administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Smog powraca – trudny sezon dla samorządów

Anna Ruszczak | 2022-10-07
Pierwsze wrześniowe chłody przyniosły drastyczne pogorszenie jakości powietrza, fot. Pixabay

Pierwsze wrześniowe chłody przyniosły drastyczne pogorszenie jakości powietrza, fot. Pixabay

We Wrocławiu tempo wymiany pieców na koniec 2021 roku było bardzo dobre i rok 2022 miał być kontynuacją, niestety nastąpiło załamanie. Jakość powietrza w mieście przez ostatnie dwa lata poprawiła się i Wrocław mieści się w ustalonych przez WHO limitach liczby dni z przekroczonym stężeniem szkodliwych pyłów.

Zobacz także

infonumer.pl Podejrzane numery telefonu – jak je rozpoznać i kiedy pojawia się zagrożenie?

Podejrzane numery telefonu – jak je rozpoznać i kiedy pojawia się zagrożenie? Podejrzane numery telefonu – jak je rozpoznać i kiedy pojawia się zagrożenie?

Możliwość swobodnego korzystania z technologicznych udogodnień i nowoczesnych smartfonów to jednocześnie przywilej, ale i spore zagrożenie. Jako użytkownik telefonu możesz paść ofiarą wyłudzenia danych...

Możliwość swobodnego korzystania z technologicznych udogodnień i nowoczesnych smartfonów to jednocześnie przywilej, ale i spore zagrożenie. Jako użytkownik telefonu możesz paść ofiarą wyłudzenia danych osobowych. Takie przestępstwa zaliczane są do wyłudzeń typu phishing. Zobacz, jak rozpoznawać podejrzane połączenia telefoniczne.

DomBest Ultradźwiękowy kontra mechaniczny – różnice między wodomierzami

Ultradźwiękowy kontra mechaniczny – różnice między wodomierzami Ultradźwiękowy kontra mechaniczny – różnice między wodomierzami

O tym, że pomiędzy licznikiem mechanicznym a ultradźwiękowym brak znaku równości, doskonale świadczy sama nazwa. Co jednak oznacza to w praktyce? W tym artykule odpowiadamy na podstawowe pytanie – czym...

O tym, że pomiędzy licznikiem mechanicznym a ultradźwiękowym brak znaku równości, doskonale świadczy sama nazwa. Co jednak oznacza to w praktyce? W tym artykule odpowiadamy na podstawowe pytanie – czym konkretnie różni się licznik ultradźwiękowy od tradycyjnego. Różnice okazują się naprawdę zaskakujące i mogą mieć odzwierciedlenie nie tylko w samym zużyciu wody, ale także w ponoszonych długofalowo kosztach i komforcie użytkownika.

DomBest news Jak dwie krople wody

Jak dwie krople wody Jak dwie krople wody

Jak pozbyć się problemów z opomiarowaniem mediów? Błędne odczyty, uciążliwe awarie, rozbieżności w raportach i tłumaczenie się z nich lokatorom, a do tego konieczność odwiedzenia wszystkich budynków…...

Jak pozbyć się problemów z opomiarowaniem mediów? Błędne odczyty, uciążliwe awarie, rozbieżności w raportach i tłumaczenie się z nich lokatorom, a do tego konieczność odwiedzenia wszystkich budynków… Wszystkim tym niedogodnościom mówimy STOP!

Normy jakości powietrza zostały określone w rozporządzeniu ministra środowiska z sierpnia 2012 roku. Zgodnie z nimi, dobowy poziom stężeń pyłu PM10 wynosi 50 µg/m³ i nie może być przekroczony częściej niż 35 dni w roku. Dodatkowo średnia roczna nie może przekraczać 40 µg/m³. Dla pyłu PM2.5 rozporządzenie zawiera tylko normę roczną, która wynosi 25 µg/m³. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przyjęła normę dobową, która wynosi 25 µg/m³.

W porównaniu z poprzednimi latami liczba dni z przekroczeniami pyłów PM10 i PM2,5 spada. Od dwóch lat udaje nam się nie przekraczać dozwolonej przez przepisy prawa liczby dni z przekroczeniami norm rocznie. Porównując sytuację we Wrocławiu do innych dużych miast, to w porównaniu do Krakowa w ciągu roku notuje się trzy razy mniej tych dni, a w przypadku Katowic to dwa i pół raza mniej, co pokazuje, że sytuacja się poprawia.

Smog wraca wraz z chłodem

Dużo jest jednak jeszcze do zrobienia. Pierwsze wrześniowe chłody przyniosły drastyczne pogorszenie jakości powietrza. Takie incydenty smogowe mają miejsce najczęściej w sezonie grzewczym. W oparciu o Wrocławski Indeks Powietrza samorządowcy uczulają mieszkańców, aby w miarę możliwości rezygnowali z aktywności na zewnątrz i nie korzystali z ruchu na świeżym powietrzu.

Może Cię zainteresuje: Dlaczego wyższe koszty ogrzewania są już odczuwalne w spółdzielniach i wspólnotach 

Miasto walczy ze smogiem w wielu wymiarach. Między innymi zachęca mieszkańców do wymiany kotłów na paliwa stałe. Ma temu służyć program Kawka+, który w ostatnich dwóch latach cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców. Można w nim uzyskać dopłatę w wysokości 12 tys. zł (od przyszłego roku 10 tys. zł) do wymiany pieca na ekologiczne ogrzewanie. W 2021 roku do Kawki+ wpłynęło ok. 3 tys. wniosków: 1,1 tys. od najemców komunalnych i 1,9 tys. od właścicieli mieszkań. W tym roku nastąpiło spowolnienie i jak dotąd wpłynęło mniej niż 700 wniosków.

Świadomość ekologiczna rośnie

Sytuacja, z którą wszyscy obecnie się mierzą, czyli kryzys finansowy, energetyczny, kryzys związany z wojną w Ukrainie, na pewno nie pomaga przyspieszać tempa tego procesu. Pozytywne według samorządowców jest to, że w tych wnioskach rośnie udział pomp ciepła, co pokazuje, że mieszkańcy stawiają na odnawialne źródła energii.

Wzrasta świadomość ekologiczna, ale również „długowzroczność”: ludzie nie patrzą i nie liczą pieniędzy tylko tu i teraz. Inwestycja w pompę ciepła na pewno jest droższa niż w inny typ ogrzewania, jednak zwraca się w ciągu kilku lat, zwłaszcza w połączeniu z fotowoltaiką, a przy obecnych cenach energii zwraca się bardzo szybko. W związku z tym mieszkańcy biorą to pod uwagę i inwestują w taki typ ogrzewania.

Może Cię zainteresuje: Zamrożenie cen prądu na 2023

Zgodnie z uchwałą antysmogową, która obowiązuje w województwie dolnośląskim od kilku lat, od 1 lipca 2024 roku wejdzie w życie zakaz używania kotłów pozaklasowych i poniżej trzeciej klasy. Cztery lata później zakazane będzie użytkowanie wszelkich instalacji na paliwa stałe. Samorządy udostępniają mieszkańcom konkretne narzędzia finansowe, z których można korzystać, programy osłonowe, a na mieszkańcach ciąży obowiązek podjęcia wysiłku organizacyjnego.

Kolejna płaszczyzna walki ze smogiem to zachęcanie mieszkańców miasta do korzystania z komunikacji publicznej. Im więcej mieszkańców z niej korzysta, tym mniej jest samochodów na ulicach, które też dokładają się do pogarszania jakości powietrza w trakcie incydentów smogowych. Oprócz tego na poprawę jakości powietrza pozytywnie wpływa szeroko pojęta zielono-błękitna infrastruktura. Im więcej zieleni w mieście, tym lepiej. Duże obszary zieleni stanowią płuca miasta i dotleniają je. Dlatego samorządy walczą z betonozą i przy okazji zmieniają podejście do koszenia terenów zielonych na terenie miasta. Trawniki są koszone w taki sposób, aby trawa była wyższa i dzięki temu mogła wyłapywać pyły, zanieczyszczenia, tłumić hałas, ale również pochłaniać wilgoć. To wszystko wpływa na zmianę mikroklimatu na terenie miasta, poprawia lokalne warunki klimatyczne i jakość powietrza.

Źródło: Newseria Biznes

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera! 

Komentarze

Powiązane

Redakcja news Zasady przeprowadzania przeglądów technicznych obiektów oraz wpisów do KOB

Zasady przeprowadzania przeglądów technicznych obiektów oraz wpisów do KOB Zasady przeprowadzania przeglądów technicznych obiektów oraz wpisów do KOB

Zapraszamy na szkolenie „Zasady przeprowadzania przeglądów technicznych obiektów, w tym przewodów kominowych, oraz zasady wpisów do KOB”, które już 17 kwietnia poprowadzi Eugenia Śleszyńska.

Zapraszamy na szkolenie „Zasady przeprowadzania przeglądów technicznych obiektów, w tym przewodów kominowych, oraz zasady wpisów do KOB”, które już 17 kwietnia poprowadzi Eugenia Śleszyńska.

Redakcja Powstał Parlamentarny Zespół ds. Spółdzielczości

Powstał Parlamentarny Zespół ds. Spółdzielczości Powstał Parlamentarny Zespół ds. Spółdzielczości

6 marca 2024 roku ukonstytuował się Parlamentarny Zespół ds. Spółdzielczości, w którym skupili się posłowie i senatorowie zainteresowani problematyką spółdzielczą.

6 marca 2024 roku ukonstytuował się Parlamentarny Zespół ds. Spółdzielczości, w którym skupili się posłowie i senatorowie zainteresowani problematyką spółdzielczą.

Redakcja news Umorzenie przez potrącenie

Umorzenie przez potrącenie Umorzenie przez potrącenie

Sąd Najwyższy dopuścił umorzenie przez potrącenie wierzytelności, przysługującej spółdzielni mieszkaniowej z tytułu wpłat na fundusz remontowy.

Sąd Najwyższy dopuścił umorzenie przez potrącenie wierzytelności, przysługującej spółdzielni mieszkaniowej z tytułu wpłat na fundusz remontowy.

Sabina Augustynowicz Rynek mieszkaniowy w Polsce – fakty i mity

Rynek mieszkaniowy w Polsce – fakty i mity Rynek mieszkaniowy w Polsce – fakty i mity

Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej przez Polski Związek Firm Deweloperskich oraz Pracodawców rzeczypospolitej Polskiej, przedstawiono raport „Rynek mieszkaniowy w Polsce. Przekonania i rzeczywistość”.

Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej przez Polski Związek Firm Deweloperskich oraz Pracodawców rzeczypospolitej Polskiej, przedstawiono raport „Rynek mieszkaniowy w Polsce. Przekonania i rzeczywistość”.

Redakcja news Nowe obowiązki dla właścicieli budynków i najemców

Nowe obowiązki dla właścicieli budynków i najemców Nowe obowiązki dla właścicieli budynków i najemców

ESG, czyli aspekty środowiskowe, społeczne i zarządcze to trend szczególnie ważny dla rynku nieruchomości. Nieruchomości odpowiadają za 40% emisji gazów cieplarnianych na świecie. Są zatem wśród czołówki...

ESG, czyli aspekty środowiskowe, społeczne i zarządcze to trend szczególnie ważny dla rynku nieruchomości. Nieruchomości odpowiadają za 40% emisji gazów cieplarnianych na świecie. Są zatem wśród czołówki branż, które w największym stopniu przyczyniają się do zmiany klimatu.

news Gospodarka mieszkaniowa w dużych miastach

Gospodarka mieszkaniowa w dużych miastach Gospodarka mieszkaniowa w dużych miastach

W Warszawie i Krakowie duży problem stanowi zadłużenie lokali komunalnych i socjalnych. Wrocław prowadzi politykę sprzedaży miejskich lokali. Jakie wydatki na gospodarkę mieszkaniową planują trzy największe...

W Warszawie i Krakowie duży problem stanowi zadłużenie lokali komunalnych i socjalnych. Wrocław prowadzi politykę sprzedaży miejskich lokali. Jakie wydatki na gospodarkę mieszkaniową planują trzy największe miasta Polski?

news Zaprawa klejowa przy pracach w systemie ETICS

Zaprawa klejowa przy pracach w systemie ETICS Zaprawa klejowa przy pracach w systemie ETICS

Wraz z przyjściem wiosny wiele wspólnot i spółdzielni rozpoczyna remonty elewacji oraz termomodernizację budynku. Dla trwałości i jakości takich prac szczególne znaczenie ma wybór właściwej zaprawy klejowej.

Wraz z przyjściem wiosny wiele wspólnot i spółdzielni rozpoczyna remonty elewacji oraz termomodernizację budynku. Dla trwałości i jakości takich prac szczególne znaczenie ma wybór właściwej zaprawy klejowej.

Redakcja news Bezpłatne szkolenia dla zarządców nieruchomości usługowych

Bezpłatne szkolenia dla zarządców nieruchomości usługowych Bezpłatne szkolenia dla zarządców nieruchomości usługowych

Fundacja Polska bez Barier oraz m.st. Warszawa zapraszają na bezpłatne szkolenia, dotyczące dostępności architektonicznej lokali usługowych dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób ze szczególnymi potrzebami....

Fundacja Polska bez Barier oraz m.st. Warszawa zapraszają na bezpłatne szkolenia, dotyczące dostępności architektonicznej lokali usługowych dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób ze szczególnymi potrzebami. Szkolenia, które odbędą się w maju, są skierowane do przedsiębiorców oraz zarządców nieruchomości usługowych.

Redakcja news VIII edycja konkursu „Inwestycja Roku”

VIII edycja konkursu „Inwestycja Roku” VIII edycja konkursu „Inwestycja Roku”

Trwa kolejna odsłona konkursu „Inwestycja Roku” organizowanego przez Krajową Izbę Gospodarki Nieruchomościami. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych w kraju inwestycji.

Trwa kolejna odsłona konkursu „Inwestycja Roku” organizowanego przez Krajową Izbę Gospodarki Nieruchomościami. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych w kraju inwestycji.

Magdalena Markiewicz news Mieszkania na wynajem też będą modernizowane?

Mieszkania na wynajem też będą modernizowane? Mieszkania na wynajem też będą modernizowane?

Doniesienia o przyjęciu przez Europarlament nowelizacji dyrektywy budynkowej (Energy Performance of Buildings Directive – EPBD) są ważnymi informacjami dla rynku mieszkaniowego. Warto zastanowić się, jak...

Doniesienia o przyjęciu przez Europarlament nowelizacji dyrektywy budynkowej (Energy Performance of Buildings Directive – EPBD) są ważnymi informacjami dla rynku mieszkaniowego. Warto zastanowić się, jak nowelizacja Dyrektywy EPBD wpłynie na krajowy rynek nieruchomości.

Redakcja news Szkolenie: Rozliczanie kosztów ciepła i wody

Szkolenie: Rozliczanie kosztów ciepła i wody Szkolenie: Rozliczanie kosztów ciepła i wody

W jaki sposób rozliczyć ciepło na c.o. i c.w.u. w okresach miesięcznych, kwartalnych i rocznych? Jak ustalić maksymalny i minimalny koszt zmienny zakupu ciepła? Co zrobić, by poprawnie określić zużycie...

W jaki sposób rozliczyć ciepło na c.o. i c.w.u. w okresach miesięcznych, kwartalnych i rocznych? Jak ustalić maksymalny i minimalny koszt zmienny zakupu ciepła? Co zrobić, by poprawnie określić zużycie wody utraconej w czasie awarii? Na te pytania, podczas szkolenia online 18 czerwca 2024 roku, odpowie Wojciech Jan Konieczny.

DomBest news Jak dwie krople wody

Jak dwie krople wody Jak dwie krople wody

Jak pozbyć się problemów z opomiarowaniem mediów? Błędne odczyty, uciążliwe awarie, rozbieżności w raportach i tłumaczenie się z nich lokatorom, a do tego konieczność odwiedzenia wszystkich budynków…...

Jak pozbyć się problemów z opomiarowaniem mediów? Błędne odczyty, uciążliwe awarie, rozbieżności w raportach i tłumaczenie się z nich lokatorom, a do tego konieczność odwiedzenia wszystkich budynków… Wszystkim tym niedogodnościom mówimy STOP!

Redakcja AiMN news Dlaczego nikt nie chce grantu termomodernizacyjnego?

Dlaczego nikt nie chce grantu termomodernizacyjnego? Dlaczego nikt nie chce grantu termomodernizacyjnego?

Grant termomodernizacyjny stanowi dodatek do premii termomodernizacyjnej, a razem z nią wchodzi w skład Programu TERMO. Pomimo tak dużego nacisku na termomodernizację, oba te mechanizmy nie cieszą się...

Grant termomodernizacyjny stanowi dodatek do premii termomodernizacyjnej, a razem z nią wchodzi w skład Programu TERMO. Pomimo tak dużego nacisku na termomodernizację, oba te mechanizmy nie cieszą się szczególną popularnością.

Michał Grodzki news Czy wróci KOZ-a?

Czy wróci KOZ-a? Czy wróci KOZ-a?

Zespół Trójstronny ds. Budownictwa i Gospodarki Komunalnej powołuje grupy robocze, które mają się zająć się problemami nurtującymi sektor i spróbować znaleźć wyjście z trudnych i spornych często sytuacji.

Zespół Trójstronny ds. Budownictwa i Gospodarki Komunalnej powołuje grupy robocze, które mają się zająć się problemami nurtującymi sektor i spróbować znaleźć wyjście z trudnych i spornych często sytuacji.

Magdalena Markiewicz Polskie REIT-y. Znów płonne nadzieje?

Polskie REIT-y. Znów płonne nadzieje? Polskie REIT-y. Znów płonne nadzieje?

Polskie REIT-y to temat, który powrócił niedawno. Przyglądamy się sytuacji oraz perspektywom uruchomienia takiego rozwiązania.

Polskie REIT-y to temat, który powrócił niedawno. Przyglądamy się sytuacji oraz perspektywom uruchomienia takiego rozwiązania.

Redakcja Pszczoły wymagają ochrony

Pszczoły wymagają ochrony Pszczoły wymagają ochrony

Z najnowszego badania opinii publicznej wynika, że ponad 69 proc. respondentów uznaje pszczoły za zwierzęta wymagające największej ochrony w Polsce, a niemal trzy czwarte (75 proc.) wyraża sympatię wobec...

Z najnowszego badania opinii publicznej wynika, że ponad 69 proc. respondentów uznaje pszczoły za zwierzęta wymagające największej ochrony w Polsce, a niemal trzy czwarte (75 proc.) wyraża sympatię wobec tych owadów.

Helena Śpiewak Ceny energii – podwyżki drakońskie, czy nie?

Ceny energii – podwyżki drakońskie, czy nie? Ceny energii – podwyżki drakońskie, czy nie?

Czy czeka nas mocne uderzenie po kieszeni? Spółdzielnie mieszkaniowe planują od lipca podwyżki opłat, głównie wynikające ze wzrostu cen energii elektrycznej i ciepła – tak już 29 marca informowała „Rzeczpospolita”.

Czy czeka nas mocne uderzenie po kieszeni? Spółdzielnie mieszkaniowe planują od lipca podwyżki opłat, głównie wynikające ze wzrostu cen energii elektrycznej i ciepła – tak już 29 marca informowała „Rzeczpospolita”.

Redakcja news Szkolenie: Zarządzanie najmem lokali

Szkolenie: Zarządzanie najmem lokali Szkolenie: Zarządzanie najmem lokali

Jak weryfikować najemców i przeprowadzać rozliczenia finansowe? Czym się charakteryzuje dobrze przygotowana oferta najmu lokalu? Jakie są podstawy prawne zarządzania najmem? Zapraszamy na szkolenie online.

Jak weryfikować najemców i przeprowadzać rozliczenia finansowe? Czym się charakteryzuje dobrze przygotowana oferta najmu lokalu? Jakie są podstawy prawne zarządzania najmem? Zapraszamy na szkolenie online.

Redakcja news Dostępność to wspólnota i solidarność

Dostępność to wspólnota i solidarność Dostępność to wspólnota i solidarność

Dostępność to nie tylko windy, podjazdy, oznaczenia w alfabecie Braille'a czy pętle indukcyjne. To także takie projektowanie przestrzeni i budynków, by odpowiadały na różnorodne potrzeby korzystających...

Dostępność to nie tylko windy, podjazdy, oznaczenia w alfabecie Braille'a czy pętle indukcyjne. To także takie projektowanie przestrzeni i budynków, by odpowiadały na różnorodne potrzeby korzystających z nich osób, ale też dawały im poczucie bycia u siebie i przynależności do wspólnoty – to myśl przewodnia tegorocznej edycji konkursu Lider Dostępności.

Redakcja news Zarządca Roku 2024

Zarządca Roku 2024 Zarządca Roku 2024

Poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu Zarządca Roku – Lider Rynku Nieruchomości. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 12 czerwca 2024 roku, podczas XIV Forum dla Zarządców Nieruchomości.

Poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu Zarządca Roku – Lider Rynku Nieruchomości. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 12 czerwca 2024 roku, podczas XIV Forum dla Zarządców Nieruchomości.

Jak praca hybrydowa zmienia preferencje mieszkaniowe?

Jak praca hybrydowa zmienia preferencje mieszkaniowe? Jak praca hybrydowa zmienia preferencje mieszkaniowe?

Praca hybrydowa, która stała się normą w wielu branżach, znacząco wpłynęła na preferencje mieszkaniowe. Coraz więcej osób poszukuje domów i mieszkań w cichych, zielonych okolicach, które oferują ucieczkę...

Praca hybrydowa, która stała się normą w wielu branżach, znacząco wpłynęła na preferencje mieszkaniowe. Coraz więcej osób poszukuje domów i mieszkań w cichych, zielonych okolicach, które oferują ucieczkę od miejskiego zgiełku, ale jednocześnie zapewniają dobrą komunikację z większymi aglomeracjami.

Redakcja news Laur Dostępności – II edycja konkursu

Laur Dostępności – II edycja konkursu Laur Dostępności – II edycja konkursu

12 czerwca rozpoczęła się kolejna edycja konkursu Laur Dostępności, którego celem jest wyróżnienie najlepszych, najciekawszych rozwiązań, za sprawą których wspólna przestrzeń staje się bezpieczna, przyjazna...

12 czerwca rozpoczęła się kolejna edycja konkursu Laur Dostępności, którego celem jest wyróżnienie najlepszych, najciekawszych rozwiązań, za sprawą których wspólna przestrzeń staje się bezpieczna, przyjazna i dostępna dla każdego użytkownika.

Sabina Augustynowicz news 30 lat minęło, jak jeden dzień…

30 lat minęło, jak jeden dzień… 30 lat minęło, jak jeden dzień…

Tegoroczne, już XIV Forum było wyjątkowe, ponieważ w tym roku przypada 30-lecie uchwalenia ustawy o własności lokali.

Tegoroczne, już XIV Forum było wyjątkowe, ponieważ w tym roku przypada 30-lecie uchwalenia ustawy o własności lokali.

Redakcja Konferencja spółdzielcza nie tylko o tym, jak mówić

Konferencja spółdzielcza nie tylko o tym, jak mówić Konferencja spółdzielcza nie tylko o tym, jak mówić

W dniach 11–12 kwietnia 2024 r. w Gniewinie odbyła się konferencja spółdzielcza dotycząca wystąpień publicznych i komunikacji w kryzysie. Organizatorem spotkania był Pomorski Regionalny Związek Rewizyjny...

W dniach 11–12 kwietnia 2024 r. w Gniewinie odbyła się konferencja spółdzielcza dotycząca wystąpień publicznych i komunikacji w kryzysie. Organizatorem spotkania był Pomorski Regionalny Związek Rewizyjny Spółdzielni, a miesięcznik „Administrator” objął wydarzenie patronatem.

Wybrane dla Ciebie

Plac zabaw z atestem - dlaczego to tak ważne?

Plac zabaw z atestem - dlaczego to tak ważne? Plac zabaw z atestem - dlaczego to tak ważne?

Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią?

Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią? Jak zapewnić trwałą ochronę budynku przed zimnem i wilgocią?

Modernizacja wentylacji w budynku - od czego zacząć?

Modernizacja wentylacji w budynku - od czego zacząć? Modernizacja wentylacji w budynku - od czego zacząć?

Szukasz fachowca, który naprawi usterki w Twojej nieruchomości? Sprawdź »

Szukasz fachowca, który naprawi usterki w Twojej nieruchomości? Sprawdź » Szukasz fachowca, który naprawi usterki w Twojej nieruchomości? Sprawdź »

Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce?

Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce? Czy wiesz jakiej firmy jest co trzwci sprzedawany wodomierz w Polsce?

Jak połączyć tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem w wyposażeniu terenów rekreacyjnych?

Jak połączyć tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem w wyposażeniu terenów rekreacyjnych? Jak połączyć tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem w wyposażeniu terenów rekreacyjnych?

Jak prawidłowo dobrać materiały do ocieplenia budynku?

Jak prawidłowo dobrać materiały do ocieplenia budynku? Jak prawidłowo dobrać materiały do ocieplenia budynku?

Chcesz uniknąć kosztownych uszkodzeń dachu i rynien tej zimy?

Chcesz uniknąć kosztownych uszkodzeń dachu i rynien tej zimy? Chcesz uniknąć kosztownych uszkodzeń dachu i rynien tej zimy?

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Jak zaoszczędzić miejsce przeznaczone na pojemniki na odpady »

Jak zaoszczędzić miejsce przeznaczone na pojemniki na odpady » Jak zaoszczędzić miejsce przeznaczone na pojemniki na odpady »

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film » Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii » Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Redakcja AiMN Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Centrum monitoringu wizyjnego osiedla Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją » Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać? Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Buderus Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami? Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Nowa wersja programu Lokale – 3.3 Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów » Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować? Czym są balkony dostawiane i czy warto je montować?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model? Jak działa wodomierz i jak wybrać najlepszy model?

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! » Kredyt na finansowanie inwestycji OZE dla wspólnot - zobacz! »

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź! Jaką platformę dla zarządców nieruchomości wybrać? Sprawdź!

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.