Każda wspólnota mieszkaniowa prędzej czy później stanie przed problemem znalezienia dobrego administratora. W tej sytuacji ma dwa wyjścia – albo powierzy zarząd osobie fizycznej (np. mającej licencję zarządcy) lub prawnej (np. spółdzielni mieszkaniowej).
Tymczasem zarządzanie wspólnotą mieszkaniową to trudne i niejednokrotnie niewdzięczne zajęcie. Problemy, z którymi trzeba się na co dzień mierzyć w tej pracy, potrafią nieźle zszargać nerwy.
Szkolenia i certyfikaty na poziomie stowarzyszeń zawodowych w miejsce licencji – to powinno uchronić rynek nieruchomości przed oszustami i niekompetentnymi zarządcami oraz pośrednikami. Od początku roku...
Szkolenia i certyfikaty na poziomie stowarzyszeń zawodowych w miejsce licencji – to powinno uchronić rynek nieruchomości przed oszustami i niekompetentnymi zarządcami oraz pośrednikami. Od początku roku rynek ten został zderegulowany.
Instytut Gospodarki Nieruchomościami powołał do życia największą i niezależną ogólnopolską organizację samorządu gospodarczego zrzeszającą podmioty prowadzące działalność związaną z zarządzaniem nieruchomościami...
Instytut Gospodarki Nieruchomościami powołał do życia największą i niezależną ogólnopolską organizację samorządu gospodarczego zrzeszającą podmioty prowadzące działalność związaną z zarządzaniem nieruchomościami oraz pośrednictwem w obrocie nieruchomościami.
Wspólnoty mieszkaniowe niejednokrotnie mają problem z nietypowymi uprawnieniami właścicieli takimi jak prawo do ogródka czy tarasu. Zarządzając nieruchomościami warto więc znać zasady na jakich zapewnia...
Wspólnoty mieszkaniowe niejednokrotnie mają problem z nietypowymi uprawnieniami właścicieli takimi jak prawo do ogródka czy tarasu. Zarządzając nieruchomościami warto więc znać zasady na jakich zapewnia się prawo do korzystania z nich oraz jakie to niesie skutki dla wspólnoty mieszkaniowej.
Aby uzyskać licencję zarządcy nieruchomości i móc prowadzić działalność zawodową z tym związaną jeszcze do niedawna (do 31.12.2013 r.) trzeba było spełnić kilka ustawowych warunków.
Te wymagania to m.in. posiadanie wykształcenia wyższego i ukończenie studiów podyplomowych w zakresie zarządzenia nieruchomościami lub posiadanie wykształcenia wyższego z zakresu gospodarki nieruchomościami. Wymagana także była odpowiednio udokumentowana praktyka.
W 2013 r. uchwalono tzw. ustawę deregulacyjną, mocą której zniesiono obowiązek posiadania licencji zarządcy nieruchomości. Zarządcą może więc być praktycznie każdy, kto ma do tego predyspozycje i zostanie wybrany na tę funkcję przez wspólnotę.
Jakie cechy charakteru powinien mieć dobry i przede wszystkich skuteczny zarządca.
Cierpliwość
To jedna z najważniejszych cech. Bez tego niby banalny problem (a już szczególnie taki powtarzający się nagminnie) potrafi skutecznie wyprowadzić z równowagi. Samo wysłuchiwanie skarg lokatorów wymaga stoickiego spokoju i cierpliwości.
Dobry zarządca powinien każdego wysłuchać i w miarę możliwości każdemu pomóc. Oczywiście jeśli mówimy o problemach związanych z nieruchomością, bo angażowanie się w sąsiedzkie konflikty rzadko kiedy kończy się happy endem.
Otwartość na ludzi i nowe technologie
Dobry zarządca powinien być otwarty na mieszkańców i ich problemy, ale także na nowe technologie i rozwiązania, które mogą ułatwić mu pracę i kontakt z mieszkańcami. Jednym z takich rozwiązań może być np. aplikacja mobilna SmartFM, która umożliwia zarządcy szybki kontakt z mieszkańcami oraz podwykonawcami za pomocą smartphona, komputera czy tabletu. Często bywa tak, że lokatorzy nie mają czasu szukać zarządcy i zgłaszać mu np. awarii windy. W dobie digitalizacji mogą to zrobić za pomocą kilku kliknięć.
Aplikacja umożliwia również przeprowadzanie procesu głosowań w obrębie wspólnoty, dodawanie wydarzeń, zakładanie forum mieszkańców oraz obsługę przetargów, a także rozliczanie mieszkańców i najemców, kontrolowanie wpłat i zaległości. Tablica Osiedla umożliwia stały wgląd w życie wspólnoty, dzięki zebranym w jednym miejscu najważniejszym informacjom dotyczące wybranej nieruchomości.
Zorganizowanie i dyspozycyjność
Praca zarządcy wymaga również wyjątkowej wprawy organizacyjnej. Bywają okresy, kiedy na głowie zarządcy wisi naprawdę mnóstwo spraw i problemów do rozwiązania. Aby wszystkiemu podołać trzeba umieć zarządzać nie tylko nieruchomością, ale i swoim czasem.
Podobnie sprawa wygląda z dyspozycyjnością. Zarządca, który pracuje na etacie, albo prowadzi przy okazji także własną firmę, często jest po prostu niedostępny. Warto więc (szczególnie w przypadku większych wspólnot) zwrócić na to uwagę przy wyborze odpowiedniego kandydata.
Wiedza i doświadczenia
Te cechy są nie do przecenienia. Odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w zarządzaniu są bezcenne. Całkowicie zielony zarządca, który nigdy wcześniej nie miał do czynienia z tą pracą, może zniechęcić się już po pierwszych pojawiających się problemach. Dodatkowym atutem są także znajomości - zarządca dobrze orientujący się na lokalnym rynku potrafi np. wybrać najbardziej rzetelną i niedrogą firmę zajmującą się odśnieżaniem osiedli.
Nie ma ludzi idealnych
Na koniec warto zaznaczyć, że wybierając zarządcę nie szukamy kandydata na męża, ale skutecznego i obrotnego fachowca, który sprawnie zajmie się naszą nieruchomością. Ideałów niestety nie ma, ale przy wyborze odpowiedniego kandydata warto kierować się wymienionymi przeze mnie kryteriami. Chodzi przecież o nasz codzienny komfort i wygodę.
Bato
Bato, 05.02.2015r., 15:20:34
A cóż to "aplikacja mobilna SmartFM" ?
Sebastian89
Sebastian89, 10.02.2015r., 11:43:32
A cóż to "aplikacja mobilna SmartFM" ?
Sam sobie odpowiedziałeś - to aplikacja mobilna ułatwiająca zarządcom administrowanie lokalem/lokalami. W artykule pojawia się jako przykład nowoczesnego, innowacyjnego podejścia do kwestii zarządzania wspólnotą mieszkaniową.
brano
brano, 18.04.2016r., 08:15:32
A ogólnie na temat każdej firmy wszystko można znaleźć w sieci.
Dobry specjalista to podstawa - kiepski potrafi zniszczyć życie osiedla.
Magdalena
Magdalena, 29.04.2016r., 07:51:27
Polecam firmę Provisor z Warszawy <a href="http://www.provisor.pl/" target="_blank">http://www.provisor.pl/</a>
Tom
Tom, 27.06.2016r., 07:14:48
Prawda jest taka, że dobry zarządca, bez chęci współpracy ze strony mieszkańców, mimo szczerych chęci nie zawsze jest w stanie zrobić to co by chciał. Puste sale na spotkaniach wspólnoty, ogólny "tumiwisizm" skutecznie blokują zmiany na lepsze. Sam pamiętam jak przyszedł do nas zarządca (Warszawa) i ile mu zajęło żeby nas, mieszkańców namówić na uczestniczenie w życiu osiedla. W momencie kiedy zaczęliśmy to robić wszystko zaczęło jakoś nagle super funkcjonować.
Henk
Henk, 31.05.2017r., 14:05:21
Tom, zgadzam się z Tobą. Nasza wspólnota też była taka ospała, zrezygnowana. Całe szczęście trafiliśmy na energicznych ludzi w Progresline i zmiany idą ku lepszemu.
marcinl
marcinl, 08.06.2017r., 12:42:16
A macie jakieś zdanie o Progresline?
Udziały w nieruchomości wspólnej zostały określone w formie ułamka zwykłego (np. 358/751294) i tak zostały wpisane do aktów notarialnych. Wspólnota ma również zestawienie udziałów lokali w częściach wspólnych,...
Udziały w nieruchomości wspólnej zostały określone w formie ułamka zwykłego (np. 358/751294) i tak zostały wpisane do aktów notarialnych. Wspólnota ma również zestawienie udziałów lokali w częściach wspólnych, w którym te udziały podano w ułamkach dziesiętnych oraz w procentach. Czy zarządca dla potrzeb rozliczania członków wspólnoty oraz głosowania nad uchwałami może korzystać z udziałów wyrażonych ułamkami dziesiętnymi?
Jak wskazuje praktyka sądowa, nierzadko pojawia się problem, kto ma reprezentować wspólnotę mieszkaniową, gdy stroną przeciwną (powodem lub pozwanym) jest członek zarządu. Może to też doprowadzić do paraliżu...
Jak wskazuje praktyka sądowa, nierzadko pojawia się problem, kto ma reprezentować wspólnotę mieszkaniową, gdy stroną przeciwną (powodem lub pozwanym) jest członek zarządu. Może to też doprowadzić do paraliżu procesów inwestycyjnych, gdy zaskarży on np. uchwałę o wyrażeniu zgody na zaciągniecie kredytu.
We wspólnocie mieszkaniowej są dwa lokale użytkowe, których właściciele domagają się od zarządcy wystawiania not księgowych. Czy zgodnie z obowiązującym prawem zarządca ma taki obowiązek?
We wspólnocie mieszkaniowej są dwa lokale użytkowe, których właściciele domagają się od zarządcy wystawiania not księgowych. Czy zgodnie z obowiązującym prawem zarządca ma taki obowiązek?
Rękojmia za wady fizyczne polega na tym, że sprzedający jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz przez niego sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel oznaczony...
Rękojmia za wady fizyczne polega na tym, że sprzedający jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz przez niego sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel oznaczony w umowie albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy; jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił kupującego, albo jeżeli została wydana kupującemu w stanie niezupełnym.
Korzystanie ze współwłasności budzi wiele kontrowersji i często jest przedmiotem ciągnących się długo procesów sądowych. Dlatego warto przyjrzeć się niektórym casusom, by uniknąć nieporozumień i uregulować...
Korzystanie ze współwłasności budzi wiele kontrowersji i często jest przedmiotem ciągnących się długo procesów sądowych. Dlatego warto przyjrzeć się niektórym casusom, by uniknąć nieporozumień i uregulować we wspólnocie mieszkaniowej zasady korzystania z nieruchomości wspólnej zgodnie z obowiązującym prawem.
Do zmiany udziałów w nieruchomości wspólnej dochodzi rzadko, bo jest to proces żmudny, którym notariusze zajmują się niechętnie i powołując się na orzecznictwo najczęściej domagają się jednomyślnie w podejmowaniu...
Do zmiany udziałów w nieruchomości wspólnej dochodzi rzadko, bo jest to proces żmudny, którym notariusze zajmują się niechętnie i powołując się na orzecznictwo najczęściej domagają się jednomyślnie w podejmowaniu przez wspólnotę uchwał. Nie oznacza to jednak, że nie ma wspólnot, które nie muszą przez taki proces przebrnąć.
We wspólnocie mieszkaniowej doszło do konfliktu dotyczącego korzystania z miejsc parkingowych przed blokiem. Właściciele lokali usługowych mają w akcie notarialnym zapis o przysługującym prawie do korzystania...
We wspólnocie mieszkaniowej doszło do konfliktu dotyczącego korzystania z miejsc parkingowych przed blokiem. Właściciele lokali usługowych mają w akcie notarialnym zapis o przysługującym prawie do korzystania z miejsc parkingowych, które, neistety, zajmują właściciele lokali mieszkalnych. Współwłaściciele mieszkań nie życzą sobie również, aby brama wjazdowa była cały dzień otwarta i na teren wjeżdżały obce (klientów lokali usługowych) samochody.
Zarząd wspólnoty mieszkaniowej prowadzi rozmowy w sprawie zaciągnięcia kredytu w banku. Czy do zawarcia umowy kredytu konieczna będzie zgoda właścicieli lokali w formie uchwały?
Zarząd wspólnoty mieszkaniowej prowadzi rozmowy w sprawie zaciągnięcia kredytu w banku. Czy do zawarcia umowy kredytu konieczna będzie zgoda właścicieli lokali w formie uchwały?
Jakie dokumenty podlegają przekazaniu przez poprzedniego zarządcę nowemu w związku ze zmianą zarządcy we wspólnocie mieszkaniowej i co zrobić, gdy zarządca nie przekazuje części z nich?
Jakie dokumenty podlegają przekazaniu przez poprzedniego zarządcę nowemu w związku ze zmianą zarządcy we wspólnocie mieszkaniowej i co zrobić, gdy zarządca nie przekazuje części z nich?
Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która weszła w życie z dniem 1 lutego 2015 roku (Dz. U. z 2015 r., poz. 87) dokonała zmian w zakresie podmiotów zobowiązanych do złożenia...
Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która weszła w życie z dniem 1 lutego 2015 roku (Dz. U. z 2015 r., poz. 87) dokonała zmian w zakresie podmiotów zobowiązanych do złożenia deklaracji za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jedną z ważniejszych zmian w tym zakresie jest przeniesienie tego obowiązku z mieszkańców na wspólnotę mieszkaniową.
„Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia”. Ten zapis art. 415 Kodeksu cywilnego staje się nierzadko podstawą do nieuznania roszczeń i niewypłacenia odszkodowania za...
„Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia”. Ten zapis art. 415 Kodeksu cywilnego staje się nierzadko podstawą do nieuznania roszczeń i niewypłacenia odszkodowania za skutki zdarzeń losowych w ubezpieczonej wspólnocie mieszkaniowej.
We wspólnocie mieszkaniowej doszło do sytuacji, w której grupa osób posiadających 1/10 udziałów domagała się przeprowadzenia głosowania nad uchwałami. W związku z brakiem reakcji zarządu współwłaściciele...
We wspólnocie mieszkaniowej doszło do sytuacji, w której grupa osób posiadających 1/10 udziałów domagała się przeprowadzenia głosowania nad uchwałami. W związku z brakiem reakcji zarządu współwłaściciele samodzielnie zwołali zebranie, zgodnie z wymogami ustawy o własności lokali.
Zarząd wspólnoty mieszkaniowej, planując remont budynku, powinien najpierw określić zakres planowanych prac. Następnie, na podstawie tego, co ustalono, powinien on od co najmniej kilku przedsiębiorców...
Zarząd wspólnoty mieszkaniowej, planując remont budynku, powinien najpierw określić zakres planowanych prac. Następnie, na podstawie tego, co ustalono, powinien on od co najmniej kilku przedsiębiorców zebrać oferty na wykonanie prac, wraz z ich kosztorysem, terminem wykonania i innymi istotnymi elementami, które znajdą się później w umowie o roboty budowlane.
Stosunkowo często zdarza się, że właściciele lokali – członkowie wspólnot mieszkaniowych – kwestionują, także przed sądami, celowość wykonywania prac remontowych w nieruchomości wspólnej. Uzasadnienia...
Stosunkowo często zdarza się, że właściciele lokali – członkowie wspólnot mieszkaniowych – kwestionują, także przed sądami, celowość wykonywania prac remontowych w nieruchomości wspólnej. Uzasadnienia są różne – od braku środków finansowych na pokrywanie kosztów prac poprzez zastrzeżenia formalne do zakresu remontu po użycie zbyt drogich materiałów.
Przepisy ustawy o własności lokali nie nakładają na wspólnoty mieszkaniowe obowiązku sporządzania jakichkolwiek dokumentów z zebrania, nie narzucają też, jak ma wyglądać sama uchwała i jakie ma spełniać...
Przepisy ustawy o własności lokali nie nakładają na wspólnoty mieszkaniowe obowiązku sporządzania jakichkolwiek dokumentów z zebrania, nie narzucają też, jak ma wyglądać sama uchwała i jakie ma spełniać wymogi formalne.
Zatem każdy dokument o charakterze decyzyjnym, z zebranymi przez zarząd na zebraniu lub w drodze indywidualnego zbierania głosów podpisami właścicieli, których łącznie udziały przekraczają połowę wszystkich udziałów we wspólnocie mieszkaniowej, może być potraktowany jako uchwała...
Problemy związane z zarządzaniem garażami wielostanowiskowymi wzbudzają wiele emocji zarówno wśród zarządców, jak i wśród samych współwłaścicieli.
Skala problemu jest coraz większa, ponieważ garaże wielostanowiskowe...
Problemy związane z zarządzaniem garażami wielostanowiskowymi wzbudzają wiele emocji zarówno wśród zarządców, jak i wśród samych współwłaścicieli.
Skala problemu jest coraz większa, ponieważ garaże wielostanowiskowe to obecnie nieodłączny element nowych budynków mieszkalnych, a ich status bezpośrednio wpływa na sposób zarządzania nimi oraz wspólnotą mieszkaniową.
Wiele kontrowersji w praktyce funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych oraz w toku prowadzenia procedur windykacyjnych wobec zadłużonych właścicieli lokali wywołuje sytuacja, gdy windykowana należność dotyczy...
Wiele kontrowersji w praktyce funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych oraz w toku prowadzenia procedur windykacyjnych wobec zadłużonych właścicieli lokali wywołuje sytuacja, gdy windykowana należność dotyczy lokalu, którego właścicielami jest kilka osób. Często wówczas pojawia się wątpliwość, w jakim zakresie i na jakich zasadach poszczególni właściciele odpowiadają za należności wobec wspólnoty mieszkaniowej.
Gdy na terenie należącym do wspólnoty mieszkaniowej nie ma systemu monitoringu, powstaje pytanie o dopuszczalność instalowania przez właścicieli lokali "prywatnych" urządzeń tego typu.
W wyroku wydanym...
Gdy na terenie należącym do wspólnoty mieszkaniowej nie ma systemu monitoringu, powstaje pytanie o dopuszczalność instalowania przez właścicieli lokali "prywatnych" urządzeń tego typu.
W wyroku wydanym 20 marca 2012 roku przez Sąd Apelacyjny w Lublinie, sygn. I ACa 107/12, wyrażono pogląd, że jest to dopuszczalne. Stanowisko przedstawione w uzasadnieniu tego wyroku jest jednak wysoce kontrowersyjne i nie można go w pełni zaaprobować.
W nowym bloku remont, a właściwie wykańczanie mieszkania nie jest zaskoczeniem. Przeprowadzają go wszyscy lokatorzy, stąd zazwyczaj wiercenie u sąsiada jest do zaakceptowania. Oczywiście w granicach rozsądku....
W nowym bloku remont, a właściwie wykańczanie mieszkania nie jest zaskoczeniem. Przeprowadzają go wszyscy lokatorzy, stąd zazwyczaj wiercenie u sąsiada jest do zaakceptowania. Oczywiście w granicach rozsądku. Gorzej, gdy remont trwa i trwa, a do tego bywa uciążliwy. Co możemy zrobić w takiej sytuacji?
W artykule „Określenie zasad monitoringu na osiedlach” z 2012 r. autor Paweł Puch podkreślał, że aktualnie (czyli 16 maja 2012 r.) zasady udostępniania nagrań z monitoringu nie są określone. Czy sytuacja...
W artykule „Określenie zasad monitoringu na osiedlach” z 2012 r. autor Paweł Puch podkreślał, że aktualnie (czyli 16 maja 2012 r.) zasady udostępniania nagrań z monitoringu nie są określone. Czy sytuacja uległa zmianie?
Administrator osiedla, na którym mieszkam, uniemożliwił mi uzyskanie nagrania. Poinformował jedynie, że mogę złożyć wniosek na policję i tylko w takim przypadku nagranie zostanie jej udostępnione. Czy administrator miał prawo nie udostępnić nagrania - pyta Czytelniczka.
Szeroko komentowany jest wyrok Sądu Okręgowego w Suwałkach z dnia 14 października 2014 r. (sygn. akt ICa 253/14) dotyczący uchwały wspólnoty, która zdecydowała o podłączeniu budynku do sieci c.o., interpretowany...
Szeroko komentowany jest wyrok Sądu Okręgowego w Suwałkach z dnia 14 października 2014 r. (sygn. akt ICa 253/14) dotyczący uchwały wspólnoty, która zdecydowała o podłączeniu budynku do sieci c.o., interpretowany jako potwierdzenie braku prawa właściciela posiadającego indywidualne źródło ogrzewania lokalu do skutecznej odmowy partycypacji w kosztach montażu instalacji centralnego ogrzewania.
Funkcjonujący we wspólnocie mieszkaniowej monitoring, zainstalowany legalnie, może być źródłem roszczeń, formułowanych zarówno przez członków wspólnoty, jak i przez osoby trzecie. Roszczenia te są kierowane...
Funkcjonujący we wspólnocie mieszkaniowej monitoring, zainstalowany legalnie, może być źródłem roszczeń, formułowanych zarówno przez członków wspólnoty, jak i przez osoby trzecie. Roszczenia te są kierowane przeciwko właścicielowi monitoringu, czyli wspólnocie mieszkaniowej.
Cotygodniowy aktualny przegląd orzecznictwa (cz. 205), a w nim o remoncie dachu bez zgody właścicieli oraz o liczeniu głosów przy błędnej wysokości udziałów.
Cotygodniowy aktualny przegląd orzecznictwa (cz. 205), a w nim o remoncie dachu bez zgody właścicieli oraz o liczeniu głosów przy błędnej wysokości udziałów.
Cotygodniowy aktualny przegląd orzecznictwa (cz. 201), a w nim o zarządcy w małej wspólnocie mieszkaniowej oraz o wspólnocie mieszkaniowej dochodzącej usunięcia wad fizycznych budynku.
Cotygodniowy aktualny przegląd orzecznictwa (cz. 201), a w nim o zarządcy w małej wspólnocie mieszkaniowej oraz o wspólnocie mieszkaniowej dochodzącej usunięcia wad fizycznych budynku.
Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...
Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...
Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.