Od ponad roku mierzymy się z historyczną niestabilnością na rynku energetycznym. Przejawia się ona w dwóch obszarach – ograniczona dostępność niektórych źródeł energii oraz rosnące ceny. W wielu przypadkach inwestorzy nie mogą skorzystać z gazu ziemnego, ponieważ nie mają dostępu do sieci gazu ziemnego albo ich zapotrzebowanie na energię przewyższa możliwości przesyłowe istniejącej sieci. Dodatkowo, część inwestorów nie chce korzystać z gazu ziemnego z sieci z uwagi na jego cenę i brak przejrzystości w zakresie podwyżek cen. Instalacja gazowa zasilana gazem płynnym (LPG) może być dla nich ratunkiem, ponieważ LPG jest w tym momencie jednym z najbardziej stabilnych cenowo i dostępnych źródeł energii, a także samo wykonanie instalacji nie jest aż tak kosztowną inwestycją jak np. montaż pompy ciepła.
treść sponsorowana
Instalacja zbiornikowa zasilana gazem płynnym (LPG). Co to za rozwiązanie?
Instalacja gazowa zasilana LPG zaspokaja różne potrzeby energetyczne: ogrzewanie pomieszczeń, podgrzewanie wody użytkowej, zasilanie kuchni gazowych oraz może być źródłem zasilania w wielu procesach technologicznych. Gaz jest magazynowany w naziemnych lub podziemnych zbiornikach zlokalizowanych poza budynkiem. Gaz płynny zapewnia analogiczny komfort użytkowania jak gaz ziemny z sieci i jest przyjazny dla środowiska. Instalacja jest bezobsługowa i ma tę przewagę nad gazem ziemnym, że można ją zastosować praktycznie w każdym miejscu, gdzie można dojechać cysterną z gazem. Warto dodać, że gaz płynny jest obecnie najbardziej stabilnym źródłem ciepła – zarówno pod kątem ceny jak i gwarancji dostaw. Sprawdź >>
Instalacja lpg w budynku wielorodzinnym - zbiorniki podziemne
Kiedy warto zainwestować w instalację na gaz płynny?
Przede wszystkim gaz płynny to dobre rozwiązanie, jeżeli nieruchomość nie ma dostępu do sieci gazu ziemnego. Druga sytuacja, kiedy warto zastosować LPG, to możliwość podłączenia do sieci gazu ziemnego dopiero w perspektywie kilku lat. Trzecia sytuacja, w praktyce może dotyczyć np. osiedli mieszkaniowych lub dużych przedsiębiorstw, to zapotrzebowanie na energię przewyższające możliwości przesyłowe istniejącej sieci gazu ziemnego. Podsumowując, instalacja na gaz płynny może być rozwiązaniem docelowym lub przejściowym do czasu podłączenia gazu ziemnego z sieci. Instalacja na gaz płynny to opcja zarówno dla nowopowstających obiektów jak i tych, które wymagają modernizacji dotychczasowych systemów grzewczych np. na paliwa stałe czy olej opałowy.
Jak jest z dostępnością i kosztami gazu płynnego w porównaniu z innymi paliwami?
W tym momencie gaz płynny jest jednym z najtańszych źródeł energii dostępnych na rynku. Również koszt wykonania instalacji grzewczej jest relatywnie niski w porównaniu z innymi nośnikami energii (np. pompami ciepła). GASPOL jest w stanie zagwarantować klientom stałą cenę gazu płynnego nawet na 2 lata, co stanowi unikalną ofertę na rynku energetycznym. Dodatkowo jakość LPG jest zawsze porównywalna, czego nie możemy sobie zapewnić stosując np. paliwa stałe. GASPOL ma własną flotę cystern gazowych i terminale przeładunkowe na terenie całej Polski, w tym terminal morski w Gdańsku. Własny terminal gazowy w sytuacji odcięcia dostaw gazu płynnego z Rosji pozwala na stały dostęp LPG z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. Dowiedz się więcej >>
Instalacja lpg w budynku wielorodzinnym - zbiorniki naziemne
Jakie są korzyści finansowe z zastosowania LPG?
Inwestycja w budowę instalacji LPG jest w porównaniu i innymi systemami grzewczymi znacznie tańsza. W przypadku obiektów modernizowanych coraz częściej pojawiają się możliwości dofinansowania lub atrakcyjnego kredytowania. Kolejnym ważnym aspektem jest możliwość wykonania instalacji LPG w standardzie przystosowanym do gazu ziemnego.
Jeżeli pojawi się możliwość podłączenia do gazu ziemnego, klient będzie miał gotową instalację i jego wkład finansowy w przepięcie do sieci gazu ziemnego będzie zredukowany do minimum. Nie będzie też konieczny zakup nowych urządzeń gazowych – kocioł gazowy jest przystosowany do poboru zarówno gazu płynnego jak i gazu ziemnego.
Jeżeli mówimy o finansach, to ważnym tematem jest gwarancja ceny gazu na z góry określony czas. Chodzi o wspomnianą wcześniej gwarancję stałej cenę gazu nawet na 2 lata. Dzięki temu klient zyskuje przewidywalność wydatków na ogrzewanie, które stanowią dużą część kosztów konsumpcyjnych. To szczególnie ważny aspekt w dzisiejszych czasach, kiedy koszty energii bardzo szybko rosną i mamy do czynienia z wysoką inflacją.
Ponadto, zastosowanie gazu płynnego zwiększa standard domu lub mieszkania, co pozwoli w przyszłości osiągnąć wyższą cenę sprzedaży lokalu. Zastosowanie gazu płynnego eliminuje wiele kosztów operacyjnych związanych z administracją osiedla. Gaz płynny jest całkowicie bezobsługowym źródłem ciepła. Nie trzeba aranżować przestrzeni na magazynowanie opału, ponieważ gaz jest magazynowany w zbiornikach podziemnych lub naziemnych poza budynkiem. Nie trzeba organizować dostaw paliwa ani angażować dodatkowej osoby do obsługi instalacji. Rozliczenie za ciepło może być również prowadzone całkowicie przez GASPOL bez konieczności obsługi po stronie administracji budynku. Zapytaj o tę usługę >>
Jak wygląda inwestycja w instalację na gaz płynny?
Każda inwestycja jest poprzedzona badaniem potrzeb energetycznych klienta, co pozwala optymalnie dobrać instalację oraz sposób rozliczeń. Jesteśmy w stanie zredukować zaangażowanie inwestora do minimum, ponieważ GASPOL zajmuje się budową instalacji zbiornikowych zasilanych LPG kompleksowo tzn. od projektu aż po dostawy gazu.
Na działce klienta montujemy zbiornik do magazynowania gazu, wykonujemy instalację, dostarczamy kocioł gazowy, a później dbamy o dostawy paliwa i serwis. Przy tzw. bliźniakach, segmentach, blokach w niskiej zabudowie i osiedlach domów jednorodzinnych budujemy wspólny park zbiornikowy dla wszystkich mieszkańców, czyli tzw. sieć gazową LPG (wielolicznikową instalację na gaz płynny). Zbiorniki są zlokalizowane w jednym miejscu, ale każdy lokal jest wyposażony we własny kocioł gazowy i urządzenia do zdalnego pomiaru zużycia gazu.
W ostatnich miesiącach coraz większą popularnością wśród inwestorów budujących budynki wielorodzinne cieszą się centralne kotłownie zasilane gazem płynnym. Dotyczy to głównie inwestorów, którzy pierwotnie zamierzali przyłączyć budynki do gazu ziemnego z sieci. Budujemy również pierwsze sieci LPG składające się z grupy kotłowni centralnych – wtedy każdy blok (kotłownia centralna) rozlicza się oddzielnie za zużyty gaz na podstawie zdalnych odczytów stanu gazomierza. Sprawdź warunki rozliczeń >>
Instalacja lpg ze zbiornikami podziemnymi - osiedle budynków wielorodzinnych
Wielolicznikowe instalacje na gaz płynny (potocznie nazywane sieciami gazowymi LPG), czyli jeden park zbiornikowy dla wielu odbiorców gazu, doskonale sprawdzają się w budynkach wielorodzinnych i na osiedlach domów jednorodzinnych. GASPOL może elastycznie realizować budowę instalacji w etapach i zgodnie z zapotrzebowaniem inwestora i tempem prac budowlanych na osiedlu.
Zaletą tego rozwiązania jest to, że mieszkańcy mogą włączyć ogrzewanie o każdej porze roku, niezależnie od pozostałych najemców. Ponadto GASPOL monitoruje zdalnie poziom gazu w zbiorniku oraz zużycie gazu przez poszczególnych odbiorców. Dzięki temu zdalnemu monitoringowi (tzw. telemetrii) automatycznie informujemy właściciela lub zarządcę o konieczności uzupełnienia zbiornika i terminie realizacji dostawy. Telemetria umożliwia nam także indywidualne rozliczenia z mieszkańcami. Odbywają się one nie na podstawie prognoz, a zgodnie z faktycznym zużyciem gazu.
Dla wygody mieszkańców rozliczenia prowadzimy w cyklach miesięcznych. Każdy odbiorca ma zdalny dostęp do portalu klienta, gdzie może sprawdzić cenę rozliczeniową, historię płatności czy pobrać fakturę. To wszystko wpływa nie tylko na komfort mieszkańców, ale znacznie ułatwia zarządzanie osiedlem, ponieważ zarządca nie musi zamawiać dostaw paliwa, spisywać stanów gazomierzy oraz prowadzić rozliczeń finansowych za ciepło, w tym windykacji należności.
Zapraszamy do kontaktu z doradcą GASPOLU. Wystarczy zadzwonić pod numer 606 800 400 lub wysłać formularz dostępny na naszej stronie internetowej www.gaspol.pl i zamówić bezpłatną wycenę wykonania instalacji. Zamów >>
Brak opcji podłączenia do sieci gazu ziemnego lub miejskiej ciepłowni wcale nie musi stanowić problemu. Jest inne rozwiązanie, które zapewni Tobie i Twoim bliskim czyste i bezobsługowe ogrzewanie – instalacja...
Brak opcji podłączenia do sieci gazu ziemnego lub miejskiej ciepłowni wcale nie musi stanowić problemu. Jest inne rozwiązanie, które zapewni Tobie i Twoim bliskim czyste i bezobsługowe ogrzewanie – instalacja gazowa zasilana gazem płynnym (LPG). W tej chwili LPG zapewnia niższe i przewidywalne rachunki oraz pozwala skutecznie walczyć ze smogiem.
Dnia 17 grudnia 2021 roku Prezes Urzędu Regulacji Energetycznej zatwierdził nowe taryfy na sprzedaż gazu domostwom dla PGNiG Obrót Detaliczny oraz na dystrybucję tego paliwa dla Polskiej Spółki Gazownictwa...
Dnia 17 grudnia 2021 roku Prezes Urzędu Regulacji Energetycznej zatwierdził nowe taryfy na sprzedaż gazu domostwom dla PGNiG Obrót Detaliczny oraz na dystrybucję tego paliwa dla Polskiej Spółki Gazownictwa (PSG). Od teraz za gaz będzie trzeba płacić średnio o ponad 50 proc. więcej. W niektórych przypadkach podwyżki wyniosą nawet kilkaset proc. Czy można uchronić się przed drastycznymi podwyżkami cen gazu?
Stały rozwój rynku nieruchomości oraz zmieniające się standardy i potrzeby klientów sprawiają, że deweloperzy muszą ciągle szukać nowych rozwiązań, aby ich oferty pozostały konkurencyjne. Jednym z takich...
Stały rozwój rynku nieruchomości oraz zmieniające się standardy i potrzeby klientów sprawiają, że deweloperzy muszą ciągle szukać nowych rozwiązań, aby ich oferty pozostały konkurencyjne. Jednym z takich rozwiązań może być instalacja gazowa zasilana gazem płynnym, która zapewnia ekologiczny i ekonomiczny system ogrzewania.
Instalacja gazowa zasilana gazem płynnym to idealne rozwiązanie dla gruntów bez dostępu do gazu ziemnego lub, gdy nie spełnia on wymogów technologicznych. Gaz płynny zapewni takim inwestycjom ekologiczny,...
Instalacja gazowa zasilana gazem płynnym to idealne rozwiązanie dla gruntów bez dostępu do gazu ziemnego lub, gdy nie spełnia on wymogów technologicznych. Gaz płynny zapewni takim inwestycjom ekologiczny, ekonomiczny i bezobsługowy system, który ogrzeje pomieszczenia, przygotuje ciepłą wodę i zasili kuchenki, a w przyszłości, jeśli będzie taka potrzeba, posłuży do odbioru gazu ziemnego bez konieczności przeróbki instalacji. Podpowiadamy, jakich formalności należy dopełnić, by móc zastosować instalację...
Przybywa miejscowości objętych zakazem palenia węglem czy drewnem. I słusznie – można rzec. Przestarzałe systemy grzewcze nie zapewniają mieszkańcom odpowiedniego komfortu, a w wielu przypadkach nawet...
Przybywa miejscowości objętych zakazem palenia węglem czy drewnem. I słusznie – można rzec. Przestarzałe systemy grzewcze nie zapewniają mieszkańcom odpowiedniego komfortu, a w wielu przypadkach nawet bezpieczeństwo jest znacząco zachwiane. Co w tej sytuacji? Jakie źródło energii wybrać?
Czyste i bezobsługowe źródło ciepła dla mieszkańców, oszczędność miejsca dzięki naziemnemu lub podziemnemu zbiornikowi na gaz zlokalizowanemu poza budynkiem, korzystny wpływ na jakość powietrza i zdrowie...
Czyste i bezobsługowe źródło ciepła dla mieszkańców, oszczędność miejsca dzięki naziemnemu lub podziemnemu zbiornikowi na gaz zlokalizowanemu poza budynkiem, korzystny wpływ na jakość powietrza i zdrowie mieszkańców, gwarancja bezpieczeństwa (24-godzinny serwis instalacji), optymalizacja wydatków na energię (każdy użytkownik zarządza ciepłem w swoim lokalu) – to tylko kilka korzyści płynących z instalacji gazu płynnego.
Rozliczanie ciepła i windykacja należności przestają być obowiązkiem zarządcy nieruchomości. Wszystkim tym zajmuje się GASPOL, nie ma też konieczności pośredniczenia zarządcy w tych czynnościach. Jedynym...
Rozliczanie ciepła i windykacja należności przestają być obowiązkiem zarządcy nieruchomości. Wszystkim tym zajmuje się GASPOL, nie ma też konieczności pośredniczenia zarządcy w tych czynnościach. Jedynym obowiązkiem zarządcy jest potwierdzenie z GASPOLEM terminu dostawy gazu do instalacji i zapewnienie kierowcy możliwości zatankowania zbiorników.
Do obowiązków zarządcy nieruchomości należy m.in. utrzymanie w należytym stanie nieruchomości, nad którymi sprawuje pieczę. Co to oznacza? Przeprowadzanie regularnych przeglądów i kontroli instalacji,...
Do obowiązków zarządcy nieruchomości należy m.in. utrzymanie w należytym stanie nieruchomości, nad którymi sprawuje pieczę. Co to oznacza? Przeprowadzanie regularnych przeglądów i kontroli instalacji, zapewnienie mieszkańcom ogrzewania, decyzje w sprawie nowych inwestycji, dbanie o stan zieleni na osiedlu, egzekwowanie należności od lokatorów, rozliczanie się z przedsiębiorstwami świadczącymi usługi na rzecz danej wspólnoty czy spółdzielni, ubezpieczenie nieruchomości… Można by tak wymieniać, bo...
Konieczność wydzielenia osobnego pomieszczenia na kotłownię w przypadku wielu systemów grzewczych to niejedyny wymóg prawa budowlanego. Przepisy określają również inne parametry, takie jak: wielkość kotłowni,...
Konieczność wydzielenia osobnego pomieszczenia na kotłownię w przypadku wielu systemów grzewczych to niejedyny wymóg prawa budowlanego. Przepisy określają również inne parametry, takie jak: wielkość kotłowni, metody jej wentylacji, a nawet obowiązek wydzielenia miejsca na składowanie opału. W przypadku sieci gazowej LPG sytuacja ma się zupełnie inaczej. Zbiornik z paliwem jest umiejscowiony poza budynkiem, dzięki czemu zyskujemy dodatkową przestrzeń. A jedna instalacja zapewnia ogrzewanie kilku budynków,...
Konieczność wydzielenia osobnego pomieszczenia w przypadku kotłowni to niejedyny wymóg prawa budowlanego. Przepisy określają również takie parametry jak wielkość kotłowni, metody jej wentylacji, a nawet...
Konieczność wydzielenia osobnego pomieszczenia w przypadku kotłowni to niejedyny wymóg prawa budowlanego. Przepisy określają również takie parametry jak wielkość kotłowni, metody jej wentylacji, a nawet obowiązek wydzielenia miejsca na składowanie opału. W przypadku sieci gazowej LPG sytuacja ma się zupełnie inaczej. Jedna instalacja zapewnia ogrzewanie kilku budynków, gaz do kuchenki gazowej i ciepłą wodę. Zbiornik z paliwem jest umiejscowiony poza budynkiem, dzięki czemu nie ma potrzeby wydzielania...
Planujesz budowę osiedla domków jednorodzinnych, szeregowców lub budynków wielorodzinnych? Na działce nie ma dostępu do sieci gazu ziemnego, a chcesz zapewnić mieszkańcom komfortowe ogrzewanie? Rozwiązaniem...
Planujesz budowę osiedla domków jednorodzinnych, szeregowców lub budynków wielorodzinnych? Na działce nie ma dostępu do sieci gazu ziemnego, a chcesz zapewnić mieszkańcom komfortowe ogrzewanie? Rozwiązaniem jest sieć LPG zasilana gazem płynnym.
Sieci gazowe zasilane gazem płynnym (LPG) nie różnią się znacząco od tych zasilanych gazem ziemnym. Pierwsze z wymienionych dostarczają gaz ze zbiornika znajdującego się w pobliżu inwestycji, drugie są...
Sieci gazowe zasilane gazem płynnym (LPG) nie różnią się znacząco od tych zasilanych gazem ziemnym. Pierwsze z wymienionych dostarczają gaz ze zbiornika znajdującego się w pobliżu inwestycji, drugie są ogólnopolskie. Z sieci zasilanych gazem płynnym mogą korzystać spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz deweloperzy. Dla samych mieszkańców, zarządców czy użytkowników oznaczają realne korzyści.
W Polsce nadal duża część budynków wielorodzinnych jest ogrzewana przestarzałymi systemami grzewczymi, które nie zapewniają mieszkańcom niezbędnego komfortu, a wręcz są szkodliwe dla ich zdrowia. Właściciele...
W Polsce nadal duża część budynków wielorodzinnych jest ogrzewana przestarzałymi systemami grzewczymi, które nie zapewniają mieszkańcom niezbędnego komfortu, a wręcz są szkodliwe dla ich zdrowia. Właściciele i administratorzy coraz częściej podejmują działania zmierzające do wymiany ogrzewania w takich lokalach. Stają przed dylematem, jakie źródło energii wybrać? Najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest podłączenie budynku do ciepłowni miejskiej lub sieci gazu ziemnego, ale nie wszędzie jest taka...
Sieci gazowe zasilane gazem płynnym nie różnią się praktycznie od tych zasilanych gazem ziemnym. Pierwsze z wymieniony dostarczają gaz ze zbiornika znajdującego się niedaleko inwestycji, drugie są ogólnopolskie.
Sieci gazowe zasilane gazem płynnym nie różnią się praktycznie od tych zasilanych gazem ziemnym. Pierwsze z wymieniony dostarczają gaz ze zbiornika znajdującego się niedaleko inwestycji, drugie są ogólnopolskie.
Jedną z alternatyw dla budynków wielorodzinnych z kotłowniami olejowymi jest ogrzewanie gazem płynnym (LPG), szczególnie na obszarach bez dostępu do gazu ziemnego. Instalacja grzewcza zasilana LPG jest...
Jedną z alternatyw dla budynków wielorodzinnych z kotłowniami olejowymi jest ogrzewanie gazem płynnym (LPG), szczególnie na obszarach bez dostępu do gazu ziemnego. Instalacja grzewcza zasilana LPG jest całkowicie bezobsługowa, a przede wszystkim tańsza w eksploatacji od instalacji na lekki olej opałowy.
Gaz płynny (LPG) oraz gaz ziemny to paliwa, które emitują zdecydowanie najmniej szkodliwych substancji w stosunku do pozostałych nośników energii. Zastosowanie gazu eliminuje wydzielanie do atmosfery tzw....
Gaz płynny (LPG) oraz gaz ziemny to paliwa, które emitują zdecydowanie najmniej szkodliwych substancji w stosunku do pozostałych nośników energii. Zastosowanie gazu eliminuje wydzielanie do atmosfery tzw. pyłów zawieszonych (PM 10 i PM 2,5) redukując tym samym powstawanie smogu.
Jednym z zadań właścicieli i zarządców budynków wielorodzinnych jest zapewnienie mieszkańcom ogrzewania. Tam, gdzie to możliwe stosuje się ciepło systemowe lub gaz ziemny. Co zrobić, kiedy nie ma dostępu...
Jednym z zadań właścicieli i zarządców budynków wielorodzinnych jest zapewnienie mieszkańcom ogrzewania. Tam, gdzie to możliwe stosuje się ciepło systemowe lub gaz ziemny. Co zrobić, kiedy nie ma dostępu do żadnego z tych źródeł lub budowa sieci gazu ziemnego opóźnia się? Jednym z rozwiązań jest system grzewczy oparty na sieciach gazowych zasilanych gazem płynnym (LPG). Zapewni mieszkańcom nie tylko ciepło, ale posłuży do przygotowania ciepłej wody użytkowej i zasili kuchenki gazowe. Prekursorem...
Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...
Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...
Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.