Czasami zdarza się, że ciepłomierz nie nalicza prawidłowo. Przyczyną błędnych pomiarów mogą być zatrzymanie przetwornika przepływu z powodu nagromadzenia się zanieczyszczeń, uszkodzenie mechaniczne, nieprawidłowy...
Czasami zdarza się, że ciepłomierz nie nalicza prawidłowo. Przyczyną błędnych pomiarów mogą być zatrzymanie przetwornika przepływu z powodu nagromadzenia się zanieczyszczeń, uszkodzenie mechaniczne, nieprawidłowy montaż czy nieprawidłowy dobór urządzenia.
Racjonalne gospodarowanie energią pozwala obniżyć opłaty. Wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych zasad, by zmniejszyć koszty ogrzewania mieszkania nawet o 40%.
Racjonalne gospodarowanie energią pozwala obniżyć opłaty. Wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych zasad, by zmniejszyć koszty ogrzewania mieszkania nawet o 40%.
Wielu gości, doskonała atmosfera, trudna tematyka zaprezentowana w interesujący sposób, duże zainteresowanie uczestników i zasypywanie prelegentów pytaniami to esencja naszej ostatniej konferencji.
W ostatni czwartek odbyła się druga konferencja na temat oszczędzania energii cieplnej w budynkach mieszkalnych z zastosowaniem urządzeń techniki grzewczej, instalacyjnej i pomiarowej.
Wykłady i szkolenia prowadzili pracownicy firm BMETERS, Grundfos oraz De Dietrich, a także Politechniki Wrocławskiej.
Licznie zaproszeni goście, czyli głównie przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych przybyli na konferencję z różnych miast, zwłaszcza z Katowic, Czeladzi, Gliwic, Sosnowca, Mysłowic, Będzina czy Dobrowy Górniczej.
Podczas konferencji przeprowadzono krótką ankietę wśród uczestników, gdzie mieliśmy przyjemność dowiedzieć się, że konferencja została bardzo dobrze oceniona.
Chwalono przede wszystkim wysoki poziom merytoryczny prelegentów, ciekawe podejście do omawiania trudnych treści, dobrą organizację konferencji oraz jej znakomitą lokalizację – w czeladzkim Hotelu Szafran.
BMETERS POLSKA SP. Z O.O.
ul. Główna 60 51-188 Psary k. Wrocławia tel. 71 388 90 83 fax 71 387 15 37
Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości – święto obchodzone corocznie w pierwszą sobotę lipca, ustanowione zostało przez Zgromadzenie Narodowe ONZ w 1994 roku, a jego celem jest promocja ruchu spółdzielczego,...
Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości – święto obchodzone corocznie w pierwszą sobotę lipca, ustanowione zostało przez Zgromadzenie Narodowe ONZ w 1994 roku, a jego celem jest promocja ruchu spółdzielczego, idei współpracy oraz społecznej przedsiębiorczości.
Zagrożenie związane z koronawirusem i wprowadzanie stanu epidemii na terenie całej Polski zmusiło wiele firm, organizacji i instytucji do zmiany zasad ich funkcjonowania. Obecnie epidemia jest wygaszana,...
Zagrożenie związane z koronawirusem i wprowadzanie stanu epidemii na terenie całej Polski zmusiło wiele firm, organizacji i instytucji do zmiany zasad ich funkcjonowania. Obecnie epidemia jest wygaszana, a społeczeństwo i gospodarka powoli wracają do normlaności. Za chwilę półmetek roku, a większość spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych nie przeprowadziła jeszcze rocznych zebrań, w związku z zakazem zgormadzeń. Co dalej?
Tarcza antykryzysowa wprowadza zmiany do prawa spółdzielczego oraz ustawy o własności lokali. Zmiany umożliwiają członkom zarządów i rad nadzorczych spółdzielni głosować zdalnie albo mailowo, a także zarządzić...
Tarcza antykryzysowa wprowadza zmiany do prawa spółdzielczego oraz ustawy o własności lokali. Zmiany umożliwiają członkom zarządów i rad nadzorczych spółdzielni głosować zdalnie albo mailowo, a także zarządzić zwołanie posiedzenia. W podobny sposób właściciele lokali będą mogli przyjmować uchwały zarządu.
Wyniki aktywności inwestycyjnej spółdzielni mieszkaniowych już od dłuższego czasu nie są imponujące. W latach 2013-2018, liczba lokali oddanych do użytku przez te instytucje nie przekraczała 3500 rocznie....
Wyniki aktywności inwestycyjnej spółdzielni mieszkaniowych już od dłuższego czasu nie są imponujące. W latach 2013-2018, liczba lokali oddanych do użytku przez te instytucje nie przekraczała 3500 rocznie. Warto sprawdzić, jak wyglądał analogiczny wynik spółdzielni z minionego roku.
Zasób spółdzielni mieszkaniowych systematycznie się kurczy. Na początku bieżącego stulecia polskie spółdzielnie mieszkaniowe posiadały około 3,5 miliona mieszkań. Na koniec 2018 roku wynik oscylował na...
Zasób spółdzielni mieszkaniowych systematycznie się kurczy. Na początku bieżącego stulecia polskie spółdzielnie mieszkaniowe posiadały około 3,5 miliona mieszkań. Na koniec 2018 roku wynik oscylował na poziomie 2,03 miliona. Niemniej jednak nie można lekceważyć ponad dwumilionowej liczby lokali, które wciąż posiadają spółdzielnie.
Podwyżki opłat w 2020 w wielu spółdzielniach to już fakt. Do końca miesiąca pisma dotyczące wzrostu opłat trafią do właścicieli lokali. Kwoty mogą wzrosnąć nawet do kilkuset złotych miesięcznie. Co jest...
Podwyżki opłat w 2020 w wielu spółdzielniach to już fakt. Do końca miesiąca pisma dotyczące wzrostu opłat trafią do właścicieli lokali. Kwoty mogą wzrosnąć nawet do kilkuset złotych miesięcznie. Co jest tego powodem?
Zarówno działalność społeczna, jak i oświatowa czy kulturalna stanowią bardzo istotny element naszego spółdzielczego życia, element często niedoceniany a bardzo potrzebny.
Zarówno działalność społeczna, jak i oświatowa czy kulturalna stanowią bardzo istotny element naszego spółdzielczego życia, element często niedoceniany a bardzo potrzebny.
Toruńskie spółdzielnie mieszkaniowe planują montaż wind zewnętrznych w czteropiętrowych blokach, pozbawionych takiego udogodnienia. Rozwiązanie po raz pierwszy zastosowano w Finlandii, obecnie jest bardzo...
Toruńskie spółdzielnie mieszkaniowe planują montaż wind zewnętrznych w czteropiętrowych blokach, pozbawionych takiego udogodnienia. Rozwiązanie po raz pierwszy zastosowano w Finlandii, obecnie jest bardzo powszechne w całej Skandynawii. Plan montażu wind na toruńskich osiedlach istnieje już od lat i organizacje monitorują taką możliwość. Problemów jest jednak sporo.
Właściciele i zarządcy nieruchomości powinni pamiętać o konieczności odśnieżania dachów i usuwania lodowych sopli. To na nich ciąży odpowiedzialność w razie wypadku.
Właściciele i zarządcy nieruchomości powinni pamiętać o konieczności odśnieżania dachów i usuwania lodowych sopli. To na nich ciąży odpowiedzialność w razie wypadku.
1 października 2015 na zamku w Gniewie już po raz drugi rozdano nagrody Liderom Spółdzielczości Mieszkaniowej - czyli spółdzielniom, które w sposób wyjątkowy dbają o swoje zasoby i lokatorów. Konkurs organizowała...
1 października 2015 na zamku w Gniewie już po raz drugi rozdano nagrody Liderom Spółdzielczości Mieszkaniowej - czyli spółdzielniom, które w sposób wyjątkowy dbają o swoje zasoby i lokatorów. Konkurs organizowała redakcja "Administratora". Partnerami imprezy byli zaś: Uniqa, Chmielewski-Dźwigi, Proof-Tech oraz Promat.
Członkowie spółdzielni mieszkaniowych niejednokrotnie wyrażają wolę bardziej szczegółowego poznania spraw spółdzielni niż jest to możliwe na podstawie dokumentów, które mogą uzyskać od spółdzielni w oparciu...
Członkowie spółdzielni mieszkaniowych niejednokrotnie wyrażają wolę bardziej szczegółowego poznania spraw spółdzielni niż jest to możliwe na podstawie dokumentów, które mogą uzyskać od spółdzielni w oparciu o prawa wynikające z ustawy.
Różnicowanie przez spółdzielnie mieszkaniowe naliczania opłat na koszty eksploatacji, utrzymanie nieruchomości utrzymania mienia spółdzielni oraz na fundusz remontowy od piwnic w zależności od prawa do...
Różnicowanie przez spółdzielnie mieszkaniowe naliczania opłat na koszty eksploatacji, utrzymanie nieruchomości utrzymania mienia spółdzielni oraz na fundusz remontowy od piwnic w zależności od prawa do lokalu, to jest od lokali wyodrębnionych – wraz z powierzchnią piwnic, a od lokali o spółdzielczym prawie – bez niej, to droga do roszczeń rozstrzyganych przez sądy.
Dochody spółdzielni mieszkaniowych z gospodarki zasobami mieszkaniowymi są zwolnione od podatku dochodowego w części przeznaczonej na cele związane z utrzymaniem tychże zasobów. Spółdzielnia nie musi wydać...
Dochody spółdzielni mieszkaniowych z gospodarki zasobami mieszkaniowymi są zwolnione od podatku dochodowego w części przeznaczonej na cele związane z utrzymaniem tychże zasobów. Spółdzielnia nie musi wydać ich w tym samym roku, w którym je osiągnęła. Musi jednak zadeklarować je jako zwolnione.
Redakcja miesięcznika „Administrator” i portalu www.administrator24.info ogłasza - po raz pierwszy w swojej historii - ranking na najlepszą spółdzielnię mieszkaniową w 2014 roku.
Redakcja miesięcznika „Administrator” i portalu www.administrator24.info ogłasza - po raz pierwszy w swojej historii - ranking na najlepszą spółdzielnię mieszkaniową w 2014 roku.
Ponad 70 osób zainteresowanych tematem opomiarowania mediów, uczestniczyło 10 czerwca 2014 r. w konferencji dotyczącej podniesienia efektywności w instalacjach budownictwa wielolokalowego. Organizator...
Ponad 70 osób zainteresowanych tematem opomiarowania mediów, uczestniczyło 10 czerwca 2014 r. w konferencji dotyczącej podniesienia efektywności w instalacjach budownictwa wielolokalowego. Organizator spotkania – BMETERS Polska wraz parterami – firmami Grundfos i Alter SA oraz Politechniką Wrocławską – na miejsce konferencji wybrali siedzibę krakowskiej spółki Miastoprojekt.
Od początku obowiązywania nowej ustawy o VAT zwolnieniem od podatku są objęte niektóre działania spółdzielni mieszkaniowych. Zakres tego zwolnienia zawsze budził wątpliwości, jednak w ostatnim czasie pojawiło...
Od początku obowiązywania nowej ustawy o VAT zwolnieniem od podatku są objęte niektóre działania spółdzielni mieszkaniowych. Zakres tego zwolnienia zawsze budził wątpliwości, jednak w ostatnim czasie pojawiło się orzecznictwo wskazujące wprost na niezgodność tego rozwiązania z Dyrektywą unijną.
Ustalanie opłat na pokrycie kosztów eksploatacji i utrzymania nieruchomości stanowiących mienie spółdzielni mieszkaniowej i rozliczanie tych opłat jest obowiązkiem zarządu.
Ustalanie opłat na pokrycie kosztów eksploatacji i utrzymania nieruchomości stanowiących mienie spółdzielni mieszkaniowej i rozliczanie tych opłat jest obowiązkiem zarządu.
Jednym z istotnych zagadnień w praktyce działania spółdzielni jest problematyka przewidzianych ustawą funduszy, zasad i celów ich tworzenia, a także wydatkowania środków na nich zgromadzonych. W praktyce...
Jednym z istotnych zagadnień w praktyce działania spółdzielni jest problematyka przewidzianych ustawą funduszy, zasad i celów ich tworzenia, a także wydatkowania środków na nich zgromadzonych. W praktyce budzi to wiele wątpliwości.
Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...
Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...
Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.