjalnego dofinansowania skierowanego do gmin i spółek gminnych. Dzięki pozyskanym środkom gmina mogła przeprowadzić kompleksowe remonty kilku budynków komunalnych, dostosowując je do potrzeb mieszkańców. O szczegółach inwestycji opowiada Dariusz Wiśniewski z Gminnego Zarządu...

Canada Rubber Polska Sp. z o.o. Hydroizolacja Dachów Budynków Mieszkalnych z Canada Systems

Hydroizolacja Dachów Budynków Mieszkalnych z Canada Systems Hydroizolacja Dachów Budynków Mieszkalnych z Canada Systems

Hydroizolacja dachów to niezbędny element każdego budynku mieszkalnego. Bez prawidłowej ochrony przed wodą budynki narażone są na poważne problemy nie tylko estetyczne, ale również te strukturalne. Odpowiednia...

Hydroizolacja dachów to niezbędny element każdego budynku mieszkalnego. Bez prawidłowej ochrony przed wodą budynki narażone są na poważne problemy nie tylko estetyczne, ale również te strukturalne. Odpowiednia ochrona powierzchni dachowej pozwoli cieszyć się spokojem przez długie lata. Firma Canada Systems jest liderem na ogólnopolskim rynku w zakresie hydroizolacji dachów. W swojej ofercie firma posiada produkty odpowiadające na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, od lat dostarczając...

Fortum Power and Heat Polska Jak zapewnić skuteczne i kompleksowe wsparcie w monitorowaniu parametrów pracy węzła cieplnego?

Jak zapewnić skuteczne i kompleksowe wsparcie w monitorowaniu parametrów pracy węzła cieplnego? Jak zapewnić skuteczne i kompleksowe wsparcie w monitorowaniu parametrów pracy węzła cieplnego?

W dobie nowoczesnych technologii zarządzanie systemami ciepłowniczymi wchodzi na zupełnie nowy poziom, oferując zarządcom budynków innowacyjne narzędzia. Jednym z kluczowych elementów tych rozwiązań jest...

W dobie nowoczesnych technologii zarządzanie systemami ciepłowniczymi wchodzi na zupełnie nowy poziom, oferując zarządcom budynków innowacyjne narzędzia. Jednym z kluczowych elementów tych rozwiązań jest stały nadzór nad parametrami pracy węzłów cieplnych. Jak te innowacje wpływają na efektywność pracy, bezpieczeństwo budynków i komfort mieszkańców?

ING Bank Śląski Kredyt online dla wspólnoty mieszkaniowej – nowość od ING

Kredyt online dla wspólnoty mieszkaniowej – nowość od ING Kredyt online dla wspólnoty mieszkaniowej – nowość od ING

Przeprowadzenie remontu elewacji, naprawa dachu czy wymiana windy to tylko niektóre przykłady kosztownych inwestycji we wspólnocie mieszkaniowej. Jak zyskać środki na ich przeprowadzenie? Jedną z możliwości...

Przeprowadzenie remontu elewacji, naprawa dachu czy wymiana windy to tylko niektóre przykłady kosztownych inwestycji we wspólnocie mieszkaniowej. Jak zyskać środki na ich przeprowadzenie? Jedną z możliwości jest skorzystanie z kredytu, który oferuje ING Bank Śląski S.A.

DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB Evoplus Lite. Wytrzymałe i łatwe w obsłudze elektroniczne bezdławnicowe pompy obiegowe i cyrkulacyjne

DAB Evoplus Lite. Wytrzymałe i łatwe w obsłudze elektroniczne bezdławnicowe pompy obiegowe i cyrkulacyjne DAB Evoplus Lite. Wytrzymałe i łatwe w obsłudze elektroniczne bezdławnicowe pompy obiegowe i cyrkulacyjne

Evoplus Lite to nowoczesna, energooszczędna pompa obiegowa, zaprojektowana z myślą o spełnieniu wysokich wymagań instalacji grzewczych i klimatyzacyjnych. Ta wszechstronna i wydajna pompa idealnie sprawdza...

Evoplus Lite to nowoczesna, energooszczędna pompa obiegowa, zaprojektowana z myślą o spełnieniu wysokich wymagań instalacji grzewczych i klimatyzacyjnych. Ta wszechstronna i wydajna pompa idealnie sprawdza się zarówno wielorodzinnych budynkach mieszkalnych, szkołach, szpitalach czy ośrodkach sportowych, oferując niezawodność, trwałość oraz prostotę obsługi, która ułatwia pracę instalatora.

Produkty i rozwiązania 2025 Innowacyjne produkty i rozwiązania 2025 dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

Innowacyjne produkty i rozwiązania 2025 dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych Innowacyjne produkty i rozwiązania 2025 dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

Przedstawiamy produkty i usługi, z których warto skorzystać, przeprowadzając remont i termomodernizację w 2025 roku. Nowoczesne i ekologiczne rozwiązania mogą z początku oznaczać wyższe koszty. Skąd wziąć...

Przedstawiamy produkty i usługi, z których warto skorzystać, przeprowadzając remont i termomodernizację w 2025 roku. Nowoczesne i ekologiczne rozwiązania mogą z początku oznaczać wyższe koszty. Skąd wziąć na to pieniądze? W naszym zestawieniu uwzględniliśmy także premie i granty dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, które pozwolą sfinansować planowane inwestycje. Życzymy miłej lektury!

PortalPRO Zadbaj o swoje budynki i przygotuj plan roczny bez trudu!

Zadbaj o swoje budynki i przygotuj plan roczny bez trudu! Zadbaj o swoje budynki i przygotuj plan roczny bez trudu!

Regularna kontrola stanu budynków to obowiązek każdego Zarządcy. W ustawowych okresach musi on przeprowadzać przeglądy kluczowych instalacji. To jednak nie koniec obowiązków. Bezpieczeństwo gra oczywiście...

Regularna kontrola stanu budynków to obowiązek każdego Zarządcy. W ustawowych okresach musi on przeprowadzać przeglądy kluczowych instalacji. To jednak nie koniec obowiązków. Bezpieczeństwo gra oczywiście pierwsze skrzypce, jednak należy także utrzymać pełną funkcjonalność użytkową dla mieszkańców, zadbać o ich komfort, a dodatkowo – o estetykę budynku. Jak łatwo poradzić sobie z tym zadaniem i jednocześnie prosto i wygodnie przygotować plan roczny? O tym opowiadamy w artykule.

infonumer.pl Podejrzane numery telefonu – jak je rozpoznać i kiedy pojawia się zagrożenie?

Podejrzane numery telefonu – jak je rozpoznać i kiedy pojawia się zagrożenie? Podejrzane numery telefonu – jak je rozpoznać i kiedy pojawia się zagrożenie?

Możliwość swobodnego korzystania z technologicznych udogodnień i nowoczesnych smartfonów to jednocześnie przywilej, ale i spore zagrożenie. Jako użytkownik telefonu możesz paść ofiarą wyłudzenia danych...

Możliwość swobodnego korzystania z technologicznych udogodnień i nowoczesnych smartfonów to jednocześnie przywilej, ale i spore zagrożenie. Jako użytkownik telefonu możesz paść ofiarą wyłudzenia danych osobowych. Takie przestępstwa zaliczane są do wyłudzeń typu phishing. Zobacz, jak rozpoznawać podejrzane połączenia telefoniczne.

Bank Ochrony Środowiska S.A. Możliwości wsparcia dla wspólnot mieszkaniowych w BOŚ

Możliwości wsparcia dla wspólnot mieszkaniowych w BOŚ Możliwości wsparcia dla wspólnot mieszkaniowych w BOŚ

Modernizacja, remont, poprawa efektywności energetycznej oraz inne przedsięwzięcia związane z utrzymaniem i poprawą stanu nieruchomości – to tylko kilka przykładów działań, na które wspólnota mieszkaniowa...

Modernizacja, remont, poprawa efektywności energetycznej oraz inne przedsięwzięcia związane z utrzymaniem i poprawą stanu nieruchomości – to tylko kilka przykładów działań, na które wspólnota mieszkaniowa może uzyskać kredyt. Rodzaj finansowania dobierany jest przez pracowników BOŚ Banku w zależności od specyficznych potrzeb wspólnot mieszkaniowych, a ich warunki zależą od wielu czynników, m.in. kwoty kredytu, celu, okresu spłaty itp.

Grupa GPEC Nowoczesne technologie w ciepłownictwie? To się już dzieje!

Nowoczesne technologie w ciepłownictwie? To się już dzieje! Nowoczesne technologie w ciepłownictwie?  To się już dzieje!

Cyfryzacja i nowoczesne technologie coraz silniej wkraczają w różne dziedziny życia, w tym także w ciepłownictwo. Jednym z takich rozwiązań jest oferowany przez Grupę GPEC projekt „Inteligentny Węzeł”,...

Cyfryzacja i nowoczesne technologie coraz silniej wkraczają w różne dziedziny życia, w tym także w ciepłownictwo. Jednym z takich rozwiązań jest oferowany przez Grupę GPEC projekt „Inteligentny Węzeł”, który optymalizuje zużycie energii, zachowując komfort cieplny w budynkach.

Grupa GPEC Automatyzacja w ciepłownictwie

Automatyzacja w ciepłownictwie Automatyzacja w ciepłownictwie

W dobie wzrastających kosztów energii i rosnącej świadomości ekologicznej, cyfryzacja i automatyzacja stają się kluczowymi narzędziami optymalizacji zużycia ciepła w budynkach wielorodzinnych.

W dobie wzrastających kosztów energii i rosnącej świadomości ekologicznej, cyfryzacja i automatyzacja stają się kluczowymi narzędziami optymalizacji zużycia ciepła w budynkach wielorodzinnych.

DomBest Co oznacza odczyt zdalny?

Co oznacza odczyt zdalny? Co oznacza odczyt zdalny?

Zdalny odczyt zużycia mediów takich jak woda i ciepło to technologia pozwalająca na automatyczne zbieranie danych bez potrzeby fizycznej obecności inkasenta. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań...

Zdalny odczyt zużycia mediów takich jak woda i ciepło to technologia pozwalająca na automatyczne zbieranie danych bez potrzeby fizycznej obecności inkasenta. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań są odczyty radiowe, które oferują pewien poziom automatyzacji i wygody. Nie jest to jednak rozwiązanie pozbawione wad. Coraz większą popularność zyskują liczniki ultradźwiękowe z pełnym systemem zdalnego odczytu danych, które oferują znacznie większą precyzję i wygodę, zarówno dla zarządców, jak i lokatorów.

santanderconsumer.pl Stałe czy zmienne – jak rodzaj oprocentowania wpływa na zaciągany kredyt gotówkowy?

Stałe czy zmienne – jak rodzaj oprocentowania wpływa na zaciągany kredyt gotówkowy? Stałe czy zmienne – jak rodzaj oprocentowania wpływa na zaciągany kredyt gotówkowy?

Rodzaj oprocentowania kredytu gotówkowego to jeden z kluczowych elementów, który wpływa na całkowity koszt zobowiązania oraz jego atrakcyjność dla kredytobiorcy. Oprocentowanie może być stałe lub zmienne,...

Rodzaj oprocentowania kredytu gotówkowego to jeden z kluczowych elementów, który wpływa na całkowity koszt zobowiązania oraz jego atrakcyjność dla kredytobiorcy. Oprocentowanie może być stałe lub zmienne, a każdy z tych typów ma swoje specyficzne cechy, które warto zrozumieć i porównać przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu gotówkowego.

LAKMA SAT Sp. z o.o Koniec z wykwitami, pleśnią i grzybami – POSTAW NA BIOTOX PRO!

Koniec z wykwitami, pleśnią i grzybami – POSTAW NA BIOTOX PRO! Koniec z wykwitami, pleśnią i grzybami –  POSTAW NA BIOTOX PRO!

BIOTOX PRO jest wysokiej skuteczności bezwonnym i gotowym do użycia środkiem do zabezpieczania chłonnych podłoży. Powłoka odporna jest na działanie czynników zewnętrznych, w tym wilgoci, chroni także przed...

BIOTOX PRO jest wysokiej skuteczności bezwonnym i gotowym do użycia środkiem do zabezpieczania chłonnych podłoży. Powłoka odporna jest na działanie czynników zewnętrznych, w tym wilgoci, chroni także przed porastaniem glonów, porostów, mchów, pleśni czy grzybów. Produkt wnika głęboko w podłoże, nie powoduje odbarwień oraz nie wpływa na przyczepność ewentualnych kolejnych powłok.

LAKMA SAT Sp. z o.o BIOTOX PRO - czym jest?

BIOTOX PRO - czym jest? BIOTOX PRO - czym jest?

BIOTOX PRO jest wysokiej skuteczności bezwonnym i gotowym do użycia środkiem do zabezpieczania chłonnych podłoży. Powłoka odporna jest na działanie czynników zewnętrznych, w tym wilgoci, chroni także przed...

BIOTOX PRO jest wysokiej skuteczności bezwonnym i gotowym do użycia środkiem do zabezpieczania chłonnych podłoży. Powłoka odporna jest na działanie czynników zewnętrznych, w tym wilgoci, chroni także przed porastaniem glonów, porostów, mchów, pleśni czy grzybów. Produkt wnika głęboko w podłoże, nie powoduje odbarwień oraz nie wpływa na przyczepność ewentualnych kolejnych powłok.

LAKMA SAT Sp. z o.o BIOTOX PRO - gdzie się stosuje?

BIOTOX PRO - gdzie się stosuje? BIOTOX PRO - gdzie się stosuje?

BIOTOX PRO przeznaczony jest do wstępnego gruntowania powierzchni, takich jak: kamień naturalny, tynki cienkowarstwowe, tynki cementowe i cementowo – wapienne, beton, cegła, ściany pokryte farbami, dachówki...

BIOTOX PRO przeznaczony jest do wstępnego gruntowania powierzchni, takich jak: kamień naturalny, tynki cienkowarstwowe, tynki cementowe i cementowo – wapienne, beton, cegła, ściany pokryte farbami, dachówki cementowe. Nadaje się do stosowania w pomieszczeniach sanitarnych i łazienkach. Jest niezastąpiony w miejscach narażonych na stałe działanie wilgoci (np. pralnie, piwnice).

LAKMA SAT Sp. z o.o BIOTOX PRO - od czego zacząć aplikowanie?

BIOTOX PRO - od czego zacząć aplikowanie? BIOTOX PRO - od czego zacząć aplikowanie?

Od przygotowania powierzchni. Podłoże musi być suche, czyste, pozbawione luźno związanych elementów, bez śladów korozji i wykwitów pochodzenia biologicznego.

Od przygotowania powierzchni. Podłoże musi być suche, czyste, pozbawione luźno związanych elementów, bez śladów korozji i wykwitów pochodzenia biologicznego.

Bank Gospodarstwa Krajowego Rozwiązania dla poszkodowanych przez powódź – budownictwo wielorodzinne

Rozwiązania dla poszkodowanych przez powódź – budownictwo wielorodzinne Rozwiązania dla poszkodowanych przez powódź – budownictwo wielorodzinne

Bank Gospodarstwa Krajowego przypomina o rozwiązaniach wprowadzonych specustawą powodziową. Większe wsparcie mogą otrzymać m.in. samorządy, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, Towarzystwa Budownictwa...

Bank Gospodarstwa Krajowego przypomina o rozwiązaniach wprowadzonych specustawą powodziową. Większe wsparcie mogą otrzymać m.in. samorządy, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, Towarzystwa Budownictwa Społecznego (TBS), Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe (SIM). To środki na remont lub odbudowę wielorodzinnych budynków mieszkalnych. To elementy pakietu pomocy dla powodzian.

mgr inż. Bartłomiej Monczyński Wtórna hydroizolacja budynków – hybrydowe masy uszczelniające

Wtórna hydroizolacja budynków – hybrydowe masy uszczelniające Wtórna hydroizolacja budynków  – hybrydowe masy uszczelniające

Powłokowe materiały uszczelniające (tj. stosowane w postaci płynnej), takie jak mineralne szlamy uszczelniające [1] oraz modyfikowane polimerami grubowarstwowe masy bitumiczne [2], choć mają swoje ograniczenia...

Powłokowe materiały uszczelniające (tj. stosowane w postaci płynnej), takie jak mineralne szlamy uszczelniające [1] oraz modyfikowane polimerami grubowarstwowe masy bitumiczne [2], choć mają swoje ograniczenia – w przypadku mas bitumicznych są nimi relatywnie niska odporność mechaniczna oraz brak możliwości wykonania kolejnych warstw (np. tynku), natomiast w przypadku szlamów konieczność nakładania warstw grubości ok. 1 mm i długie przerwy robocze związane z wiązaniem zaprawy [3] – sprawdziły się...

Joanna Szot Remont dachu płaskiego – wiele możliwości

Remont dachu płaskiego – wiele możliwości Remont dachu płaskiego – wiele możliwości

Dachy płaskie po latach użytkowania wymagają napraw. Nie powinno nas to dziwić, ponieważ nieustannie narażone są na niekorzystne, czasami wręcz ekstremalne czynniki atmosferyczne. Ponadto wiekowe już PRL-owskie...

Dachy płaskie po latach użytkowania wymagają napraw. Nie powinno nas to dziwić, ponieważ nieustannie narażone są na niekorzystne, czasami wręcz ekstremalne czynniki atmosferyczne. Ponadto wiekowe już PRL-owskie dachy powstawały raczej z materiałów pozostawiających wiele do życzenia, chociaż może się zdarzyć, że naprawy będzie wymagał stosunkowo nowy stropodach.

Redakcja Zimne dachy – oszczędność energii i wyższy komfort dla mieszkańców

Zimne dachy – oszczędność energii i wyższy komfort dla mieszkańców Zimne dachy – oszczędność energii i wyższy komfort dla mieszkańców

Ocieplenie klimatu, zwiększająca się temperatura powietrza oraz coraz silniejsze promieniowanie słoneczne wpływają negatywnie na nagrzewanie się dachu. Rozwiązaniem problemu nadmiernie nagrzewających się...

Ocieplenie klimatu, zwiększająca się temperatura powietrza oraz coraz silniejsze promieniowanie słoneczne wpływają negatywnie na nagrzewanie się dachu. Rozwiązaniem problemu nadmiernie nagrzewających się powierzchni jest zastosowanie technologii zimnego dachu, czyli izolacji termorefleksyjnej.

Redakcja Jak docieplić stropodach bloku

Jak docieplić stropodach bloku Jak docieplić stropodach bloku

Decydując się na docieplenie budynku należy uwzględnić te przegrody, które znajdują się na styku przestrzeni ogrzewanych z nieogrzewanymi. Należą do nich strop lub stropodach, elewacje oraz strop nad nieogrzewaną...

Decydując się na docieplenie budynku należy uwzględnić te przegrody, które znajdują się na styku przestrzeni ogrzewanych z nieogrzewanymi. Należą do nich strop lub stropodach, elewacje oraz strop nad nieogrzewaną piwnicą.

Joanna Szot Remont dachu płaskiego

Remont dachu płaskiego Remont dachu płaskiego

Dach płaski po latach użytkowania prawdopodobnie wymaga napraw. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ narażony jest nieustannie na destrukcyjne czynniki atmosferyczne. Ponadto, jeśli powstał w czasach PRL,...

Dach płaski po latach użytkowania prawdopodobnie wymaga napraw. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ narażony jest nieustannie na destrukcyjne czynniki atmosferyczne. Ponadto, jeśli powstał w czasach PRL, to tak naprawdę nie do końca wiadomo, jak został zbudowany i jakie materiały zostały użyte. Na szczęście remont stropodachu wcale nie musi oznaczać zrywania wszystkich warstw.

Wybrane dla Ciebie

Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną!

Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną! Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną!

Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią?

Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią? Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią?

Sposób jak obniżyć rachunki za energie elektryczną »

Sposób jak obniżyć rachunki za energie elektryczną » Sposób jak obniżyć rachunki za energie elektryczną »

Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku?

Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku? Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku?

Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce?

Windy - Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby opracować idealne rozwiązanie dla budynku »

Windy - Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby opracować idealne rozwiązanie dla budynku » Windy - Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby opracować idealne rozwiązanie dla budynku »

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca? Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości?

Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości? Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. » Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film » Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii » Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Redakcja AiMN Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Centrum monitoringu wizyjnego osiedla Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją » Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać? Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Buderus Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami? Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Nowa wersja programu Lokale – 3.3 Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów » Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować? Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model? Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! » Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź! Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.