administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Cyfrowa rewolucja w nieruchomościach

Sabina Augustynowicz | Administrator i Menedżer Nieruchomości 9/2022 | 2022-09-21
Cyfrowa rewolucja w nieruchomościach, fot. pixabay

Cyfrowa rewolucja w nieruchomościach, fot. pixabay

Zdążyliśmy już przywyknąć, że zarządzanie budynkami mieszkalnymi wspierają różne oprogramowania, coraz bardziej zaawansowane, z funkcjonalnościami, pozwalającymi na pełny monitoring. Pora na kolejne kroki, czyli technologie, poprawiające wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.

Zobacz także

panelariadna.pl CAWI - nowoczesna metoda badawcza w przypadku ankiet internetowych

CAWI - nowoczesna metoda badawcza w przypadku ankiet internetowych CAWI - nowoczesna metoda badawcza w przypadku ankiet internetowych

W dobie cyfrowej transformacji, metody zbierania i analizy danych ulegają ciągłym zmianom, aby sprostać nowym wyzwaniom i potrzebom społeczeństwa. Pośród licznych metod badawczych trikotem innowacyjności...

W dobie cyfrowej transformacji, metody zbierania i analizy danych ulegają ciągłym zmianom, aby sprostać nowym wyzwaniom i potrzebom społeczeństwa. Pośród licznych metod badawczych trikotem innowacyjności i efektywności odznacza się CAWI – Computer-Assisted Web Interview. Co to jest CAWI? To sposób na realizację badań rynkowych, marketingowych i opinii publicznej, oparty na kwestionariuszu internetowym. Umożliwia on zbieranie danych w forma elektroniczna, oferując przy tym anonimowość i szybką analizę...

Ferguson sp. z o.o. System Click2open – zarządzanie zaporami i uprawnieniami za pomocą telefonu z aplikacją mobilną

System Click2open – zarządzanie zaporami i uprawnieniami za pomocą telefonu z aplikacją mobilną System Click2open – zarządzanie zaporami i uprawnieniami za pomocą telefonu z aplikacją mobilną

Jednym z największych wyzwań stojących przed zarządcami nieruchomości jest dostarczenie Użytkownikom nieruchomości pewnych i prostych w obsłudze rozwiązań podnoszących komfort i bezpieczeństwo korzystania...

Jednym z największych wyzwań stojących przed zarządcami nieruchomości jest dostarczenie Użytkownikom nieruchomości pewnych i prostych w obsłudze rozwiązań podnoszących komfort i bezpieczeństwo korzystania z nieruchomości. Aktualnie istniejące systemy reglamentacji dostępu do nieruchomości mieszkalnych czy firmowych są dobre ale w XXI. wieku nie nadążające za rozwojem technologii i ułatwień, jakie ona oferuje.

API-Link Czy można poradzić sobie z comiesięcznym obciążeniem lokali bez programu?

Czy można poradzić sobie z comiesięcznym obciążeniem lokali bez programu? Czy można poradzić sobie z comiesięcznym obciążeniem lokali bez programu?

Artykuł odpowiada na pytanie czy administrator potrzebuje programu informatycznego do administrowania powierzonymi zasobami.

Artykuł odpowiada na pytanie czy administrator potrzebuje programu informatycznego do administrowania powierzonymi zasobami.

Oprogramowania, wspierające zarządzanie nieruchomościami, mają już wiele funkcjonalności, które pozwalają, m.in. na ewidencję infrastruktury, zarządzanie okresowymi przeglądami budynków i instalacji, obsługiwanie usterek oraz zlecanie napraw i ich monitorowanie, a także nadzór nad rozliczeniami.

Ważną funkcjonalnością programów wspomagających zarządzanie nieruchomościami jest ewidencja danych. Chodzi przede wszystkim o nadzór nad danymi osobowymi.

Standardem już stała się też obsługa SMS, pozwalająca na wysyłanie do mieszkańców wiadomości np. z informacją o awariach, zebraniach czy innych ważnych wydarzeniach, zachodzących w ramach wspólnoty, saldzie danego kontrahenta i o ewentualnych zaległościach. Ważną rolę odgrywa dostęp mieszkańców do pełnej historii stanów liczników w danym lokalu. Ponadto lokatorzy mogą wprowadzić aktualne stany odczytów urządzeń pomiarowych oraz zgłaszać usterki i przeglądać raporty likwidacji zgłaszanych usterek. Odpowiednie programy pozwalają również mieszkańcom na sprawną wymianę informacji z administracją. W nowoczesnym oprogramowaniu wspomagającym zarządzanie nieruchomościami wykorzystuje się technologie chmurowe. Ważne są przy tym odpowiednie zabezpieczenia oraz możliwość integracji z innymi systemami i urządzeniami.

Komfort i bezpieczeństwo

Oprogramowania te stanowią wsparcie pracy zarządcy i umożliwiają kontakt z mieszkańcami oraz nadzór – obu stronom – nad finansami i rozwiązaniami technicznymi, zastosowanymi w nieruchomości. Sami mieszkańcy idą znacznie dalej. Infrastruktura elektroniczna wprowadzana jest na szeroką skalę w nieruchomościach mieszkalnych. Standardem staje się sterowanie wyposażeniem mieszkania – oświetleniem, sprzętem elektronicznym, roletami lub grzejnikami – przy pomocy smartfona.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne coraz częściej pojawiają się poza mieszkaniami, również na starych osiedlach. Dzięki wielofunkcyjnym aplikacjom, zainstalowanym na smartfonie można bezdotykowo otwierać szlabany i bramy, drzwi wejściowe do budynku i do pomieszczeń wspólnych w środku oraz przywołać windę, co eliminuje konieczność pamiętania kodów, używania kart oraz pozwala unikać dotykania powierzchni wspólnych.

To tendencja stała

Cyfryzacja branży nieruchomości będzie się pogłębiać. Jak wynika z raportu „2020 Commercial Real Estate Outlook” autorstwa Deloitte, 42% jej przedstawicieli zapowiada wzrost nakładów na inwestycje technologiczne, a 5% zakłada ich znaczny wzrost. Wprawdzie te prognozy dotyczą sektora komercyjnego, ale wyniki badań można przełożyć na sektor mieszkaniowy, w którym cyfryzacja będzie odgrywać coraz istotniejszą rolę. Potwierdzeniem tej tendencji jest też najnowszy raport Cisco AppDynamics, z którego wynika, że od wybuchu pandemii COVID-19 konsumenci w większym stopniu polegają na aplikacjach i usługach cyfrowych, zapewniających m.in. bezdotykową obsługę urządzeń.

Sztuczna inteligencja zintegruje wszystkie procesy

Jeśli mówimy o wykorzystaniu już dobrodziejstw informatyki, programów, aplikacji przez użytkowników, najemców i właścicieli lokali, nie sposób nie wspomnieć o wykorzystaniu sztucznej inteligencji do analizy danych, niezbędnej w sektorze nieruchomości. Maciej Krasoń – ekspert Deloitte.com twierdzi, że analiza geoprzestrzenna z wykorzystaniem sztucznej inteligencji będzie przedmiotem szczególnego zainteresowania, bo jest szybkim, prostym i tanim sposobem opracowania prognoz chociażby wysokości czynszów z dokładnością do adresu, z zachowaniem odpowiedniego poziomu przejrzystości. A połączenie różnych metod wykorzystania wirtualnych modeli symulacyjnych (tzw. bliźniaków wirtualnych) może mieć ogromną wartość dla firm z sektora nieruchomości. Chodzi o to, że jeśli np. Internet Rzeczy (IoT) daje możliwość analizy działania systemów wewnętrznych budynku, to wirtualny model symulacyjny skoncentruje się na warunkach panujących w budynku i wykorzystaniu informacji z różnych obszarów w celu poznania czynników, składających się na zjawiska rynkowe. Na podstawie odpowiednich danych komputer zbuduje model, który pozwoli precyzyjnie prognozować aktualną i przyszłą wartość nieruchomości dla najemców lub zalecenia dotyczące remontu. Aby zapewnić sprawne i szybkie działanie procesów, modele te zostaną zintegrowane (często w formie sztucznej inteligencji jako usługi) z procesami generowanymi przez programy do zarządzania nieruchomościami i zasilą również modele wykorzystywane do planowania i zarządzania ryzykiem w sektorze nieruchomości.

Komentarze

Powiązane

Anna Ruszczak news Wyzwania transformacji cyfrowej

Wyzwania transformacji cyfrowej Wyzwania transformacji cyfrowej

Poziom cyfryzacji polskich przedsiębiorstw jest poniżej unijnej średniej. Bank Gospodarstwa Krajowego we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości opracował bezpłatny kurs e-learningowy „MŚP...

Poziom cyfryzacji polskich przedsiębiorstw jest poniżej unijnej średniej. Bank Gospodarstwa Krajowego we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości opracował bezpłatny kurs e-learningowy „MŚP 4.0 – wyzwania transformacji cyfrowej”.

Anna Ruszczak news Zrównoważony rozwój to już konieczność

Zrównoważony rozwój to już konieczność Zrównoważony rozwój to już konieczność

Zrównoważony rozwój to już nie tylko dobry slogan, ale konieczność w każdej branży.

Zrównoważony rozwój to już nie tylko dobry slogan, ale konieczność w każdej branży.

Anna Ruszczak news Zastrzeżenie numeru PESEL w aplikacji mObywatel

Zastrzeżenie numeru PESEL w aplikacji mObywatel Zastrzeżenie numeru PESEL w aplikacji mObywatel

Aplikacja mObywatel 2.0. ma wkrótce zyskać nowe funkcjonalności. Jeszcze w sierpniu zostanie wprowadzone tymczasowe prawo jazdy, które pojawi się w aplikacji tuż po zdanym egzaminie.

Aplikacja mObywatel 2.0. ma wkrótce zyskać nowe funkcjonalności. Jeszcze w sierpniu zostanie wprowadzone tymczasowe prawo jazdy, które pojawi się w aplikacji tuż po zdanym egzaminie.

Redakcja news Certyfikat energetyczny obowiązkowy od kwietnia

Certyfikat energetyczny obowiązkowy od kwietnia Certyfikat energetyczny obowiązkowy od kwietnia

Od 28 kwietnia 2023 roku świadectwo charakterystyki energetycznej będzie obowiązkowe dla wszystkich nowych budynków. Jego wykonanie to dodatkowy koszt dla właścicieli nieruchomości.

Od 28 kwietnia 2023 roku świadectwo charakterystyki energetycznej będzie obowiązkowe dla wszystkich nowych budynków. Jego wykonanie to dodatkowy koszt dla właścicieli nieruchomości.

Anna Ruszczak news Digitalizacja najmu mieszkań to większe bezpieczeństwo

Digitalizacja najmu mieszkań to większe bezpieczeństwo Digitalizacja najmu mieszkań to większe bezpieczeństwo

Polski rynek najmu rośnie dynamicznie, ale jest jedną z najbardziej konserwatywnych branż, działającą głównie „na papierze”. W Niemczech i Anglii ubezpieczenia lub weryfikacja najemców prowadzone w sposób...

Polski rynek najmu rośnie dynamicznie, ale jest jedną z najbardziej konserwatywnych branż, działającą głównie „na papierze”. W Niemczech i Anglii ubezpieczenia lub weryfikacja najemców prowadzone w sposób zdigitalizowany są już często standardem.

Anna Ruszczak news Nie będzie ograniczenia budowy masztów przekaźnikowych

Nie będzie ograniczenia budowy masztów przekaźnikowych Nie będzie ograniczenia budowy masztów przekaźnikowych

Ministerstwo cyfryzacji nie przewiduje wprowadzenia przepisów odległościowych, ograniczających budowę masztów przekaźnikowych w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej.

Ministerstwo cyfryzacji nie przewiduje wprowadzenia przepisów odległościowych, ograniczających budowę masztów przekaźnikowych w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej.

Anna Ruszczak news Prognozy dla cyberbezpieczeństwa w 2023 roku

Prognozy dla cyberbezpieczeństwa w 2023 roku Prognozy dla cyberbezpieczeństwa w 2023 roku

Vectra AI opublikowała prognozy i wskazała trendy dla cyberbezpieczeństwa w 2023 roku. Według ekspertów organizacje będą musiały stawić czoła większej liczbie nieznanych zagrożeń cybernetycznych.

Vectra AI opublikowała prognozy i wskazała trendy dla cyberbezpieczeństwa w 2023 roku. Według ekspertów organizacje będą musiały stawić czoła większej liczbie nieznanych zagrożeń cybernetycznych.

Anna Ruszczak news E-książka obiektu budowlanego obowiązkowa

E-książka obiektu budowlanego obowiązkowa E-książka obiektu budowlanego obowiązkowa

Od stycznia 2023 r. zaczynają obowiązywać przepisy o e-książce obiektu budowlanego oraz elektronicznym dzienniku budowy. Będzie to dużym ułatwieniem dla zarządców i właścicieli budynków i inwestorów. Wraz...

Od stycznia 2023 r. zaczynają obowiązywać przepisy o e-książce obiektu budowlanego oraz elektronicznym dzienniku budowy. Będzie to dużym ułatwieniem dla zarządców i właścicieli budynków i inwestorów. Wraz z nowelą prawa budowlanego wchodzi w życie rozporządzenie określające szczegółowe zasady prowadzenia elektronicznej książki obiektu budowlanego.

Anna Ruszczak news Technologia zmienia rynek pracy i wpływa na dobrostan pracowników

Technologia zmienia rynek pracy i wpływa na dobrostan pracowników Technologia zmienia rynek pracy i wpływa na dobrostan pracowników

Technologia odgrywa ogromną rolę w życiu zawodowym dużej grupy pracowników i jej znaczenie będzie rosło. 65 proc. Polaków twierdzi, że kompetencje cyfrowe będą coraz ważniejsze na rynku pracy, a 60 proc....

Technologia odgrywa ogromną rolę w życiu zawodowym dużej grupy pracowników i jej znaczenie będzie rosło. 65 proc. Polaków twierdzi, że kompetencje cyfrowe będą coraz ważniejsze na rynku pracy, a 60 proc. uważa, że osobom biegłym w nowych technologiach będzie łatwiej otrzymać podwyżkę czy awans – wynika z badań przeprowadzonych przez Grupę Pracuj.

Anna Ruszczak news Dyrektywa o cyfrowych platformach pracy i jej wpływ na polski rynek pracy

Dyrektywa o cyfrowych platformach pracy i jej wpływ na polski rynek pracy Dyrektywa o cyfrowych platformach pracy i jej wpływ na polski rynek pracy

Parlament Europejski i Rada UE pracują nad wspólnym stanowiskiem w sprawie dyrektywy o platformach internetowych, które mają ogłosić do końca roku. Powoduje to obawy pracodawców w Polsce o ingerencję w...

Parlament Europejski i Rada UE pracują nad wspólnym stanowiskiem w sprawie dyrektywy o platformach internetowych, które mają ogłosić do końca roku. Powoduje to obawy pracodawców w Polsce o ingerencję w swobodę działalności gospodarczej i trudne do oszacowania skutki dla rynku pracy.

Anna Ruszczak news Proces cyfryzacji ewidencji gruntów i budynków z negatywną oceną NIK

Proces cyfryzacji ewidencji gruntów i budynków z negatywną oceną NIK Proces cyfryzacji ewidencji gruntów i budynków z negatywną oceną NIK

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła proces cyfryzacji i modernizacji ewidencji gruntów i budynków (EGiB) przez starostów powiatowych. Zastrzeżenia dotyczą przygotowania i realizacji zadań w tym...

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła proces cyfryzacji i modernizacji ewidencji gruntów i budynków (EGiB) przez starostów powiatowych. Zastrzeżenia dotyczą przygotowania i realizacji zadań w tym zakresie.

Redakcja news Cyfryzacja w budownictwie coraz bardziej zaawansowana

Cyfryzacja w budownictwie coraz bardziej zaawansowana Cyfryzacja w budownictwie coraz bardziej zaawansowana

Dziennik budowy w formie elektronicznej, elektroniczna książka obiektu budowlanego czy też elektroniczny centralny rejestr osób posiadających uprawnienia budowlane – to nowe i znaczące rozwiązania informatyczne...

Dziennik budowy w formie elektronicznej, elektroniczna książka obiektu budowlanego czy też elektroniczny centralny rejestr osób posiadających uprawnienia budowlane – to nowe i znaczące rozwiązania informatyczne w procesie inwestycyjno-budowlanym.

Redakcja news GUNB pracuje nad Elektroniczną Książką Obiektu Budowlanego 2024

GUNB pracuje nad Elektroniczną Książką Obiektu Budowlanego 2024 GUNB pracuje nad Elektroniczną Książką Obiektu Budowlanego 2024

Na początku 2023 roku ma zostać uruchomiona Elektroniczna Książka Obiektu Budowlanego (EKOB).

Na początku 2023 roku ma zostać uruchomiona Elektroniczna Książka Obiektu Budowlanego (EKOB).

Redakcja news E-licytacje komornicze nieruchomości – nowe oblicze

E-licytacje komornicze nieruchomości – nowe oblicze E-licytacje komornicze nieruchomości – nowe oblicze

Od 6 listopada 2021 funkcjonują elektroniczne licytacje komornicze nieruchomości. Rozwiązanie cieszy się dużym zainteresowaniem – wskazuje na to rosnąca liczba zgłoszeń nieruchomości do przetargów na portalu...

Od 6 listopada 2021 funkcjonują elektroniczne licytacje komornicze nieruchomości. Rozwiązanie cieszy się dużym zainteresowaniem – wskazuje na to rosnąca liczba zgłoszeń nieruchomości do przetargów na portalu elicytacje.komornik.pl. Licytacje online znacznie przyspieszają egzekucję z nieruchomości, wykluczają zmowy między licytantami i zapewniają transparentność postępowania oraz bezpieczeństwo jego uczestników.

Redakcja news Ruszył drugi nabór wniosków w programie "Cyfrowa Gmina"

Ruszył drugi nabór wniosków w programie "Cyfrowa Gmina" Ruszył drugi nabór wniosków w programie "Cyfrowa Gmina"

– Niemal 251 milionów złotych – to budżet, który mamy do rozdysponowania w drugim naborze wniosków w ramach programu „Cyfrowa Gmina”. Mogą w nim wziąć udział 1063 gminy. Mają na to czas do 22 grudnia –...

– Niemal 251 milionów złotych – to budżet, który mamy do rozdysponowania w drugim naborze wniosków w ramach programu „Cyfrowa Gmina”. Mogą w nim wziąć udział 1063 gminy. Mają na to czas do 22 grudnia – ogłosił minister Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Redakcja Proces budowlany w formule online

Proces budowlany w formule online Proces budowlany w formule online

Wniosek o pozwolenie na rozbiórkę i zgłoszenie robót budowlanych – to przykłady wniosków, które można już złożyć elektronicznie w serwisie e-budownictwo. To pierwszy etap cyfryzacji procesu budowlanego...

Wniosek o pozwolenie na rozbiórkę i zgłoszenie robót budowlanych – to przykłady wniosków, które można już złożyć elektronicznie w serwisie e-budownictwo. To pierwszy etap cyfryzacji procesu budowlanego przygotowanego przez MRPiT. W lipcu 2021 r. rozpocznie się etap II – będzie można m.in. wnioskować online o pozwolenie na budowę wraz z załączonym projektem zagospodarowania działki lub terenu oraz projektem architektoniczno-budowlanym. Serwis e-budownictwo to rozwiązanie dla tych obywateli, którzy...

Redakcja Rząd przyjął projekt wprowadzający e-licytacje komornicze nieruchomości

Rząd przyjął projekt wprowadzający e-licytacje komornicze nieruchomości Rząd przyjął projekt wprowadzający e-licytacje komornicze nieruchomości

Dnia 8 grudnia br. Rada Ministrów przyjęła przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt nowelizacji ustawy – Kodeks postępowania cywilnego, który przewiduje wprowadzenie e-licytacji komorniczej...

Dnia 8 grudnia br. Rada Ministrów przyjęła przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt nowelizacji ustawy – Kodeks postępowania cywilnego, który przewiduje wprowadzenie e-licytacji komorniczej nieruchomości. To rozwiązanie szczególnie ważne teraz – w dobie COVID-19.

Redakcja news Czy roboty zrewolucjonizują branżę budowlaną?

Czy roboty zrewolucjonizują branżę budowlaną? Czy roboty zrewolucjonizują branżę budowlaną?

Robotyzacja branży budowalnej to m.in. zasługa centrów rozwojowych, które wspierają innowacyjność nie tylko finansowo, lecz także pomocą merytoryczną.

Robotyzacja branży budowalnej to m.in. zasługa centrów rozwojowych, które wspierają innowacyjność nie tylko finansowo, lecz także pomocą merytoryczną.

Michał Czarnocki Esej o oprogramowaniu dla zarządców…

Esej o oprogramowaniu dla zarządców… Esej o oprogramowaniu dla zarządców…

Oprogramowanie w zarządzaniu nieruchomościami – brzmi prosto? Zależy kogo zapytamy – Zarządcę? Administratora? Księgową? Właściciela? Wynajmującego? Każdy z nich ma inne potrzeby, z drugiej strony pracują...

Oprogramowanie w zarządzaniu nieruchomościami – brzmi prosto? Zależy kogo zapytamy – Zarządcę? Administratora? Księgową? Właściciela? Wynajmującego? Każdy z nich ma inne potrzeby, z drugiej strony pracują na tych samych danych. A jak narzędzia informatyczne mogą wspierać zarządzanie nieruchomościami w praktyce?

Damian Żabicki Oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami

Oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami Oprogramowanie wspomagające zarządzanie nieruchomościami

Funkcjonalność oprogramowania wspomagającego zarządzanie nieruchomościami pozwala przede wszystkim na ewidencję infrastruktury. Zarządza się przy tym okresowymi przeglądami budynków i instalacji. Obsługiwane...

Funkcjonalność oprogramowania wspomagającego zarządzanie nieruchomościami pozwala przede wszystkim na ewidencję infrastruktury. Zarządza się przy tym okresowymi przeglądami budynków i instalacji. Obsługiwane są usterki oraz zlecenia napraw. Ważny jest przy tym dostęp do pełnej dokumentacji technicznej. Praca może odbywać się na planach architektonicznych. W sposób samoczynny generowane są raporty. Funkcjonalność systemu pozwala zarządzać użytkownikami oraz automatycznie generować raporty. Kluczową...

Konrad Gieżek Jak systemy informatyczne wspierają gospodarowanie nieruchomościami?

Jak systemy informatyczne wspierają gospodarowanie nieruchomościami? Jak systemy informatyczne wspierają gospodarowanie nieruchomościami?

Zmiany w organizacji według metody lean management, z wykorzystaniem i wdrożeniem nowoczesnych technologii informatycznych, szytych na miarę potrzeb sprawiły, że pracowników Zarządu Komunalnych Zasobów...

Zmiany w organizacji według metody lean management, z wykorzystaniem i wdrożeniem nowoczesnych technologii informatycznych, szytych na miarę potrzeb sprawiły, że pracowników Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu przestały straszyć pustostany czy tysiące kluczy, wśród których znalezienie tego jedynego było prawdziwym wyzwaniem.

Anna Gilewska Światłowody w każdym nowym domu

Światłowody w każdym nowym domu

Każdy budynek wielorodzinny już na etapie budowy będzie wyposażony w instalację światłowodową. Każdy, kto będzie chciał uzyskać dostęp do internetu, będzie mieć możliwość skorzystania z sieci światłowodów....

Każdy budynek wielorodzinny już na etapie budowy będzie wyposażony w instalację światłowodową. Każdy, kto będzie chciał uzyskać dostęp do internetu, będzie mieć możliwość skorzystania z sieci światłowodów. Obowiązek ten sankcjonuje rozporządzenie ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej, które weszło w życie 22 lutego br.

Redakcja Jakie możliwości daje chmura obliczeniowa?

Jakie możliwości daje chmura obliczeniowa? Jakie możliwości daje chmura obliczeniowa?

Pełne wykorzystanie możliwości chmury obliczeniowej oznaczałoby dla unijnej gospodarki wymierne korzyści – wzrost PKB o 1 proc. rocznie i 2,5 mln nowych miejsc pracy. Unijna strategia w tym zakresie już...

Pełne wykorzystanie możliwości chmury obliczeniowej oznaczałoby dla unijnej gospodarki wymierne korzyści – wzrost PKB o 1 proc. rocznie i 2,5 mln nowych miejsc pracy. Unijna strategia w tym zakresie już jest, główny nacisk w rozwoju tych technologii będzie teraz dotyczył regulacji krajowych.

Redakcja Czy nasze miasta są smart

Czy nasze miasta są smart Czy nasze miasta są smart

Według raportu IESE Cities in Motion Index 2017 dwa polskie miasta zakwalifikowały się do rankingu najbardziej inteligentnych miast świata. 54. Zajęła Warszawa, zaś 95. – Wrocław. Podium należy do Nowego...

Według raportu IESE Cities in Motion Index 2017 dwa polskie miasta zakwalifikowały się do rankingu najbardziej inteligentnych miast świata. 54. Zajęła Warszawa, zaś 95. – Wrocław. Podium należy do Nowego Jorku, Paryża i Londynu.

Wybrane dla Ciebie

Plac zabaw z atestem - dlaczego to tak ważne?

Plac zabaw z atestem - dlaczego to tak ważne? Plac zabaw z atestem - dlaczego to tak ważne?

Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią?

Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią? Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią?

Modernizacja wentylacji w budynku - od czego zacząć?

Modernizacja wentylacji w budynku - od czego zacząć? Modernizacja wentylacji w budynku - od czego zacząć?

Szukasz fachowca, który naprawi usterki w Twojej nieruchomości? Sprawdź »

Szukasz fachowca, który naprawi usterki w Twojej nieruchomości? Sprawdź » Szukasz fachowca, który naprawi usterki w Twojej nieruchomości? Sprawdź »

Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce?

Jak połączyć tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem w wyposażeniu terenów rekreacyjnych?

Jak połączyć tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem w wyposażeniu terenów rekreacyjnych? Jak połączyć tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem w wyposażeniu terenów rekreacyjnych?

Jak prawidłowo dobrać materiały do ocieplenia budynku?

Jak prawidłowo dobrać materiały do ocieplenia budynku? Jak prawidłowo dobrać materiały do ocieplenia budynku?

Chcesz uniknąć kosztownych uszkodzeń dachu i rynien tej zimy?

Chcesz uniknąć kosztownych uszkodzeń dachu i rynien tej zimy? Chcesz uniknąć kosztownych uszkodzeń dachu i rynien tej zimy?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Jak zaoszczędzić miejsce przeznaczone na pojemniki na odpady »

Jak zaoszczędzić miejsce przeznaczone na pojemniki na odpady » Jak zaoszczędzić miejsce przeznaczone na pojemniki na odpady »

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film » Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii » Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Redakcja AiMN Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Centrum monitoringu wizyjnego osiedla Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją » Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać? Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Buderus Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami? Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Nowa wersja programu Lokale – 3.3 Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów » Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować? Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model? Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! » Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź! Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.