Remont i naprawa posadzek lastrykowych
Remont i naprawa posadzek – lastryko, beton, marmur, granit
Crisoma
Remont posadzek może obejmować różne czynności – od renowacji, przez szlifowanie, czyszczenie i impregnację, aż po krystalizację. Wybór konkretnej operacji uzależniony jest od rodzaju posadzki i stopnia jej uszkodzenia, a także oczekiwanych efektów. Każda posadzka po latach eksploatacji będzie wymagała renowacji, jednak nie każda będzie wymagała wymiany na nową. Nawet najbardziej wytrzymałe i trwałe podłogi z czasem szarzeją i matowieją – nie da się tego uniknąć. Jednak jest na to sposób – renowacja, która pozwala używanej podłodze odzyskać blask i piękny wygląd.
Jak przebiega naprawa posadzek?
Naprawa posadzek jest procesem wieloetapowym. Jego złożoność, czyli liczba wykonywanych czynności, jest uzależniona od rodzaju kamienia, stopnia uszkodzenia, a także od oczekiwanego efektu rozproszenia światła. Właściwie cały proces rozpoczyna się od rozpoznania problemu i doboru odpowiednich narzędzi i metod do realizacji zlecenia.
Co zrobić w przypadku uszkodzenia lastryka?
Pomoc techniczna: 502 096 093
Etap I – wyrównanie powierzchni
Za pomocą narzędzi diamentowych odbywa się szlifowanie uszkodzonej powierzchni w celu jej wyrównania. Poziom uszkodzenia – głębokość rys, liczba ubytków – oraz stopień nierówności płyt narzucają użycie odpowiedniej technologii.
Etap II – uzupełnianie ubytków
Głębokie rysy, odpryski płyt czy inne ubytki uzupełniane są materiałem oryginalnym bądź mieszaniną żywicy z utwardzaczem oraz odpowiednim barwnikiem. Ten ostatni należy tak dobrać, aby był najbardziej zbliżony do naprawianej powierzchni.
Etap III – szlifowanie powierzchni
Kolejną czynnością jest wielokrotne szlifowanie przy użyciu narzędzi diamentowych, których zadaniem jest stopniowe wygładzanie szlifowanej powierzchni. Powoduje to „zamknięcie” powierzchni kamienia oraz zmniejsza rozproszenie światła, co daje nam efekt tak zwanego połysku.
Etap IV – polerowanie i zabezpieczenie powierzchni
Ostatnią kluczową czynnością jest zabezpieczenie posadzki odpowiednim impregnatem, który po aplikacji wpolerowuje się w posadzkę. Dzięki czemu posadzka zostaje trwale zabezpieczona przed wnikaniem wilgoci i brudu. Dowiedz się więcej >>
Jakie są metody i zalety konserwacji posadzek?
Posadzka to element podłogi, który najbardziej jest narażony na zniszczenia. Stąd tak ważna jest właściwa jej eksploatacja. Zalecenia dotyczące użytkowania i pielęgnacji posadzki są często pomijane, co w konsekwencji skraca jej żywotność oraz czas, kiedy użytkownicy mogą cieszyć się jej atrakcyjnym wyglądem.
Konserwacja polega na pokryciu oczyszczonej powierzchni odpowiednim impregnatem. Dobór impregnatu odbywa się indywidualnie do każdej posadzki.
Mogą to być impregnaty na bazie wodnej bądź rozpuszczalnikowej.
Zadzwoń, aby poznać cały proces i wstępną wycenę renowacji klatki schodowej:
502 096 093
Zalet konserwacji posadzek jest wiele, wśród najważniejszych wymienia się zabezpieczenie przed zbyt szybkim zużyciem oraz przed wnikaniem w głąb posadzki brudu, co w konsekwencji zmniejsza nakłady na codzienne czyszczenie. Sprawdź >>
Podsumowując, remont posadzek się opłaca. Powód jest prosty – dobrze przeprowadzony pozwala uzyskać efekt „nowej powierzchni”, a koszty są znacznie niższe niż w przypadku wymiany na nową posadzkę.
Crisoma s.c ul. Plac Czerwca 1976 r. 2 + 48 (22) 373 29 22 |