Jak ocieplić stropodach bloku czy wieżowca, by uniezależnić się od wzrostów cen energii grzewczej? – 10 powodów, dla których warto wybrać wełnę celulozową Ekovilla
10 powodów, dla których warto wybrać wełnę celulozową Ekovilla
Wzrost cen energii widzimy od lat, jednak w ostatnim czasie mocno przyśpieszył. Co możemy więc zrobić i gdzie szukać oszczędności, skoro nie mamy wpływu na poziom cen energii grzewczej?
Im gorsza izolacyjność termiczna dachów osiedli mieszkaniowych, tym większe są koszty ogrzewania i tym większa zależność od cen energii. Najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem uniezależnienia się od cen energii grzewczej jest ocieplenie lub docieplenie stropodachów wentylowanych celulozą Ekovilla.
Jak działa Ekovilla jako izolator budynku?
1. Celuloza Ekovilla chroni przed mrozem i chłodem
Wełna celulozowa Ekovilla jest doskonałym izolatorem – ma współczynnik przewodzenia ciepła lambda 0,038 W/(m·K). Na jej właściwości termoizolacyjne wpływa też bezspoinowy montaż. Celuloza, nadmuchiwana na stropodachy bloków i wieżowców, skutecznie odcina ogrzewaną przestrzeń od chłodu.
Już 26 cm warstwa izolacji Ekovilla zapewni mieszkańcom wysoki komfort termiczny oraz spełnienie wymagań stawianych w warunkach technicznych budynkom na rok 2021.
Zadaj nam pytanie o celulozę Ekovilla. Na pewno odpowiemy! >>
2. Celuloza Ekovilla zachowuje swoje właściwości przez minimum 50 lat
Minimalna trwałość użytkowa wełny celulozowej Ekovilla wynosi 50 lat, co jest zapisane w Europejskiej Ocenie Technicznej wydanej przez uznany instytut badawczy. Tak długowieczny materiał jest gwarancją dobrze zainwestowanych środków, które będą przez lata służyć mieszkańcom i ich dzieciom.
3. Inwestycja w ocieplenie dachu celulozą Ekovilla zwraca się błyskawicznie
Pieniądze wydane na ocieplenie celulozą Ekovilla zwracają się zwykle już w drugim-trzecim sezonie grzewczym, co oznacza, że przez kolejne lata materiał ten generuje zyski z tytułu ogrzewania. A ponieważ standard energetyczny budynku rośnie, rośnie również wartość rynkowa nieruchomości.
4. Wełna Ekovilla chroni przed przewiewami
Poszczególne włókna celulozy łączą się ze sobą w wielu kierunkach, radykalnie redukując efekt niepożądanych przewiewów. Na brak przewiewów wpływa również bezspoinowy montaż pneumatyczny, niwelujący mostki termiczne. Dzięki tej metodzie montażu celuloza szczelnie wypełnia całą izolowaną przestrzeń (włącznie ze skomplikowanymi, ciasnymi obszarami).
5. Celuloza Ekovilla chroni przed upałem latem
Doskonała lambda 0,038 W/(m·K) oraz świetny współczynnik ciepła właściwego celulozy Ekovilla, latem odcina bezpośredni dopływ gorąca z powierzchni dachu. Podczas upałów na ostatnich kondygnacjach budynku panuje przyjemny chłód. Dodatkowo, przesunięcie fazowe sprawia, że celuloza Ekovilla nocą oddaje zgromadzone w ciągu dnia ciepło, niwelując niekomfortowe dobowe różnice temperatur.
6. Ekovilla nie rozprzestrzenia ognia, dzięki czemu zabezpiecza przed skutkami pożaru
Celuloza Ekovilla, choć pochodzi z makulatury, jest materiałem bezpiecznym w razie pożaru, ponieważ jej włókna są impregnowane związkami boru o minimalnym stężeniu, bez wpływu na zdrowie człowieka. Klasa odporności na ogień B-s2, d0 dla Ekovilla oznacza, że jest to materiał trudno zapalny, nie rozprzestrzeniający ognia (NRO).
7. Wełna celulozowa chroni przed hałasem
Zaletą ocieplenia budynku mieszkalnego wełną Ekovilla jest radykalna poprawa warunków akustycznych panujących we wnętrzach – dachy i poddasza zaizolowane celulozą Ekovilla chronią od hałasu z zewnątrz. Huk samolotów i odgłosy miasta nie będą tak mocno dawać się we znaki.
8. Celuloza wspomaga naturalne klimatyzowanie wnętrz
Włókna celulozy Ekovilla mają cenną cechę czasowej absorpcji pary wodnej (nawet do 15%), co nie ma negatywnego wpływu na parametry termoizolacyjne materiału izolacyjnego. Celuloza przechwytuje wilgoć jak bibuła i rozprowadza po całej swojej objętości, a następnie oddaje tę wilgoć, w naturalny sposób regulując prawidłowy klimat wnętrza.
9. Ekovilla jest pełnoprawnym produktem do ociepleń, certyfikowanym przez międzynarodowe instytuty badawcze i od lat stosowanym na świecie.
Proces produkcji celulozy Ekovilla jest weryfikowany na każdym etapie, a gotowy produkt sprawdzany jest laboratoryjnie w renomowanych instytutach badawczych. Parametry użytkowe potwierdzają Europejska Ocena Techniczna ETA i certyfikat CE.
10. Ekovilla to zdrowie i ekologia
Wśród wszystkich materiałów termoizolacyjnych, wełna celulozowa posiada miano najbardziej przyjaznego środowisku materiału. W procesie jej produkcji i utylizacji, zużywa się najmniejszą ilość całkowitej i nieodnawialnej energii pierwotnej oraz emituje najmniejszą ilość CO2 do atmosfery.
Bezpieczeństwo dla ludzi i środowiska jest gwarantowany przez międzynarodowy certyfikat M1 przyznawany przez Fińską Fundację Informacji Budowlanej dla materiałów cechujących się najniższym poziomem emisji substancji chemicznych.
Dobrze zaizolowane poddasze to również ograniczenie smogu i zdrowsze powietrze wokół domu.
Ile możemy zaoszczędzić dzięki ociepleniu stropodachu celulozą Ekovilla? Izolacja stropodachu wełną celulozową przynosi natychmiastowe oszczędności, widoczne w wysokości rachunków za ogrzewanie. A oszczędności te kumulują się przez lata, ponieważ Ekovilla ma 50 lat trwałości użytkowej.
Jak znaleźć godnego zaufania wykonawcę prac termoizolacyjnych? Rekomendujemy wybór ekipy wykonawczej spośród Ogólnopolskiej Sieci Autoryzowanych Wykonawców Derowerk. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się, kto może ją dla Ciebie wykonać!