administrator24.info

Zaawansowane wyszukiwanie

Sytuacja mieszkaniowa Polaków

Redakcja | 2024-08-01
Aktualny zasób mieszkaniowy w Polsce obejmuje około 15,2 miliona mieszkań, fot. Pixabay

Aktualny zasób mieszkaniowy w Polsce obejmuje około 15,2 miliona mieszkań, fot. Pixabay

Średnia powierzchnia mieszkania w Polsce jest o ponad 20 mkw. mniejsza od średniej unijnej, a odsetek przeludnionych lokali jest o prawie 20 punktów procentowych wyższy – takie wnioski płyną z raportu „Mieszkaniówka na rozdrożu 2.0” przygotowanym przez Cushman & Wakefield. To poniekąd wyjaśnia, skąd tak duże zainteresowanie zakupem własnego mieszkania.

Dobre wyniki rynku mieszkaniowego to za mało

Aktualny zasób mieszkaniowy w Polsce obejmuje około 15,2 miliona mieszkań i zdecydowana część to nieruchomości, których właścicielami są osoby prywatne.

Pierwszy kwartał 2024 przyniósł historycznie najwyższą kwartalną liczbę w zakresie rozpoczętych budów mieszkań. Od stycznia do marca deweloperzy zaczęli realizację prawie 42 000 mieszkań – o 79% więcej niż w analogicznym okresie 2023 roku i o 33% więcej niż w tym samym okresie 2022 roku. Więcej też wydano pozwoleń na budowę – o 45% r/r.

Autorzy raportu zwracają uwagę, że wzrosty dotyczą także lokali będących w sprzedaży. Z danych serwisu Otodom, na koniec czerwca w ofercie na rynku pierwotnym pozostawało ponad 50 000 mieszkań oferowanych na sprzedaż.

Statystyczny deficyt mieszkaniowy, wynosi około półtora miliona brakujących lokali. Z całą pewnością można powiedzieć, że liczba ta jest niedoszacowana i nie uwzględnia różnych typów mieszkań. Z jednej strony, nie uwzględnia ona pracowników korporacyjnych, sezonowych, zagranicznych, migrantów wojennych i studentów, a z drugiej – jest ona zakłócona przez tzw. drugie domy, czyli nieruchomości mieszkalne używane okresowo i zlokalizowane na przykład w kurortach. Nie bez powodu gminą z największą liczbą mieszkań na 1000 mieszkańców są Międzyzdroje czy Mielno, a Warszawa znajduje się dopiero na 11. pozycji – wyjaśnia Karolina Furmańska, Associate, ekspertka rynku mieszkaniowego w Cushman & Wakefield.

Alternatywą dla własności jest wynajem. Jednak autorzy raportu Cushman & Wakefield twierdzą, że mieszkaniowa dziura podażowa nadal istnieje. W ciągu najbliższych lat liczba mieszkań na wynajem ma powiększyć się o kolejne 30 tys.

Może Cię zainteresuje: Wynajem mieszkania kupionego w ramach programu mieszkaniowego

Polskie mieszkania odbiegają od standardów europejskich


Obywatele Polski mają jedne z najmniej korzystnych warunków mieszkaniowych w UE, zarówno pod względem liczby mieszkań, jak i ich jakości – twierdzi Ewa Derlatka-Chilewicz, Head of Research, Cushman & Wakefield.

Wyjaśnia dalej: – Średnia powierzchnia mieszkania w Polsce wynosi 75,5 mkw., co oznacza, że jest ona o 21 mkw. mniejsza od średniej unijnej. Ponadto w niektórych miastach, takich jak Gdańsk, Wrocław czy Poznań, średnia wielkość lokali na przestrzeni ostatnich lat maleje. Również średnia liczba pokoi na osobę w Polsce jest niższa o 0,5 od średniej europejskiej i wynosi 1,1, a wskaźnik odsetka populacji żyjącej w przeludnionych mieszkaniach wynosi 35,8%, będąc aż o 19 punktów procentowych powyżej średniej. Stawia nas to w czołówce krajów z jednymi z najmniej atrakcyjnych warunków mieszkaniowych w Europie, co w połączeniu z wysokimi kosztami mieszkań stanowi poważną barierę uniemożliwiającą osiągnięcie akceptowalnego standardu życia.

Może Ci się spodoba: Wsparcie strony popytowej nieruchomości a podaż

Ceny ofertowe nadal rosną

Średnie ceny ofertowe nowych mieszkań na rynku pierwotnym w głównych miastach Polski na koniec maja 2024 nadal rosły, a największy, bo 21%, wzrost odnotowano w Krakowie oraz Łodzi. Za nimi uplasowały się: Poznań z 18% wzrostem, Wrocław i Gdańsk z 17%.

Na rynku wtórnym również mamy do czynienia ze wzrostami. Ceny ofertowe w Krakowie wzrosły aż o 28% r/r, a w Warszawie – o 26% r/r. W Gdańsku i Katowicach podwyżki były najniższe spośród grupy największych miast, aczkolwiek także dwucyfrowe – 17%.

Autorzy raportu przygotowali również ciekawe wyliczenia. Przykładowo: na nowe mieszkanie w stolicy trzeba oszczędzać aż 24 lata, a na używane – 26 lat przy założeniu odkładania aż 50% rocznych zarobków netto na ten cel.

Zainteresowanie kredytami hipotecznymi nie słabnie

Zdecydowana większość Polaków potrzebuje dodatkowego finansowania na zakup własnego M. Raptowny wzrost stóp procentowych po 2021 roku wyhamował dostęp do kredytów. Jednak wprowadzenie programu „Bezpieczny kredyt 2 proc.” w 2023 przywrócił zainteresowanie klientów bankowym finansowaniem. Według danych BIK w czerwcu 2024 roku liczba zapytań o kredyty mieszkaniowe wzrosła o blisko 52% r/r.

Liczba potencjalnych kredytobiorców wyniosła na koniec czerwca 27 450, co oznacza wzrost o 25% r/r. W porównaniu do kwietnia 2024 roku zauważalny jest spadek o 15,6%, co jest podyktowane zakończeniem w II kwartale  przyjmowania wniosków w ramach programu „Bezpieczny kredyt 2 proc.”.

Średnia wartość wnioskowanego kredytu mieszkaniowego w czerwcu 2024 roku wyniosła prawie 443 000 PLN i wzrosła o 15,9% r/r. oraz o 1,7% w stosunku do maja 2024.

Prognozy

Eksperci Cushman & Wakefield przewidują, że pod koniec 2024 i w następnym roku będą utrzymywały się wzrosty cen mieszkań, szczególnie jeśli wprowadzony zostanie program „Mieszkanie na start”.

Źródło: Cushman & Wakefield

Komentarze

Powiązane

Redakcja news Od lipca zakrętka przytwierdzona do butelki

Od lipca zakrętka przytwierdzona do butelki Od lipca zakrętka przytwierdzona do butelki

Z dniem 1 lipca 2024 wchodzi w życie obowiązek przytwierdzania przez producentów zakrętek do butelek plastikowych. Pozostawienie nakrętek przy butelkach jest najbardziej ekologicznym rozwiązaniem – wyjaśnia...

Z dniem 1 lipca 2024 wchodzi w życie obowiązek przytwierdzania przez producentów zakrętek do butelek plastikowych. Pozostawienie nakrętek przy butelkach jest najbardziej ekologicznym rozwiązaniem – wyjaśnia wiceminister klimatu i środowiska Anita Sowińska

Redakcja news Sygnalista w branży nieruchomości

Sygnalista w branży nieruchomości Sygnalista w branży nieruchomości

Dnia 19 czerwca 2024 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał ustawę o ochronie sygnalistów. Ustawa ta implementuje dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady UE ws. ochrony osób zgłaszających naruszenie...

Dnia 19 czerwca 2024 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał ustawę o ochronie sygnalistów. Ustawa ta implementuje dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady UE ws. ochrony osób zgłaszających naruszenie prawa unijnego. Jakie znaczenie ma to dla branży nieruchomości?

Redakcja news Strefy czystego transportu

Strefy czystego transportu Strefy czystego transportu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) informuje, że w tym roku pojawi się ustawa zobowiązująca duże polskie miasta do tworzenia stref czystego transportu. Mowa o Krakowie, Katowicach, Wrocławiu. W Warszawie...

Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) informuje, że w tym roku pojawi się ustawa zobowiązująca duże polskie miasta do tworzenia stref czystego transportu. Mowa o Krakowie, Katowicach, Wrocławiu. W Warszawie strefa czystego transportu działa od 1 lipca 2024.

Redakcja news Gminy obawiają się kar

Gminy obawiają się kar Gminy obawiają się kar

Polska nie wdrożyła jeszcze systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP). Stąd odpowiedzialność organizacyjna i koszty gospodarowania odpadami opakowaniowymi spoczywają na gminach i jej mieszkańcach....

Polska nie wdrożyła jeszcze systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP). Stąd odpowiedzialność organizacyjna i koszty gospodarowania odpadami opakowaniowymi spoczywają na gminach i jej mieszkańcach. Obowiązkiem gminy jest osiąganie poziomów recyklingu. Wiele gmin już dzisiaj ma z tym problem.

Redakcja news Miasta z najlepszymi warunkami mieszkaniowymi

Miasta z najlepszymi warunkami mieszkaniowymi Miasta z najlepszymi warunkami mieszkaniowymi

Publikacja „Indeks Zdrowych Miast 2023”, przygotowana przez Grupę LUX MED we współpracy z Fundacją GAP oraz Szkołą Główną Handlową w Warszawie, koncentruje się na analizie warunków życia w 66 polskich...

Publikacja „Indeks Zdrowych Miast 2023”, przygotowana przez Grupę LUX MED we współpracy z Fundacją GAP oraz Szkołą Główną Handlową w Warszawie, koncentruje się na analizie warunków życia w 66 polskich miastach na prawach powiatu.

Redakcja news Kredyt #naStart przesunięty na 2025 r.

Kredyt #naStart przesunięty na 2025 r. Kredyt #naStart przesunięty na 2025 r.

Minister rozwoju i technologii Krzysztof Paszyk poinformował, że program "Kredyt mieszkaniowy #naStart" może zostać uruchomiony od 2025 r.

Minister rozwoju i technologii Krzysztof Paszyk poinformował, że program "Kredyt mieszkaniowy #naStart" może zostać uruchomiony od 2025 r.

Redakcja news Na rynku nieruchomości komercyjnych stabilnie, ale...

Na rynku nieruchomości komercyjnych stabilnie, ale... Na rynku nieruchomości komercyjnych stabilnie, ale...

NBP w raporcie poświęconym sytuacji na rynku mieszkaniowym podaje, że I kwartał 2024 r. na rynku nieruchomości biurowych i handlowo-usługowych był słabszy niż przed pandemią.

NBP w raporcie poświęconym sytuacji na rynku mieszkaniowym podaje, że I kwartał 2024 r. na rynku nieruchomości biurowych i handlowo-usługowych był słabszy niż przed pandemią.

Redakcja news Im wyższe piętro, tym droższe mieszkanie?

Im wyższe piętro, tym droższe mieszkanie? Im wyższe piętro, tym droższe mieszkanie?

Jak kształtują się ceny mieszkań na rynku pierwotnym w zależności od usytuowania na piętrze? Czy lokale na niższych piętrach są tańsze? Jakie korzyści mają lokale z wyższych kondygnacji?

Jak kształtują się ceny mieszkań na rynku pierwotnym w zależności od usytuowania na piętrze? Czy lokale na niższych piętrach są tańsze? Jakie korzyści mają lokale z wyższych kondygnacji?

Redakcja news Żółta i mętna woda w kranie

Żółta i mętna woda w kranie Żółta i mętna woda w kranie

Woda, która płynie do naszych domów i mieszkań po odkręceniu kurka, powinna być przejrzysta. No właśnie – powinna! Zdarza się jednak, że przybiera zabarwienie żółte, brązowe, staje się mętna.

Woda, która płynie do naszych domów i mieszkań po odkręceniu kurka, powinna być przejrzysta. No właśnie – powinna! Zdarza się jednak, że przybiera zabarwienie żółte, brązowe, staje się mętna.

Redakcja news Miasto 15-minutowe – dla kogo korzyści?

Miasto 15-minutowe – dla kogo korzyści? Miasto 15-minutowe – dla kogo korzyści?

Aglomeracje miejskie, choć oferują wiele możliwości mieszkańcom, mierzą się też z różnymi wyzwaniami, m.in. klimatycznymi, społecznymi czy gospodarczymi. Koncepcja miast 15-minutowych proponuje rozwiązania,...

Aglomeracje miejskie, choć oferują wiele możliwości mieszkańcom, mierzą się też z różnymi wyzwaniami, m.in. klimatycznymi, społecznymi czy gospodarczymi. Koncepcja miast 15-minutowych proponuje rozwiązania, które mają spowodować, że życie w miejskich przestrzeniach będzie bardziej zrównoważone i przyjazne dla mieszkańców.

Redakcja news Bunkry w blokach

Bunkry w blokach Bunkry w blokach

Projekt ustawy o obronie ludności cywilnej zakłada, że każdy nowy budynek z garażem powinien uwzględniać miejsce schronienia. A zatem regulacja miałaby objąć m.in. budynki mieszkalne wielolokalowe z garażami...

Projekt ustawy o obronie ludności cywilnej zakłada, że każdy nowy budynek z garażem powinien uwzględniać miejsce schronienia. A zatem regulacja miałaby objąć m.in. budynki mieszkalne wielolokalowe z garażami podziemnymi.

Redakcja news Polskie biurowce wyróżniają się na tle Europy

Polskie biurowce wyróżniają się na tle Europy Polskie biurowce wyróżniają się na tle Europy

Rynek biurowy w największych polskich miastach jest stosunkowo młody i charakteryzuje się wysoką jakością w porównaniu do innych krajów Europy Zachodniej.

Rynek biurowy w największych polskich miastach jest stosunkowo młody i charakteryzuje się wysoką jakością w porównaniu do innych krajów Europy Zachodniej.

Redakcja news Terminarz Zarządcy 2025 w przedsprzedaży!

Terminarz Zarządcy 2025 w przedsprzedaży! Terminarz Zarządcy 2025 w przedsprzedaży!

11. edycja „Terminarza Zarządcy”, czyli specjalnej publikacji przygotowanej przez redakcję „Administrator i Menedżer Nieruchomości” i portalu administrator24.info, ukaże się w nowej szacie graficznej.

11. edycja „Terminarza Zarządcy”, czyli specjalnej publikacji przygotowanej przez redakcję „Administrator i Menedżer Nieruchomości” i portalu administrator24.info, ukaże się w nowej szacie graficznej.

Redakcja news Szkolenie: Zarządzanie najmem lokali

Szkolenie: Zarządzanie najmem lokali Szkolenie: Zarządzanie najmem lokali

Jak negocjować umowę o zarządzanie najmem z klientem? Co warto wiedzieć przed wydaniem lub zwrotem lokalu? W jaki sposób radzić sobie z sytuacjami konfliktowymi? Zapraszamy na szkolenie.

Jak negocjować umowę o zarządzanie najmem z klientem? Co warto wiedzieć przed wydaniem lub zwrotem lokalu? W jaki sposób radzić sobie z sytuacjami konfliktowymi? Zapraszamy na szkolenie.

Redakcja news Nowe osiedla na miejskich gruntach rolnych

Nowe osiedla na miejskich gruntach rolnych Nowe osiedla na miejskich gruntach rolnych

Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT) informuje o swoich zamierzeniach dotyczących zwiększania podaży gruntów pod budownictwo mieszkaniowe. Działania te mają również przyczynić się do spadku cen mieszkań.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT) informuje o swoich zamierzeniach dotyczących zwiększania podaży gruntów pod budownictwo mieszkaniowe. Działania te mają również przyczynić się do spadku cen mieszkań.

Banki chcą uproszczenia procedur

Banki chcą uproszczenia procedur Banki chcą uproszczenia procedur

Ceny mieszkań i stopy procentowe utrzymują się na wysokim poziomie, a mimo to zainteresowanych kredytami hipotecznymi nie brakuje. Banki widzą konieczność uproszczenia i ucyfrowienia procedur.

Ceny mieszkań i stopy procentowe utrzymują się na wysokim poziomie, a mimo to zainteresowanych kredytami hipotecznymi nie brakuje. Banki widzą konieczność uproszczenia i ucyfrowienia procedur.

Redakcja Decyzja ws. stóp procentowych

Decyzja ws. stóp procentowych Decyzja ws. stóp procentowych

Rada Polityki Pieniężnej kolejny miesiąc zdecydowała o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Główna stopa, referencyjna, wynosi 5,75 proc.

Rada Polityki Pieniężnej kolejny miesiąc zdecydowała o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Główna stopa, referencyjna, wynosi 5,75 proc.

Redakcja news Ustawa wiatrakowa powraca

Ustawa wiatrakowa powraca Ustawa wiatrakowa powraca

Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska poinformowała, że projekt ustawy wiatrakowej znajduje się w wykazie prac rządu. Po wakacjach parlament podejmie prace nad tą ustawą.

Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska poinformowała, że projekt ustawy wiatrakowej znajduje się w wykazie prac rządu. Po wakacjach parlament podejmie prace nad tą ustawą.

Redakcja news Dlaczego młodzi Polacy mieszkają z rodzicami?

Dlaczego młodzi Polacy mieszkają z rodzicami? Dlaczego młodzi Polacy mieszkają z rodzicami?

Tylko 24 proc. gniazdowników uważa, że w obecnej sytuacji gospodarczej ma szansę otrzymać kredyt na zakup pierwszego mieszkania. Jak wypada polski gniazdownik na tle innych krajów Unii Europejskiej? Czy...

Tylko 24 proc. gniazdowników uważa, że w obecnej sytuacji gospodarczej ma szansę otrzymać kredyt na zakup pierwszego mieszkania. Jak wypada polski gniazdownik na tle innych krajów Unii Europejskiej? Czy gniazdowanie to mus czy wybór? Czy kredyt na start to realna pomoc dla młodych ludzi?

Redakcja news Czy będą pozwy złotówkowiczów?

Czy będą pozwy złotówkowiczów? Czy będą pozwy złotówkowiczów?

Częstochowski sąd okręgowy zapytał TSUE, czy dyrektywa konsumencka (93/13) pozwala na badanie postanowień umownych dotyczących zmiennego oprocentowania kredytu na podstawie wskaźnika referencyjnego WIBOR....

Częstochowski sąd okręgowy zapytał TSUE, czy dyrektywa konsumencka (93/13) pozwala na badanie postanowień umownych dotyczących zmiennego oprocentowania kredytu na podstawie wskaźnika referencyjnego WIBOR. Czy jeśli Trybunał rozpatrzy wątpliwości na korzyść konsumentów, czeka nas fala pozwów?

Redakcja news Kolejne zmiany wokół placów zabaw

Kolejne zmiany wokół placów zabaw Kolejne zmiany wokół placów zabaw

Resort rozwoju i technologii zapowiedział, że dopuści możliwość, aby place zabaw powstawały na działce innej niż budowany budynek mieszkalny. Nowy przepis ma być elementem polityki propodażowej i ma na...

Resort rozwoju i technologii zapowiedział, że dopuści możliwość, aby place zabaw powstawały na działce innej niż budowany budynek mieszkalny. Nowy przepis ma być elementem polityki propodażowej i ma na celu zwiększenie dostępności mieszkań na rynku.

Redakcja Rynek biurowy na głównych rynkach regionalnych

Rynek biurowy na głównych rynkach regionalnych Rynek biurowy na głównych rynkach regionalnych

Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK) opublikowała dane dotyczące rynku powierzchni biurowych na ośmiu głównych rynkach regionalnych w Polsce (Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Łódź,...

Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK) opublikowała dane dotyczące rynku powierzchni biurowych na ośmiu głównych rynkach regionalnych w Polsce (Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Łódź, Lublin, Szczecin) za drugi kwartał 2024 roku.

Redakcja Wsparcie strony popytowej nieruchomości

Wsparcie strony popytowej nieruchomości Wsparcie strony popytowej nieruchomości

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zwraca uwagę, że rozwiązania, których adresatami jest strona popytowa rynku nieruchomości, są kluczowe dla kształtowania podaży. Resort ocenia, że wysokie oprocentowanie...

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zwraca uwagę, że rozwiązania, których adresatami jest strona popytowa rynku nieruchomości, są kluczowe dla kształtowania podaży. Resort ocenia, że wysokie oprocentowanie kredytów hipotecznych i brak programu rządowego #naStart doprowadzi do załamania podaży.

Redakcja AiMN news Narodowa Agencja Poszanowania Energii skończyła 30 lat

Narodowa Agencja Poszanowania Energii skończyła 30 lat Narodowa Agencja Poszanowania Energii skończyła 30 lat

Narodowa Agencja Poszanowania Energii (NAPE S.A.) to już w pełni dorosła dama, wie czego chce i jak spożytkować wiedzę i doświadczenia zdobyte przez trzy minione dekady, czasami metodą prób i błędów.

Narodowa Agencja Poszanowania Energii (NAPE S.A.) to już w pełni dorosła dama, wie czego chce i jak spożytkować wiedzę i doświadczenia zdobyte przez trzy minione dekady, czasami metodą prób i błędów.

Wybrane dla Ciebie

Uchwały online - tak teraz to możliwe

Uchwały online - tak teraz to możliwe Uchwały online - tak teraz to możliwe

Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla »

Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla » Sposób na wyjątkowy wygląd osiedla »

Fotowoltaika dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

Fotowoltaika dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych Fotowoltaika dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! »

Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! » Zabawa w zasięgu ręki – nowoczesne place zabaw na każdym osiedlu! »

Praktyczne i estetyczne rozwiązania: Jak altany mogą podnieść standard nieruchomości »

Praktyczne i estetyczne rozwiązania: Jak altany mogą podnieść standard nieruchomości » Praktyczne i estetyczne rozwiązania: Jak altany mogą podnieść standard nieruchomości »

Podnoszenie wartości budynku dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wind »

Podnoszenie wartości budynku dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wind » Podnoszenie wartości budynku dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wind »

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca? Jak spisać liczniki pod nieobecność mieszkańca?

Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? »

Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? » Jak stworzyć estetyczną i komfortową strefę gromadzenia odpadów dla mieszkańców? »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje » Narzędzia dla zarządców nieruchomości - zobacz najlepsze aplikacje »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. » Wykorzystanie energii ze środowiska do ogrzewania, chłodzenia i podgrzewu c.w.u. »

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film » Jak prawidłowo wykonać hydroizolację balkonu? Zobacz film »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych » Programy ubezpieczeń dla zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych »

Programy wspierające zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami Zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sprawdź zestawienie najlepszych programów wspierających zarządzanie nieruchomościami.

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii » Sposób na zdrową i czystą wodę bez bakterii »

Redakcja AiMN Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Centrum monitoringu wizyjnego osiedla Centrum monitoringu wizyjnego osiedla

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich...

Kradzieże, włamania, napady czy akty wandalizmu – to tylko kilka przykładów z długiej listy zagrożeń, jakie mogą czyhać na mieszkańców osiedla. Stąd zamykanie osiedli mieszkaniowych i stosowanie na ich obszarze monitoringu to praktyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom osiedla najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją » Prawidłowa wentylacja w mieszkaniu, dzięki prostym modyfikacją »

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać? Ultradźwiękowe czy skrzydełkowe - jakie wodomierze wybrać?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem? Renowacja schodów z lastryka - jak je naprawić i zabezpieczyć przed zniszczeniem?

Buderus Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR Powietrzne pompy ciepła Buderus - Logatherm WLW186i AR oraz WLW176i AR

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele...

Rodzina przyszłościowych pomp ciepła bazujących na naturalnym czynniku chłodniczym, jakim jest propan (R290), została powiększona o kolejne dwie jednostki o mocy 10 i 12 kW. Dotychczas były dostępne modele o mocach: 4, 5 i 7 kW. Przybliżona moc grzewcza podawana w przypadku pomp ciepła Logatherm WLW186i AR i WLW176i AR odnosi się do temperatury zewnętrznej -7°C.

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami? Czy zastanawiałeś się, jak inteligentne śmietniki mogą ułatwić gospodarowanie odpadami?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie? Jak ogrzewać i chłodzić odpowiedzialnie?

Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Zarządca nieruchomości poszukiwany » Zarządca nieruchomości poszukiwany »

Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Nowa wersja programu Lokale – 3.3 Nowa wersja programu Lokale – 3.3

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów » Oblicz izolacyjność cieplną ścian, podłóg i dachów »

Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania»

Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania» Instalacja wielolicznikowa (sieć gazowa zasilana LPG) jako komfortowe źródło ogrzewania»

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić? Niewystarczające ciśnienie wody w budynku – jak temu zaradzić?

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredyt na finansowanie inwestycji OZE »

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredyt na finansowanie inwestycji OZE » Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o kredyt na finansowanie inwestycji OZE »

Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla »

Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla » Czysto i estetycznie: nowoczesne kosze na śmieci dla twojej spółdzielni, wspólnoty i osiedla »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami » Kliknij i doświadcz profesjonalnego zarządzania nieruchomościami »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal dla Administratorów i Zarządców Nieruchomości www.administrator24.info

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.administrator24.info. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.administrator24.info oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.