administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Kredyt online dla wspólnoty mieszkaniowej – nowość od ING

ING Bank Śląski | 2024-10-22
Kredyt online dla wspólnoty mieszkaniowej – nowość od ING. Fot. ING Bank Śląski

Kredyt online dla wspólnoty mieszkaniowej – nowość od ING. Fot. ING Bank Śląski

Przeprowadzenie remontu elewacji, naprawa dachu czy wymiana windy to tylko niektóre przykłady kosztownych inwestycji we wspólnocie mieszkaniowej. Jak zyskać środki na ich przeprowadzenie? Jedną z możliwości jest skorzystanie z kredytu, który oferuje ING Bank Śląski S.A.

treść sponsorowana

Przed podjęciem decyzji o wyborze produktu kredytowego warto dokładnie przeanalizować ofertę i warunki udzielenia kredytu. Osoby zarządzające wspólnotą powinny zadbać, by właściciele mieszkań poznali różne propozycje kredytowe oraz ich koszty. Chodzi np. o okres kredytowania – kredyt na remont będzie musiał być spłacany przez kolejne kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat. Przed wyborem banku warto także porównać proponowaną wysokość rat, wymaganą wysokość wkładu własnego czy możliwość skorzystania z nowoczesnych rozwiązań – takich jak zawarcie umowy kredytowej online.

Kredyt na remont a wielkość wspólnoty

Zaciągnięcie kredytu przekracza zakres czynności zwykłego zarządu. Zarząd wspólnoty nie może więc samodzielnie podjąć decyzji o skorzystaniu z takiej formy finansowania – chyba, że inny niż ustawowy sposób zarządu nieruchomością wspólną został opisany w akcie notarialnym lub uchwale zaprotokołowanej przez notariusza.

Rzadko zdarza się, by właściciele rezygnowali na rzecz zarządcy z uprawnień dotyczących podejmowania najważniejszych decyzji związanych z nieruchomością. Jeśli tego nie zrobili (a taka sytuacja występuje najczęściej), przed zaciągnięciem kredytu wspólnota musi podjąć uchwałę – w przypadku dużych wspólnot nie musi być ona jednomyślna. Poprzez uchwałę właściciele udzielają zarządowi zgody i pełnomocnictwa do zaciągnięcia kredytu.

W przypadku wspólnot mniejszych niż cztery lokale obowiązują przepisy Kodeksu cywilnego o współwłasności. W art. 199 zapisano, że czynności przekraczające zakres zwykłego zarządu wymagają wyrażenia zgody przez wszystkich współwłaścicieli.

Dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej opcji kredytowej warto najpierw sprawdzić wszystkie koszty związane z produktem – tak, by przed podjęciem uchwały móc odpowiedzieć na wątpliwości właścicieli, dotyczące spłaty zobowiązania.

Wygodny kredyt online od ING

ING Bank Śląski S.A. zapewnia maksymalne usprawnienie procesu obliczania kosztów kredytu. Przedstawiciele wspólnoty mogą wyliczyć ratę i sprawdzić zdolność kredytową w kalkulatorze online. Pozwala to wybrać rozwiązanie odpowiadające potrzebom danej wspólnoty.

Kalkulator jest dostępny na stronie banku oraz we wniosku o finansowanie.

Kalkulator kredytowy online

  • wyliczysz w nim ratę planowanego kredytu

  • sprawdzisz zdolność kredytową wspólnoty, np. przed podjęciem uchwały na zebraniu wspólnoty

  • sprawdzisz okres kredytowania

  • poznasz parametry cenowe każdej oferty takie jak: marża, prowizja i koszt całkowity finansowania, aby móc wybrać najkorzystniejszą ofertę dostosowaną do potrzeb i możliwości wspólnoty mieszkaniowej

  • wyniki kalkulacji ofert możesz zapisać w pdf i przedstawić np. na zebraniu mieszkańców 

Nowością w ofercie ING dla wspólnot jest także możliwość załatwienia większości formalności online. To znaczne ułatwienie – do podpisania umowy nie jest już potrzebne stawienie się osobiście w banku wszystkich uprawnionych osób.

Wniosek przez aplikację

Dotychczasowi klienci ING mogą wnioskować o kredyt bezpośrednio w systemie ING Business i aplikacji mobilnej, a nowi klienci – poprzez stronę https://www.ing.pl/spolki/oferta-wspolnoty-mieszkaniowe/kredyt-dla-wspolnot-mieszkaniowych. Bank, na podstawie danych wprowadzonych we wniosku, automatycznie podejmuje wstępną decyzję kredytową. Ostateczną zgodę wydaje po weryfikacji oryginałów dokumentów dostarczonych przez wspólnotę. Przedstawiciele wspólnoty podpisują umowę elektronicznie – w ING Business.

Kredyt dla wspólnot aż do 4 mln zł

Oferta ING jest korzystna dla wspólnot także z innych względów – bank wydłużył możliwy okres kredytowania i podwyższył maksymalną kwotę kredytu. Obecnie kredyt inwestycyjny na dowolne cele związane z inwestycją dotyczącą nieruchomości wspólnej, udzielany wspólnotom działającym minimum 12 miesięcy, może wynieść aż 4 mln złotych, a okres kredytowania – do 20 lat. Miesięczna rata może wynieść nawet do 90% wartości miesięcznej zaliczki na fundusz remontowy. Kolejnym ułatwieniem, na które warto zwrócić uwagę, jest wysokość wymaganego wkładu własnego – przy kredycie do 2 mln zł wynosi on 0%.

Wspólnoty mogą skorzystać z kilku opcji kredytu – wariantu z niższą marżą od 0,98% i prowizją 1% (jest to oferta specjalna, która dotyczy obniżonej marży i obowiązuje do 30.11.2024), wariantu bez prowizji i marżą od 1,3% oraz refinansowania.

Jesień i zima to czas, który sprzyja planowaniu wiosennych i letnich inwestycji – np. remontu elewacji czy stworzenia atrakcyjnych placów zabaw i terenów rekreacji. Po określeniu zakresu niezbędnych prac, warto znaleźć optymalną formę finansowania – a taką może zapewnić kredyt od ING Banku Śląskiego S.A.

Advertisement

Komentarze

  • Zlata Zlata, 24.10.2024r., 09:39:26 Nigdy nie miałam pożyczek, ani nawet kart kredytowych. Może z współczesnej perspektywy to źle, ale mnie tak jest spokojniej. Wolę znaleźć drugą pracę albo pasywny dochód.

Wybrane dla Ciebie

Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną!

Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną! Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną!

Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią?

Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią? Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią?

Sposób jak obniżyć rachunki za energie elektryczną »

Sposób jak obniżyć rachunki za energie elektryczną » Sposób jak obniżyć rachunki za energie elektryczną »

Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku?

Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku? Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku?

Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce?

Windy - Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby opracować idealne rozwiązanie dla budynku »

Windy - Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby opracować idealne rozwiązanie dla budynku » Windy - Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby opracować idealne rozwiązanie dla budynku »

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca? Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości?

Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości? Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. » Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film » Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii » Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Redakcja AiMN Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Centrum monitoringu wizyjnego osiedla Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją » Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać? Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Buderus Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami? Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Nowa wersja programu Lokale – 3.3 Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów » Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować? Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model? Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! » Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź! Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.