Zapowiadane przez rząd dopłaty do zakupu rowerów elektrycznych zostały zablokowane. Wsparcie jednośladowych "elektryków" z Funduszu Modernizacyjnego wstrzymał Europejski Bank Inwestycyjny – o czym informuje...
Zapowiadane przez rząd dopłaty do zakupu rowerów elektrycznych zostały zablokowane. Wsparcie jednośladowych "elektryków" z Funduszu Modernizacyjnego wstrzymał Europejski Bank Inwestycyjny – o czym informuje serwis Rzeczpospolita.
Mamy świadomość aktualnych wyzwań dla rynku nieruchomości i błyskawicznie postępujących zmian technologicznych – mówił podczas październikowego XXII Kongresu, zorganizowanego przez Polską Federację Stowarzyszeń...
Mamy świadomość aktualnych wyzwań dla rynku nieruchomości i błyskawicznie postępujących zmian technologicznych – mówił podczas październikowego XXII Kongresu, zorganizowanego przez Polską Federację Stowarzyszeń Zawodów Nieruchomościowych w Gdańsku, prezydent tej organizacji Tomasz Pardo.
Paczkomaty są już niemal wszędzie i nadal wzrasta ich liczba. To konsekwencja ich popularności – Polacy uwielbiają tę formę otrzymywania przesyłki. Samorządowcy jednak zabierają głos i chcą opodatkować...
Paczkomaty są już niemal wszędzie i nadal wzrasta ich liczba. To konsekwencja ich popularności – Polacy uwielbiają tę formę otrzymywania przesyłki. Samorządowcy jednak zabierają głos i chcą opodatkować paczkomaty.
W przeddzień głównych uroczystości (12.09.2024 r.) w hotelu Metropol Hotel w Katowicach odbył się Kongres Rozwoju Mieszkalnictwa, „Ewolucja Energetyczna – Alternatywne rozwiązania w energooszczędnej nieruchomości”. Na konferencję licznie przybyli zarządcy nieruchomości oraz osoby zainteresowane tematyką zrównoważonego budownictwa.
W tym roku KIGN przygotowało szereg wyjątkowych prelekcji. Rozpoczęła je Katarzyna Ciembka z Alior Banku, która przedstawiła możliwości finansowania wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Następnie dr Radosław Cyran i Wiktoria Jędrusik z Uniwersytety Ekonomicznego w Katowicach opowiedzieli o sytuacji mieszkaniowej w Polsce na tle innych krajów. Temat główny – ewolucję energetyczną w budownictwie – omówił Arkadiusz Borek, prezes zarządu Instytutu Gospodarki Nieruchomościami. Dyrektor regionalny UNIQA przedstawił rozwiązania ubezpieczyciela szyte na miarę zmieniających się potrzeb. Kolejnym tematem były sposoby na generowanie oszczędności z powietrza, zaprezentowane przez Macieja Janickiego – dyrektora regionalnego AERECO. A Piotr Stawicki, wiceprezes zarządu KIGN odniósł się do możliwości pozyskania dofinansowania zewnętrznego na inwestycje ekologicznego. Z ramienia KIGN wystąpiła jeszcze przedstawicielka rady programowej, Katarzyna Najbar, omawiając najnowsze wyniki Barometru Rynku Nieruchomości. Leszek Szulc, zastępca prezesa zarządu SM Nadodrze w Głogowie, pokazał, jak zaprojektować budynki przy wykorzystaniu energii cieplnej Ziemi. Duże emocje wzbudził wykład Moniki Wojciechowskiej z firmy Expres-Konkurent, która poruszyła kwestie cen deweloperskich. Na koniec Wojciech Bajur – starszy specjalista w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego podsumował wyniki prowadzonych przez cały dzień darmowych konsultacji budowalnych. Zanim to jednak nastąpiło, gości zaskoczyły jeszcze prelekcje przedstawicieli krakowskiej AGH. Online połączyła się z uczestnikami dr hab. inż. Magdalena Dudek, pokazując, jak wodór może być postrzegany w kontekście siły zielonej energia przyszłości, a obecny na miejscu dr hab. inż. Jerzy Feliks przedstawił Internet Rzeczy w nieruchomościach. Oprócz instytucji i mediów, patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Przemysłu oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii.
Wieczorem, w tym samym hotelu, sympatycy i wieloletni współpracownicy KIGN uczestniczyli w uroczystej kolacji, która była małym preludium do wydarzeń dnia następnego.
Uroczysta kolacja. Fot. KIGN
Obchody w planetarium
13 września spotkaliśmy się w słynnym Planetarium – Śląskim Parku Nauki. Zawitali tam specjalnie zaproszeni goście Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami, którzy razem z KIGN świętowali 10 lat jej istnienia. Uroczystość połączona była z galą finałową VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Inwestycja Roku, na której poznaliśmy tegorocznych laureatów i najpiękniejsze, zrealizowane w całej Polsce, inwestycje. Obchody rozpoczęliśmy od wycieczek po Planetarium. Goście mogli m.in. poczuć efekty, które wywołują szkody górnicze, a nawet trzęsienie ziemi. Zobaczyli też, jak powstają chmury, deszcz i błyskawice oraz poznali nowoczesne urządzenia, dzięki którym nieboskłon nie jest już dla nas taką tajemnicą.
Planetarium – Śląski Park Nauki. Fot. KIGN
Potem główne uroczystości rozpoczął Marek Urban, Prezes Zarządu KIGN. Następnie wysłuchaliśmy przemówień wszystkich dotychczasowych prezesów izby – Arkadiusza Borka i Zbigniewa Olejniczaka. W trakcie obchodów było wiele miłych akcentów. II wicewojewoda śląski, Michał Kopański, wręczył w imieniu Prezydenta RP „Medale za długoletnią służbę”.
Nagrodzeni zostali:
Arkadiusz Borek – „Złoty Medal za Długoletnią Służbę”
Barbara Grzesiek – „Srebrny Medal za Długoletnią Służbę”
Edyta Koster – „Srebrny Medal za Długoletnią Służbę”
Ewa Kamińska – „Złoty Medal za Długoletnią Służbę”
Marek Urban – „Złoty Medal za Długoletnią Służbę”.
Również Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomości przygotowała wyróżnienia dla osób mających szczególny wkład w rozwój gospodarki nieruchomościami.
Medale „Zasłużony dla Gospodarki Nieruchomościami” otrzymali:
Brązowy:
Katarzyna Najbar
Srebrny:
Sabina Augustynowicz
Jan Brożek
Mateusz Górski
Michał Grodzki
Beata Kowalska
Mariusz Rybka
Podczas obchodów medale „Zasłużony dla Gospodarki Nieruchomościami” otrzymali m.in. Sabina Augustynowicz, redaktor naczelna „Administratora i Menedżera Nieruchomości” oraz Michał Grodzki. Fot. KIGN
Złoty:
Zbigniew Fudali
Joachim Gembalczyk
Joanna Koch-Kubas
Zbigniew Olejniczak
Beata Perska
Joanna Sekuła
Krzysztof Strucki
Marek Urban
Wielu członków KIGN, instytucji, organizacji i mediów, na ręce prezesa KIGN Marka Urbana złożyło gratulacje i pamiątkowe prezenty. Jak na urodziny przystało, w międzyczasie wszyscy częstowali się tortem.
Urodzinowy tort. Fot. KIGN
VIII edycja konkursu Inwestycja Roku
Bohaterami tego dnia byli również laureaci VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Inwestycja Roku. Inwestycje, dzięki którym zmienia się nasza rzeczywistość, zostały nagrodzone statuetką „Inwestycja Roku” lub wyróżnione pamiątkowymi dyplomami. Lista zwycięzców dostępna jest na stronie www.inwestycjaroku.pl
Podczas uroczystości wręczono nagrody w konkursie Inwestycja Roku. Fot. KIGN
Na zakończenie uroczystości wspólnie sięgnęliśmy gwiazd. Seans „Explore” o prawach Keplera, które pozwoliły na eksplorację kosmosu i lądowanie człowieka na Księżycu, został wyświetlony na największym w Polsce (i w tej części Europy) półkolistym ekranie o średnicy 23 m i powierzchni ponad 800 m2. A dzięki nowoczesnemu projektorowi analogowemu GOTO Chiron III oraz 10 projektorom cyfrowym SONY wyświetlających obrazy w rozdzielczości True 8K zobaczyliśmy niebo nad Śląskiem.
Tak zakończyły się obchody 10-lecia Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami. Przed KIGN kolejne, pełne wyzwań lata działalności na rzecz rozwoju rynku nieruchomości w Polsce.
Expo Energy – Targi Efektywności Energetycznej to największe wydarzenie branżowe w centralnej Polsce. Już 5 i 6 października 2024 r. w hali Expo-Łódź zaprezentowane zostaną najnowsze technologie z branży...
Expo Energy – Targi Efektywności Energetycznej to największe wydarzenie branżowe w centralnej Polsce. Już 5 i 6 października 2024 r. w hali Expo-Łódź zaprezentowane zostaną najnowsze technologie z branży OZE i HVAC.
Ministerstwo Infrastruktury informuje, że jeszcze w tym roku będzie gotowy projekt nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu w wodę. Zmiana ma objąć m.in. przywrócenie samorządom możliwości ustalania opłat za...
Ministerstwo Infrastruktury informuje, że jeszcze w tym roku będzie gotowy projekt nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu w wodę. Zmiana ma objąć m.in. przywrócenie samorządom możliwości ustalania opłat za wodę i wprowadzenie zmiennych stawek.
Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu pt. „Fotowoltaika na dachach płaskich” organizowanym przez Stowarzyszenie DAFA w dniu 12.09.2024 r. w Hotelu 500 w Strykowie k. Łodzi.
Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu pt. „Fotowoltaika na dachach płaskich” organizowanym przez Stowarzyszenie DAFA w dniu 12.09.2024 r. w Hotelu 500 w Strykowie k. Łodzi.
Spotkajmy się 1-3 października 2024 w EXPO XXI Warszawa, gdzie czeka na Ciebie wyjątkowa okazja, by rozwinąć swój biznes. Już teraz odbierz swoją wejściówkę na najważniejsze wydarzenie branży dźwigowej...
Spotkajmy się 1-3 października 2024 w EXPO XXI Warszawa, gdzie czeka na Ciebie wyjątkowa okazja, by rozwinąć swój biznes. Już teraz odbierz swoją wejściówkę na najważniejsze wydarzenie branży dźwigowej w Polsce! Nie zwlekaj i zarejestruj się!
Casting na najemcę to rozwiązanie, które jest obecne na rynku. Występuje w przypadku bardziej atrakcyjnych mieszkań, kuszących na przykład ceną czy lokalizacją. Casting na najemcę jest rozwiązaniem dopuszczalnym...
Casting na najemcę to rozwiązanie, które jest obecne na rynku. Występuje w przypadku bardziej atrakcyjnych mieszkań, kuszących na przykład ceną czy lokalizacją. Casting na najemcę jest rozwiązaniem dopuszczalnym przez polskie prawo pod warunkiem, że nie skutkuje on dyskryminacją określonych grup lokatorów (np. ze względu na pochodzenie). W praktyce jednak egzekwowanie tego prawa jest dość trudne.
Co zmieniło się w projektowaniu budynków po 1 sierpnia tego roku? Jak brzmią nowe wytyczne dotyczące parkowania elektryków w budynkach? Co dalej ze schronami? Zapraszamy na szkolenie!
Co zmieniło się w projektowaniu budynków po 1 sierpnia tego roku? Jak brzmią nowe wytyczne dotyczące parkowania elektryków w budynkach? Co dalej ze schronami? Zapraszamy na szkolenie!
Czy na nowych osiedlach uwzględniane są proekologiczne rozwiązania i wykorzystywana jest zielono-niebieska infrastruktura? Czy zrównoważony sposób budowania zwiększa koszt inwestycji? Jak bilansują się...
Czy na nowych osiedlach uwzględniane są proekologiczne rozwiązania i wykorzystywana jest zielono-niebieska infrastruktura? Czy zrównoważony sposób budowania zwiększa koszt inwestycji? Jak bilansują się takie projekty poprzez późniejsze mniejsze koszty eksploatacji? Czy mieszkania w inwestycjach przyjaznych dla środowiska są chętniej kupowane?
Mieszanka struktury właścicielskiej, brak funkcji zarządcy ulicy, brak spójnej architektury, a także niedobór odpowiednio dużych lokali – to największe przeszkody w szybkim rozwoju ulic handlowych. Jest...
Mieszanka struktury właścicielskiej, brak funkcji zarządcy ulicy, brak spójnej architektury, a także niedobór odpowiednio dużych lokali – to największe przeszkody w szybkim rozwoju ulic handlowych. Jest to ważne, szczególnie w przypadku reprezentacyjnych ulic miast, gdyż te odwiedzają tysiące ludzi dziennie.
Wakacje to dobry czas na remont. Kleje i farby szybciej schną, zapachów łatwiej się pozbyć z mieszkania, światło dzienne jest dłużej. Z analizy ponad 36 tys. zapytań na Oferteo.pl, wakacyjne modernizacje...
Wakacje to dobry czas na remont. Kleje i farby szybciej schną, zapachów łatwiej się pozbyć z mieszkania, światło dzienne jest dłużej. Z analizy ponad 36 tys. zapytań na Oferteo.pl, wakacyjne modernizacje częściej planowane były w mieszkaniach niż w domach (odpowiednio 65 proc. i 35 proc.) i obejmowały zwykle pojedyncze pomieszczenia, a nie całą nieruchomość jednocześnie.
Tragiczny wypadek na Opolszczyźnie, który wydarzył się podczas prac serwisowych przy instalacji grzewczej współpracującej z pompą ciepła i doprowadził do śmierci dwóch osób, wywołał wiele pytań dotyczących...
Tragiczny wypadek na Opolszczyźnie, który wydarzył się podczas prac serwisowych przy instalacji grzewczej współpracującej z pompą ciepła i doprowadził do śmierci dwóch osób, wywołał wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa użytkowania tych urządzeń. Dlatego PORT PC wyjaśnia kluczowe kwestie związane z eksploatacją pomp ciepła.
„Poradnik Zarządcy Nieruchomości” to publikacja skierowana do osób związanych zawodowo z branżą zarządzania nieruchomościami, w której zebrano najważniejsze informacje, przydatne zarządcom w codziennej...
„Poradnik Zarządcy Nieruchomości” to publikacja skierowana do osób związanych zawodowo z branżą zarządzania nieruchomościami, w której zebrano najważniejsze informacje, przydatne zarządcom w codziennej pracy. Pozycja ukaże się jesienią 2024 roku.
Tak dla budownictwa społecznego, nie dla programów dopłat do kredytów – rząd zmienia kierunek polityki mieszkaniowej. Szefowa resortu Funduszy i Polityki Regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz zapowiada,...
Tak dla budownictwa społecznego, nie dla programów dopłat do kredytów – rząd zmienia kierunek polityki mieszkaniowej. Szefowa resortu Funduszy i Polityki Regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz zapowiada, że do 2030 roku na program społecznego budownictwa mieszkaniowego ma być przeznaczonych 50 mld złotych.
Gwałtowne burze, nawałnice oraz porywy wiatru powodują uszkodzenia wielu drzew. Część z nich ma złamane jedynie gałęzie, część zostaje całkowicie wywróconych. Czy zarządca nieruchomości musi uzyskać zgodę...
Gwałtowne burze, nawałnice oraz porywy wiatru powodują uszkodzenia wielu drzew. Część z nich ma złamane jedynie gałęzie, część zostaje całkowicie wywróconych. Czy zarządca nieruchomości musi uzyskać zgodę na usunięcie takiego drzewa z posesji?
Polacy nadal dążą do własności, jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania na rynku. Ceny nieruchomości rosną, a program mieszkaniowy „Bezpieczny kredyt 2 proc.”, który miał pomóc, dodatkowo...
Polacy nadal dążą do własności, jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania na rynku. Ceny nieruchomości rosną, a program mieszkaniowy „Bezpieczny kredyt 2 proc.”, który miał pomóc, dodatkowo wywindował ceny mieszkań i domów.
Rozpoczęła się sprzedaż biletów na najważniejsze wydarzenie w branży projektowania uniwersalnego i dostępności architektonicznej w Polsce – Forum Dostępności. Druga edycja konferencji odbędzie się w dniach...
Rozpoczęła się sprzedaż biletów na najważniejsze wydarzenie w branży projektowania uniwersalnego i dostępności architektonicznej w Polsce – Forum Dostępności. Druga edycja konferencji odbędzie się w dniach 5-6 listopada 2024 roku w Poznaniu.
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Czesław Mroczek zapowiedział wyrywkowe kontrole piwnic i garaży, po tym, jak w jednej z poznańskich piwnic doszło do wybuchu pożaru, w którym zginęli strażacy.
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Czesław Mroczek zapowiedział wyrywkowe kontrole piwnic i garaży, po tym, jak w jednej z poznańskich piwnic doszło do wybuchu pożaru, w którym zginęli strażacy.
W imieniu Stowarzyszenia Fala Renowacji oraz miesięcznika „Administrator” serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach dla przedstawicieli wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych o tym, jakie działania...
W imieniu Stowarzyszenia Fala Renowacji oraz miesięcznika „Administrator” serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach dla przedstawicieli wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych o tym, jakie działania można podjąć w budynkach wielorodzinnych, aby zużywać mniej energii i płacić mniejsze rachunki. Spotkanie pt. „Modernizacja budynku wielorodzinnego”, odbędzie się stacjonarnie, 10 września 2024 r. w Warszawie.
Zapowiadany od kilkunastu miesięcy program mieszkaniowy kredyt #naStart nie ujrzy światła dziennego – takie zapowiedzi jeszcze przed kilkoma dniami można było usłyszeć z ust części polityków. Okazuje...
Zapowiadany od kilkunastu miesięcy program mieszkaniowy kredyt #naStart nie ujrzy światła dziennego – takie zapowiedzi jeszcze przed kilkoma dniami można było usłyszeć z ust części polityków. Okazuje się jednak, że kwestia wsparcia w postaci dopłat do kredytów nie jest jeszcze przesądzona.
Czy mieszkańcy nowych osiedli mogą liczyć na technologie oszczędzające energię i wodę? Jakiego rzędu są to oszczędności? Jak ważne są rozwiązania energooszczędne dla kupujących mieszkanie?
Czy mieszkańcy nowych osiedli mogą liczyć na technologie oszczędzające energię i wodę? Jakiego rzędu są to oszczędności? Jak ważne są rozwiązania energooszczędne dla kupujących mieszkanie?
Rada Polityki Pieniężnej na październikowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Taki stan rzeczy najprawdopodobniej utrzyma się w kolejnych miesiącach.
Rada Polityki Pieniężnej na październikowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Taki stan rzeczy najprawdopodobniej utrzyma się w kolejnych miesiącach.
Koszty utrzymania gospodarstwa domowego rosną. Co raz więcej płacimy za energię elektryczną i gaz, ale nie tylko za to. Opłaty za wywóz odpadów również są wyższe.
Koszty utrzymania gospodarstwa domowego rosną. Co raz więcej płacimy za energię elektryczną i gaz, ale nie tylko za to. Opłaty za wywóz odpadów również są wyższe.
Właściciele lub zarządcy budynków i lokali mieli obowiązek zgłosić źródło ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Deklarację należało złożyć do 30 czerwca 2022 roku. Teraz kontrolerzy...
Właściciele lub zarządcy budynków i lokali mieli obowiązek zgłosić źródło ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Deklarację należało złożyć do 30 czerwca 2022 roku. Teraz kontrolerzy sprawdzą stan rzeczywisty z deklarowanym.
Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...
Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...
Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.