administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Czy nasze miasta są smart

Redakcja | 2017-10-30
Czy nasze miasta są smart; pixabay

Czy nasze miasta są smart; pixabay

Według raportu IESE Cities in Motion Index 2017 dwa polskie miasta zakwalifikowały się do rankingu najbardziej inteligentnych miast świata. 54. Zajęła Warszawa, zaś 95. – Wrocław. Podium należy do Nowego Jorku, Paryża i Londynu.

Zobacz także

panelariadna.pl CAWI - nowoczesna metoda badawcza w przypadku ankiet internetowych

CAWI - nowoczesna metoda badawcza w przypadku ankiet internetowych CAWI - nowoczesna metoda badawcza w przypadku ankiet internetowych

W dobie cyfrowej transformacji, metody zbierania i analizy danych ulegają ciągłym zmianom, aby sprostać nowym wyzwaniom i potrzebom społeczeństwa. Pośród licznych metod badawczych trikotem innowacyjności...

W dobie cyfrowej transformacji, metody zbierania i analizy danych ulegają ciągłym zmianom, aby sprostać nowym wyzwaniom i potrzebom społeczeństwa. Pośród licznych metod badawczych trikotem innowacyjności i efektywności odznacza się CAWI – Computer-Assisted Web Interview. Co to jest CAWI? To sposób na realizację badań rynkowych, marketingowych i opinii publicznej, oparty na kwestionariuszu internetowym. Umożliwia on zbieranie danych w forma elektroniczna, oferując przy tym anonimowość i szybką analizę...

Ferguson sp. z o.o. System Click2open – zarządzanie zaporami i uprawnieniami za pomocą telefonu z aplikacją mobilną

System Click2open – zarządzanie zaporami i uprawnieniami za pomocą telefonu z aplikacją mobilną System Click2open – zarządzanie zaporami i uprawnieniami za pomocą telefonu z aplikacją mobilną

Jednym z największych wyzwań stojących przed zarządcami nieruchomości jest dostarczenie Użytkownikom nieruchomości pewnych i prostych w obsłudze rozwiązań podnoszących komfort i bezpieczeństwo korzystania...

Jednym z największych wyzwań stojących przed zarządcami nieruchomości jest dostarczenie Użytkownikom nieruchomości pewnych i prostych w obsłudze rozwiązań podnoszących komfort i bezpieczeństwo korzystania z nieruchomości. Aktualnie istniejące systemy reglamentacji dostępu do nieruchomości mieszkalnych czy firmowych są dobre ale w XXI. wieku nie nadążające za rozwojem technologii i ułatwień, jakie ona oferuje.

API-Link Czy można poradzić sobie z comiesięcznym obciążeniem lokali bez programu?

Czy można poradzić sobie z comiesięcznym obciążeniem lokali bez programu? Czy można poradzić sobie z comiesięcznym obciążeniem lokali bez programu?

Artykuł odpowiada na pytanie czy administrator potrzebuje programu informatycznego do administrowania powierzonymi zasobami.

Artykuł odpowiada na pytanie czy administrator potrzebuje programu informatycznego do administrowania powierzonymi zasobami.

Zdaniem dr Doroty Sikory-Fernandez z Katedry Zarządzania Miastem i Regionem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego terminem smart cities chętnie posługują się władze publiczne, by uzyskać środki unijne na swoje działania.

Nic dziwnego, do 2020 r. ponad 18 mld euro ma zostać zainwestowane właśnie w rozwój inteligentnych miast.

W Polsce coraz częściej słyszy się, że Kraków, Gdańsk czy Warszawa chcą być inteligentne. Często jednak za tymi zapisami w strategiach nie idą konkretne działania, a jeśli już idą, to są one bardzo niewielkie i świadczą o stawianiu pierwszych kroków, a nie o realizacji koncepcji w pełni – dodaje dr Dorota Sikora-Fernandez.

Koncepcja smart cities zakłada, że miasto wykorzystuje nowoczesne technologie po to, by mieszkańcom żyło się lepiej na wszystkich płaszczyznach; w ideę inteligentnych miast wpisuje się także obniżenie kosztów ich funkcjonowania. W praktyce przekłada się to na tym, że czujniki i specjalne oprogramowania zbierają dane, które pomogą usprawnić działanie np. systemu transportowego, administracji publicznej, szkolnictwa czy poprawić poziom bezpieczeństwa publicznego.

Raport IESE Cities in Motion Index 2017 analizuje wszystkie aspekty składające się na jakość życia w 180 miastach na świecie. Miasta analizowano za pomocą zestawu wskaźników dotyczących kapitału ludzkiego, spójności społecznej, gospodarki, zarządzania publicznego, partycypacji społecznej, środowiska naturalnego, mobilności i transportu, planowania przestrzennego, wydajności i zaawansowanych technologii. W obszarze planowania przestrzennego Warszawa zajęła w tym rankingu 6., a Wrocław – 10. miejsce.

Przykładem jednego z najbardziej inteligentnych miast w Europie jest Barcelona, która w 2014 r. otrzymała wyróżnienie od Komisji Europejskiej za wdrażanie i zastosowanie zaawansowanych technologii w celu polepszenia jakości życia swoich mieszkańców.

Za przykład "sprytnych rozwiązań" stosowanych w tym mieście może posłużyć m.in. oczujnikowanie oświetlenia ulicznego, które automatycznie zmniejsza natężenie oświetlenia w zależności od tego, jakie jest natężenie światła naturalnego; czy oczujnikowanie zbiorczych pojemników na śmieci, które same wysyłają do firm odbierających odpady informacje o potrzebie opróżnienia, gdy są pełne.

Jak twierdzi dr Sikora-Fernandez polskie miasta głównie realizują koncepcję smart city w obszarze transportu miejskiego.

Wdrażamy systemy inteligentnego zarządzania ruchem, inteligentnego transportu bądź jego poszczególne elementy. Dzieje się trochę w gospodarce energetycznej i oszczędzaniu energii, głównie w budynkach publicznych. Natomiast trudno mówić o tym, że miasto jest smart, jeżeli np. ma problem z kilkunastokrotnym przekroczeniem norm zanieczyszczeń powietrza – wskazuje.

Miasto to przede wszystkim ludzie, dlatego władze publiczne powinny włączyć mieszkańców w proces zarządzania miastem. Jest to już po części realizowane w ramach konsultacji społecznych czy budżetów obywatelskich. Można jednak pójść o krok dalej i rozpowszechniać living lab – platformę do testowania produktów i usług w warunkach, w których rzeczywiście są używane, czyli w przestrzeni miejskiej.

źródło: businessinsider.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Grupa GPEC Automatyzacja w ciepłownictwie

Automatyzacja w ciepłownictwie Automatyzacja w ciepłownictwie

W dobie wzrastających kosztów energii i rosnącej świadomości ekologicznej, cyfryzacja i automatyzacja stają się kluczowymi narzędziami optymalizacji zużycia ciepła w budynkach wielorodzinnych.

W dobie wzrastających kosztów energii i rosnącej świadomości ekologicznej, cyfryzacja i automatyzacja stają się kluczowymi narzędziami optymalizacji zużycia ciepła w budynkach wielorodzinnych.

DomBest Co oznacza odczyt zdalny?

Co oznacza odczyt zdalny? Co oznacza odczyt zdalny?

Zdalny odczyt zużycia mediów takich jak woda i ciepło to technologia pozwalająca na automatyczne zbieranie danych bez potrzeby fizycznej obecności inkasenta. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań...

Zdalny odczyt zużycia mediów takich jak woda i ciepło to technologia pozwalająca na automatyczne zbieranie danych bez potrzeby fizycznej obecności inkasenta. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań są odczyty radiowe, które oferują pewien poziom automatyzacji i wygody. Nie jest to jednak rozwiązanie pozbawione wad. Coraz większą popularność zyskują liczniki ultradźwiękowe z pełnym systemem zdalnego odczytu danych, które oferują znacznie większą precyzję i wygodę, zarówno dla zarządców, jak i lokatorów.

santanderconsumer.pl Stałe czy zmienne – jak rodzaj oprocentowania wpływa na zaciągany kredyt gotówkowy?

Stałe czy zmienne – jak rodzaj oprocentowania wpływa na zaciągany kredyt gotówkowy? Stałe czy zmienne – jak rodzaj oprocentowania wpływa na zaciągany kredyt gotówkowy?

Rodzaj oprocentowania kredytu gotówkowego to jeden z kluczowych elementów, który wpływa na całkowity koszt zobowiązania oraz jego atrakcyjność dla kredytobiorcy. Oprocentowanie może być stałe lub zmienne,...

Rodzaj oprocentowania kredytu gotówkowego to jeden z kluczowych elementów, który wpływa na całkowity koszt zobowiązania oraz jego atrakcyjność dla kredytobiorcy. Oprocentowanie może być stałe lub zmienne, a każdy z tych typów ma swoje specyficzne cechy, które warto zrozumieć i porównać przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu gotówkowego.

LAKMA SAT Sp. z o.o Koniec z wykwitami, pleśnią i grzybami – POSTAW NA BIOTOX PRO!

Koniec z wykwitami, pleśnią i grzybami – POSTAW NA BIOTOX PRO! Koniec z wykwitami, pleśnią i grzybami –  POSTAW NA BIOTOX PRO!

BIOTOX PRO jest wysokiej skuteczności bezwonnym i gotowym do użycia środkiem do zabezpieczania chłonnych podłoży. Powłoka odporna jest na działanie czynników zewnętrznych, w tym wilgoci, chroni także przed...

BIOTOX PRO jest wysokiej skuteczności bezwonnym i gotowym do użycia środkiem do zabezpieczania chłonnych podłoży. Powłoka odporna jest na działanie czynników zewnętrznych, w tym wilgoci, chroni także przed porastaniem glonów, porostów, mchów, pleśni czy grzybów. Produkt wnika głęboko w podłoże, nie powoduje odbarwień oraz nie wpływa na przyczepność ewentualnych kolejnych powłok.

LAKMA SAT Sp. z o.o BIOTOX PRO - czym jest?

BIOTOX PRO - czym jest? BIOTOX PRO - czym jest?

BIOTOX PRO jest wysokiej skuteczności bezwonnym i gotowym do użycia środkiem do zabezpieczania chłonnych podłoży. Powłoka odporna jest na działanie czynników zewnętrznych, w tym wilgoci, chroni także przed...

BIOTOX PRO jest wysokiej skuteczności bezwonnym i gotowym do użycia środkiem do zabezpieczania chłonnych podłoży. Powłoka odporna jest na działanie czynników zewnętrznych, w tym wilgoci, chroni także przed porastaniem glonów, porostów, mchów, pleśni czy grzybów. Produkt wnika głęboko w podłoże, nie powoduje odbarwień oraz nie wpływa na przyczepność ewentualnych kolejnych powłok.

LAKMA SAT Sp. z o.o BIOTOX PRO - gdzie się stosuje?

BIOTOX PRO - gdzie się stosuje? BIOTOX PRO - gdzie się stosuje?

BIOTOX PRO przeznaczony jest do wstępnego gruntowania powierzchni, takich jak: kamień naturalny, tynki cienkowarstwowe, tynki cementowe i cementowo – wapienne, beton, cegła, ściany pokryte farbami, dachówki...

BIOTOX PRO przeznaczony jest do wstępnego gruntowania powierzchni, takich jak: kamień naturalny, tynki cienkowarstwowe, tynki cementowe i cementowo – wapienne, beton, cegła, ściany pokryte farbami, dachówki cementowe. Nadaje się do stosowania w pomieszczeniach sanitarnych i łazienkach. Jest niezastąpiony w miejscach narażonych na stałe działanie wilgoci (np. pralnie, piwnice).

LAKMA SAT Sp. z o.o BIOTOX PRO - od czego zacząć aplikowanie?

BIOTOX PRO - od czego zacząć aplikowanie? BIOTOX PRO - od czego zacząć aplikowanie?

Od przygotowania powierzchni. Podłoże musi być suche, czyste, pozbawione luźno związanych elementów, bez śladów korozji i wykwitów pochodzenia biologicznego.

Od przygotowania powierzchni. Podłoże musi być suche, czyste, pozbawione luźno związanych elementów, bez śladów korozji i wykwitów pochodzenia biologicznego.

Bank Gospodarstwa Krajowego Rozwiązania dla poszkodowanych przez powódź – budownictwo wielorodzinne

Rozwiązania dla poszkodowanych przez powódź – budownictwo wielorodzinne Rozwiązania dla poszkodowanych przez powódź – budownictwo wielorodzinne

Bank Gospodarstwa Krajowego przypomina o rozwiązaniach wprowadzonych specustawą powodziową. Większe wsparcie mogą otrzymać m.in. samorządy, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, Towarzystwa Budownictwa...

Bank Gospodarstwa Krajowego przypomina o rozwiązaniach wprowadzonych specustawą powodziową. Większe wsparcie mogą otrzymać m.in. samorządy, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, Towarzystwa Budownictwa Społecznego (TBS), Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe (SIM). To środki na remont lub odbudowę wielorodzinnych budynków mieszkalnych. To elementy pakietu pomocy dla powodzian.

Redakcja news Smart city – czym jest i czy istnieje w Polsce?

Smart city – czym jest i czy istnieje w Polsce? Smart city – czym jest i czy istnieje w Polsce?

Smart city to certyfikat ISO 37120 nadawany miastom, które stawiają na proekologiczne i ekonomiczne rozwiązania oraz e-usługi i cyfryzację. Zdobycie certyfikatu wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu...

Smart city to certyfikat ISO 37120 nadawany miastom, które stawiają na proekologiczne i ekonomiczne rozwiązania oraz e-usługi i cyfryzację. Zdobycie certyfikatu wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu wymagań. Tytuł można uzyskać na dwóch szczeblach – międzynarodowym lub krajowym. Obecnie odznaczeniem „smart city” mogą pochwalić się takie miasta, jak Singaupr, Londyn, Amsterdam, Barcelona, Los Angeles, Nowy Jork, Oslo, Toronto, Buenos Aires, Melbourne czy Taipei. Pierwsze inteligentne miasta...

Anna Ruszczak news Reforma planowania i wyjaśnienia resortu dotyczące wuzetek

Reforma planowania i wyjaśnienia resortu dotyczące wuzetek Reforma planowania i wyjaśnienia resortu dotyczące wuzetek

Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało kolejne odpowiedzi związane z reformą systemu planowania przestrzennego.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało kolejne odpowiedzi związane z reformą systemu planowania przestrzennego.

Anna Ruszczak news Uchwały krajobrazowe w miastach pod znakiem zapytania

Uchwały krajobrazowe w miastach pod znakiem zapytania Uchwały krajobrazowe w miastach pod znakiem zapytania

W wielu polskich miastach uchwały krajobrazowe stanęły pod znakiem zapytania. Powodem jest wydane 12 grudnia 2023 roku orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

W wielu polskich miastach uchwały krajobrazowe stanęły pod znakiem zapytania. Powodem jest wydane 12 grudnia 2023 roku orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

Redakcja Studiuj w Wyższej Szkole Inżynierii i Gospodarki

Studiuj w Wyższej Szkole Inżynierii i Gospodarki Studiuj w Wyższej Szkole Inżynierii i Gospodarki

Wyższa Szkoła Inżynierii i Gospodarki w Słupsku prowadzi nabór na 1 rok studiów eksternistycznych, na kierunkach: Gospodarka Przestrzenna oraz Geodezja i Kartografia.

Wyższa Szkoła Inżynierii i Gospodarki w Słupsku prowadzi nabór na 1 rok studiów eksternistycznych, na kierunkach: Gospodarka Przestrzenna oraz Geodezja i Kartografia.

Anna Ruszczak news Wpływ luki planistycznej na wysokość odszkodowań przy sprzedaży gruntów

Wpływ luki planistycznej na wysokość odszkodowań przy sprzedaży gruntów Wpływ luki planistycznej na wysokość odszkodowań przy sprzedaży gruntów

Od 7 stycznia 2023 r. obowiązuje nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, która ułatwi otrzymanie odszkodowań właścicielom gruntów, którzy uzyskali niższą cenę z ich sprzedaży....

Od 7 stycznia 2023 r. obowiązuje nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, która ułatwi otrzymanie odszkodowań właścicielom gruntów, którzy uzyskali niższą cenę z ich sprzedaży. Luka planistyczna nie może powodować negatywnych konsekwencji dla zbywców, którzy zdecydowali się dochodzić roszczeń planistycznych przeciwko gminom.

Anna Ruszczak news Ustawa o planowaniu przestrzennym w drodze do parlamentu

Ustawa o planowaniu przestrzennym w drodze do parlamentu Ustawa o planowaniu przestrzennym w drodze do parlamentu

Podczas posiedzenia podkomisji stałej do spraw budownictwa oraz gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej 3 listopada br., wiceszef MRiT Piotr Uściński przedstawił informację na temat projektów nowych...

Podczas posiedzenia podkomisji stałej do spraw budownictwa oraz gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej 3 listopada br., wiceszef MRiT Piotr Uściński przedstawił informację na temat projektów nowych rozwiązań w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Redakcja news Konsultacje ws. nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym

Konsultacje ws. nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym Konsultacje ws. nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym

Wprowadzenie planu ogólnego gminy, zamiast studium uwarunkowań, prostsze procedury planistyczne, precyzyjnie określone zasad wydawania decyzji o warunkach zabudowy, uruchomienie Rejestru Urbanistycznego...

Wprowadzenie planu ogólnego gminy, zamiast studium uwarunkowań, prostsze procedury planistyczne, precyzyjnie określone zasad wydawania decyzji o warunkach zabudowy, uruchomienie Rejestru Urbanistycznego – to kluczowe założenie nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Anna Ruszczak news Krajowa Polityka Miejska 2030 bliska przyjęcia

Krajowa Polityka Miejska 2030 bliska przyjęcia Krajowa Polityka Miejska 2030 bliska przyjęcia

Rząd obiecuje przyjęcie strategii „Krajowa Polityka Miejska 2030” do końca drugiego kwartału 2022 roku. Co zawiera projekt i w jakim zakresie miasta mają być bardziej przyjazne dla mieszkańców? Eksperci...

Rząd obiecuje przyjęcie strategii „Krajowa Polityka Miejska 2030” do końca drugiego kwartału 2022 roku. Co zawiera projekt i w jakim zakresie miasta mają być bardziej przyjazne dla mieszkańców? Eksperci pozytywnie opiniują założenia resortu, zwracając jednocześnie uwagę na pewne niedociągnięcia.

Redakcja MRPiT rozpoczyna prace nad reformą planowania przestrzennego

MRPiT rozpoczyna prace nad reformą planowania przestrzennego MRPiT rozpoczyna prace nad reformą planowania przestrzennego

Celem reformy systemu planowania przestrzennego jest jego uproszczenie i uregulowanie, a także dostosowanie do zmieniającego się otoczenia. Obecny system daje sporo swobody w zakresie rozmieszczania inwestycji,...

Celem reformy systemu planowania przestrzennego jest jego uproszczenie i uregulowanie, a także dostosowanie do zmieniającego się otoczenia. Obecny system daje sporo swobody w zakresie rozmieszczania inwestycji, co w konsekwencji prowadzi do chaotycznego i kosztownego gospodarowania przestrzenią. Reforma ma stanowić odpowiedź na problemy miast (suburbanizacja, rozlewanie zabudowy czy miejskie wyspy ciepła). Nowe założenia mają też zwiększyć aktywność społeczeństwa.

Redakcja Konsultacje ws. reformy planowania przestrzennego

Konsultacje ws. reformy planowania przestrzennego Konsultacje ws. reformy planowania przestrzennego

W dniach 15-17 lutego 2021 r. odbywały się konsultacyjne spotkania online z gronem ekspertów i praktyków zaangażowanych w planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Podczas spotkań omówiono propozycje...

W dniach 15-17 lutego 2021 r. odbywały się konsultacyjne spotkania online z gronem ekspertów i praktyków zaangażowanych w planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Podczas spotkań omówiono propozycje przekazane przez przedstawicieli samorządów, sektora prywatnego, a także ekspertów i badaczy zajmujących się tematyką urbanistyki, planowania przestrzennego i architektury oraz przedstawicieli ruchów miejskich i organizacji pozarządowych.

Redakcja MR: cyfryzacja planowania przestrzennego

MR: cyfryzacja planowania przestrzennego MR: cyfryzacja planowania przestrzennego

Ułatwiony dostęp do danych planistycznych przy pomocy internetu, przyspieszenie procesu inwestycyjno-budowlanego oraz upowszechnienie zbiorów danych przestrzennych dotyczących dokumentów planistycznych...

Ułatwiony dostęp do danych planistycznych przy pomocy internetu, przyspieszenie procesu inwestycyjno-budowlanego oraz upowszechnienie zbiorów danych przestrzennych dotyczących dokumentów planistycznych – to efekty zmiany w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, które wynikają z uchwalonej przez Sejm nowelizacji prawa geodezyjnego i kartograficznego oraz niektórych innych ustaw.

Redakcja Przy Ministerstwie Rozwoju powstanie zespół ds. zagospodarowania przestrzennego

Przy Ministerstwie Rozwoju powstanie zespół ds. zagospodarowania przestrzennego Przy Ministerstwie Rozwoju powstanie zespół ds. zagospodarowania przestrzennego

W najbliższych tygodniach zostanie powołany zespół, który zajmie się zmianami w gospodarowaniu przestrzennym. To efekt poniedziałkowego spotkania w formule „okrągłego stołu”, do którego zaprosiliśmy partnerów...

W najbliższych tygodniach zostanie powołany zespół, który zajmie się zmianami w gospodarowaniu przestrzennym. To efekt poniedziałkowego spotkania w formule „okrągłego stołu”, do którego zaprosiliśmy partnerów społecznych – informuje Ministerstwo Rozwoju.

Anna Gilewska Światłowody w każdym nowym domu

Światłowody w każdym nowym domu

Każdy budynek wielorodzinny już na etapie budowy będzie wyposażony w instalację światłowodową. Każdy, kto będzie chciał uzyskać dostęp do internetu, będzie mieć możliwość skorzystania z sieci światłowodów....

Każdy budynek wielorodzinny już na etapie budowy będzie wyposażony w instalację światłowodową. Każdy, kto będzie chciał uzyskać dostęp do internetu, będzie mieć możliwość skorzystania z sieci światłowodów. Obowiązek ten sankcjonuje rozporządzenie ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej, które weszło w życie 22 lutego br.

Redakcja Jakie możliwości daje chmura obliczeniowa?

Jakie możliwości daje chmura obliczeniowa? Jakie możliwości daje chmura obliczeniowa?

Pełne wykorzystanie możliwości chmury obliczeniowej oznaczałoby dla unijnej gospodarki wymierne korzyści – wzrost PKB o 1 proc. rocznie i 2,5 mln nowych miejsc pracy. Unijna strategia w tym zakresie już...

Pełne wykorzystanie możliwości chmury obliczeniowej oznaczałoby dla unijnej gospodarki wymierne korzyści – wzrost PKB o 1 proc. rocznie i 2,5 mln nowych miejsc pracy. Unijna strategia w tym zakresie już jest, główny nacisk w rozwoju tych technologii będzie teraz dotyczył regulacji krajowych.

Redakcja Jak chronić dane w formie elektronicznej

Jak chronić dane w formie elektronicznej Jak chronić dane w formie elektronicznej

Obecnie coraz więcej informacji przetwarzanych jest w formie elektronicznej, dlatego istotne jest zadbanie także o ich bezpieczeństwo. Wdrożenie odpowiednich zabezpieczeń w firmie nie musi być jednak trudne...

Obecnie coraz więcej informacji przetwarzanych jest w formie elektronicznej, dlatego istotne jest zadbanie także o ich bezpieczeństwo. Wdrożenie odpowiednich zabezpieczeń w firmie nie musi być jednak trudne ani kosztowne.

API-Link Czy można poradzić sobie z opisem ilościowym i jakościowym lokali bez programu?

Czy można poradzić sobie z opisem ilościowym i jakościowym lokali bez programu? Czy można poradzić sobie z opisem ilościowym i jakościowym lokali bez programu?

Artykuł odpowiada na pytanie czy administrator potrzebuje narzędzi informatycznych do administrowania powierzonymi zasobami.

Artykuł odpowiada na pytanie czy administrator potrzebuje narzędzi informatycznych do administrowania powierzonymi zasobami.

Wybrane dla Ciebie

Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną!

Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną! Czy chcesz obniżyć koszty energii w budynku? Sprawdź, jak zdobyć dofinansowanie na dokumentację techniczną!

Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią?

Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią? Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią?

Sposób jak obniżyć rachunki za energie elektryczną »

Sposób jak obniżyć rachunki za energie elektryczną » Sposób jak obniżyć rachunki za energie elektryczną »

Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku?

Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku? Jak skutecznie obniżyć koszty ogrzewania i mieć pełną kontrolę nad ciepłem w budynku?

Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce?

Windy - Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby opracować idealne rozwiązanie dla budynku »

Windy - Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby opracować idealne rozwiązanie dla budynku » Windy - Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby opracować idealne rozwiązanie dla budynku »

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca? Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości?

Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości? Jak precyzyjne pomiary wody i ciepła mogą obniżyć koszty eksploatacji Twojej nieruchomości?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. » Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film » Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii » Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Redakcja AiMN Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Centrum monitoringu wizyjnego osiedla Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją » Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać? Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Buderus Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami? Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Nowa wersja programu Lokale – 3.3 Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów » Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować? Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model? Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! » Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź! Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.