administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Jak zapewnić skuteczne i kompleksowe wsparcie w monitorowaniu parametrów pracy węzła cieplnego?

Jak zapewnić skuteczne i kompleksowe wsparcie w monitorowaniu parametrów pracy węzła cieplnego?

Jak zapewnić skuteczne i kompleksowe wsparcie w monitorowaniu parametrów pracy węzła cieplnego?

W dobie nowoczesnych technologii zarządzanie systemami ciepłowniczymi wchodzi na zupełnie nowy poziom, oferując zarządcom budynków innowacyjne narzędzia. Jednym z kluczowych elementów tych rozwiązań jest stały nadzór nad parametrami pracy węzłów cieplnych. Jak te innowacje wpływają na efektywność pracy, bezpieczeństwo budynków i komfort mieszkańców?

treść sponsorowana

Dzięki innowacyjnym narzędziom zarządcy nieruchomości mogą skutecznie monitorować zużycie mediów, przewidywać potencjalne problemy oraz zwiększać bezpieczeństwo i wydajność systemów. Jak te technologie wpływają na wygodę i pozwalają szybko zidentyfikować problemy i podjąć działania, gdy sytuacja tego wymaga?

Innowacje w zarządzaniu nieruchomościami

Zaawansowane narzędzia analityczne pozwalają dziś na monitorowanie pewnych procesów w czasie rzeczywistym, z dowolnego miejsca. Dzięki nim pozyskiwanie informacji na temat stanu technicznego budynku, temperatury, wilgotności czy zużycia wody oraz ciepła, a w efekcie skuteczna kontrola nad eksploatacją nieruchomości oraz optymalizacja procesów, stały się możliwe na niespotykaną dotąd skalę. Oznacza to, że możliwe jest nie tylko sprawne reagowanie na bieżące wyzwania, ale również przewidywanie potencjalnych problemów.

Jednym z kluczowych elementów efektywnego zarządzania jest stały nadzór nad parametrami pracy węzła cieplnego. W tym obszarze Fortum Monitoring 2.0 oferuje zaawansowane rozwiązania, które umożliwiają monitoring dostawy ciepła przez całą dobę, każdego dnia. Ta udoskonalona, wzbogacona o nowe funkcjonalności formuła dotychczasowej usługi dostarcza dokładnych informacji o pracy węzłów, a także alerty sygnalizujące wszelkie nieprawidłowości, takie jak na przykład wycieki z instalacji czy nieautoryzowany zrzut nośnika ciepła. Wszystkie te informacje są dostępne w formie cyfrowej, za pośrednictwem nowoczesnej aplikacji, co pozwala na szybkie i skuteczne podejmowanie decyzji.

Nowa jakość monitorowania parametrów węzła cieplnego

System oparty na dwustronnej komunikacji przesyła dane o pracy węzłów cieplnych do systemu monitoringu Fortum, gdzie są one przetwarzane na potrzeby zarządzania dystrybucją ciepła. Dane są udostępniane klientom, którzy chcą mieć nadzór nad funkcjonowaniem dostawy ciepła w ich budynkach, a także dostęp do alertów sygnalizujących istotne zdarzenia wymagające uwagi – przykładowo – wyciek z instalacji odbiorczej, nieautoryzowany zrzut nośnika ciepła z instalacji centralnego ogrzewania lub zalanie pomieszczenia węzła cieplnego, by móc podjąć działania wcześniej.

W praktyce to zaawansowane narzędzie zapewnia pełny wgląd w działanie węzłów cieplnych i umożliwia szybkie reagowanie na ewentualne problemy. Pozwala na szybką i profesjonalną obsługę zgłoszeń technicznych mieszkańców. Ułatwia również prognozowanie ilości zużytego ciepła i wysokości rachunków. Do tego prosta w obsłudze aplikacja może generować raporty i analizę danych bieżących i historycznych. To pełna kontrola i precyzyjny monitoring zużytego ciepła w czasie rzeczywistym, komfort użytkowania, szeroki dostęp do całego pakietu danych, optymalizacja zużycia energii i redukcja kosztów eksploatacji, a także możliwość szybkiej reakcji na nieprawidłowości.

Więcej niż narzędzie

Nowa wzbogacona wersja usługi to odpowiedź na realne potrzeby wynikające z chęci szybkiej i łatwej oceny stanu dostawy ciepła. Nowa wersja powstała w oparciu o sugestie i opinie użytkowników, a także w odpowiedzi na wyzwania związane z dynamicznie zmieniającymi się warunkami pracy instalacji ciepłowniczych. Usługa jest dostępna w trzech wariantach, różniących się zakresem danych i poziomem monitorowania, co pozwala na precyzyjne dopasowanie usługi do wymagań użytkownika.

W podstawowym pakiecie zapewniany jest dostęp do bieżących odczytów i informacji o parametrach pracy węzła co 24 godziny, idealny dla klientów posiadających własny węzeł. Wersja standard oferuje odczyty co 15 minut i zaawansowane alerty o zdarzeniach wymagających reakcji, a wariant awans dodatkowo umożliwia dostęp do szerokiej analizy danych historycznych oraz spersonalizowaną konfigurację widoku danych.

System monitoruje kluczowe parametry, takie jak ciśnienie, temperatura powrotu czy status pracy pomp, a także analizuje dane z ciepłomierzy i wodomierzy. Pozwala to na natychmiastowe reagowanie na potencjalne problemy, takie jak wycieki, nieautoryzowany zrzut nośnika ciepła czy zalanie węzła cieplnego. Dzięki zintegrowanemu z platformą eBOK systemu, użytkownicy mają łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych informacji.

Fortum Monitoring 2.0 to coś więcej niż narzędzie – to cyfrowy asystent, który pozwala monitorować prawidłowość pracy węzła oraz parametrów dostarczanego ciepła, pomagając szybko i profesjonalnie reagować na istotne zdarzenia i dostarczać kompleksowych informacji z precyzją, jakiej jeszcze nie było. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć nie tylko nadzór nad funkcjonowaniem dostaw ciepła w budynkach, ale także wpływ na efektywne zarządzanie energią. Bo w świecie, gdzie każda decyzja ma znaczenie, liczy się nie tylko to, co widzimy teraz, ale i to, co możemy przewidzieć w kolejnych latach.

Fortum Monitoring 2.0 – folder

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną!

Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną! Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną!

Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią?

Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią? Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią?

Sposób jak obniżyć rachunki za energie elektryczną »

Sposób jak obniżyć rachunki za energie elektryczną » Sposób jak obniżyć rachunki za energie elektryczną »

Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku?

Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku? Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku?

Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce?

Windy - Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby opracować idealne rozwiązanie dla budynku »

Windy - Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby opracować idealne rozwiązanie dla budynku » Windy - Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby opracować idealne rozwiązanie dla budynku »

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca? Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości?

Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości? Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. » Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film » Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii » Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Redakcja AiMN Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Centrum monitoringu wizyjnego osiedla Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją » Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać? Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Buderus Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami? Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Nowa wersja programu Lokale – 3.3 Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów » Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować? Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model? Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! » Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź! Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.